Korundi kannattaa myydä yksityiselle

niin siihen

ei senjälkeen tartte upottaa miljoonia veronmaksajien rahoja vuosittain.

Ja yksityinen pitäisi konsertteja ilman veronmaksajien tukea, asiakkaat maksaisivat eivätkä köyhät veronmaksajat.

4

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuo on erittäin

      hyvä ehdotus.
      Ei kaikkia verotuloja kannata panna humpuukiin, tärkeämpiäkin paikkoja on kansalaisten kannalta. Eihän tuossa talossa käy kuin rikkaat kuikelot, joilla on varaa maksaa omastakin pussista, jos on tarvista. Nyt Korundin menot maksatetaan veronmaksajilla yli 95%:sti. Ei meillä veronmaksajilla ole varaa tuohon.

    • LyydiaKarj

      No nehän vois säästyä vanhustenhoitoon, jotta maamme rakentajilla hyvä vanhuus ja hoito! Mutta unelmaa varmaan. Suomi suossa ja vanhukset heitteillä. Suomalaiset haukkuvat maanviljelijöitä poliittisten puolueiden -varsinkin sos.demien ja vasemmiston, nyt kokoomuksen kautta - vaikka sos.dem. hallituksensa aikana pisti pellot pakettiin. Nyt sama laulu. OOTTAKO OIKEASTI MIETTINEET, mitä nykykansalle syötetään politiikassa ja tässä kaikessa? Kohta Suomessa ei viljellä -kuunellaan vaan viulunvinguttajia.Ostetaan ruoka ulkomailta, ja tuetaan keski-Euroopan tuotantoa. EIKÖ TODELLISESTI TÄMÄN MAAN KEISAREILLA OLE VAATTEITA? Tyhmä kansa maksaa kaiken, ja kuten silloin aikanaan joku kansa kävelytettiin kaasukammioihin, näin se menee Suomenkin kansalaisten kanssa -viulun ja bassojen vingutuksen myötä..Ja Suomi maksaa "sotakorvauksia" edelleen -aina kynittävänä, kun omatuntoinen kansa. Halloo!

    • snowshow punkki

      Joutuvat käymään yhteiskunnan rahapussilla kun se anestesialiiton suosittelema liirumlaarum -klassinen ei oikein pysy hengissä ilman.
      Sama juttu dekodaideella.. Jep, en ole käynyt korundissa enkä toiste käykään.

    • touch, touch

      Korundissa käynti vaatii naisilta hyvää, tarkkaa pukeutumista.
      Sinne ei mennä kuin kirkkoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      122
      2263
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2197
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1875
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      31
      1485
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      95
      1437
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1407
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1171
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      66
      1170
    9. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1170
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1030
    Aihe