Oikeasti tulinen makkara

NagaMorichX

Nyt löysin uuden suosikin, Kivikylän Tulitikku joka sisältää Naga Morichia. Lähi K-kaupassa pistin tilauksen vetämään, otetaan pakastin täyteen, tuota ei hyllystä nääs löydy kun normitallaaja ei tuota pysty itkemättä syömään ;-)

6

2653

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • beyond death

      Tampereella Citymarketeissa myydään irtona habaneroja ja tulossa "kevään aikana" suomalaisia naga jolokia/moricheja. Ei ole vielä näkynyt. Kerran bongasin esittelijän tuollaisia chilimakkaroita myymässä, en tiedä oliko Kivikylän vai minkä. Kivoja nimiä niillä makkaroilla oli, jotain Hornaa tms, en muista, oliko Tulitikkua.

      • beyond death

        Joo, ne oli Savuhovin makkaroita. Tuska, Raivo ja Kiukku ainakin malliniminä, ei Horna.


      • beyond death

        Tosiaan lupailtiin "kevään aikana" Fataliin nagoja ja muita, tarkennuksena tuohon se, että nagoja ei vielä näy mutta aji cristaleja on ainakin CM-Lielahdessa.


    • Aaaa,nythä mää

      vasta hogasin et jannu on ostanu pakastimen täytee jotain helvetin sampo tulitikkuja.totta kai ne on tulisia ku rikkipää syttyy tulee. ai joo nythä mää vasta hogasin et jannu sullahan taitaa olla kieli täys tikkuja.paljonkos puntti maksoi?

      • Anonyymi

        Lapsena pureskeltiin tulitikun rikkipäätä, oli jännän makuista.


    • Anonyymi

      Eikö tuliset makkarat etenkin kuumana ole kuin papatteja suussa? Mulla ainakin

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1271
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      888
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      794
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      632
    6. 32
      625
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe