Ratkesin kyllä melkoiseen naurunremakkaan kun eilen iltasella (yöllä) keskusgrillin kohdalla oli 2 poliisiautoa ja poliisit nakkeli lapsia maijan perään. Ainakin yksi angstinen teini lähti kunnon voimalla auton perälle. Se näky kyllä pelasti mun illan :D
Kiitos nauruista
29
1088
Vastaukset
- kokemusta on
Miten niin pelasti sun illan ??? --Ja mitä nauramista siinä on jos jepet repii ja räivii nuorisoa putkaan.
-- Kyllä et taida käsittää yhtään mistään , nimittäin samat jepet hakkasi mut putkassa pitkin betoni seinää tässä takavuosina ja olen edelleen työkyvyttömyys eläkkeellä aivovamman vuoksi, että älä kaveri naureskele sille poliisi väkivallalle.- .....
Putkat ja vankilathan ovat täynnä ihmisiä, jotka eivät ole tehneet mitään.
- kasvatus kunniaan
Ja itse et tietenkään tehnyt yhtään mitään? Eilen ne kakarat siellä poliiseille suutaan ainakin soittivat kun ekan kerran siitä paikasta ajoin ohitse. Toisella kerralla sitten vastustelivat pidätystä ja poliisit käyttivät voimaa. En ymmärrä, että miksi pitää ylipäätään olla niin idiootti, että alkaa poliiseille vittuilemaan. Voisi koittaa käyttäytyä niinkuin aikuinen ja jos syytä pidätykseen ei ole, niin kyllä se selviää sitten myöhemmin. Ärsyttää kun ei osata ottaa omista teoistaan vastuuta ja sitten märistään kun on kohdeltu väärin. Kannattaa alkaa omasta käyttäytymisestä miettiin niiden tekojen seuraamuksia.
Uskon kyllä senkin, että poliiseissa myös on niitä idiootteja jotka eivät osaa käyttäytyä ja hakevat ammattiin vain, että voivat käyttää väkivaltaa heti kun siihen on mahdollisuus. Uskon ja toivon kuitenkin, ettei poliisivoimista kovin suuri prosentti ole tämänkaltaisia tyhjäpäitä. - perinteisesti
kasvatus kunniaan kirjoitti:
Ja itse et tietenkään tehnyt yhtään mitään? Eilen ne kakarat siellä poliiseille suutaan ainakin soittivat kun ekan kerran siitä paikasta ajoin ohitse. Toisella kerralla sitten vastustelivat pidätystä ja poliisit käyttivät voimaa. En ymmärrä, että miksi pitää ylipäätään olla niin idiootti, että alkaa poliiseille vittuilemaan. Voisi koittaa käyttäytyä niinkuin aikuinen ja jos syytä pidätykseen ei ole, niin kyllä se selviää sitten myöhemmin. Ärsyttää kun ei osata ottaa omista teoistaan vastuuta ja sitten märistään kun on kohdeltu väärin. Kannattaa alkaa omasta käyttäytymisestä miettiin niiden tekojen seuraamuksia.
Uskon kyllä senkin, että poliiseissa myös on niitä idiootteja jotka eivät osaa käyttäytyä ja hakevat ammattiin vain, että voivat käyttää väkivaltaa heti kun siihen on mahdollisuus. Uskon ja toivon kuitenkin, ettei poliisivoimista kovin suuri prosentti ole tämänkaltaisia tyhjäpäitä.Suomessa poliisit ovat nyhverö nössöjä, jotka eivät tee mitään vaikka aihetta olisi, ottaisivat oppia jenkeistä. Sähkölamauttajalla vaan palleille ja nyrkillä päähän niin pienentyyhän se volume.
- kasvatus kunniaan
perinteisesti kirjoitti:
Suomessa poliisit ovat nyhverö nössöjä, jotka eivät tee mitään vaikka aihetta olisi, ottaisivat oppia jenkeistä. Sähkölamauttajalla vaan palleille ja nyrkillä päähän niin pienentyyhän se volume.
Jenkeistä löytyy kyllä paljon idiootti-poliiseja. Liian usein uutisista kuulee ja näkee kuinka siellä kilvan poliisit pieksee "asiakkaitaan", vaikka eivät edes vastustelisi.
Ainoa mikä siellä toimii paremmin on tuomioiden antaminen. Suomessa rikollisia silitetään päähän ja vannotetaan, ettei enää tehdä mitään tuhmaa. Sanoo paljon jos 3 pedofiilia saa yhteensä vähemman vankeutta kuin kirkonpolttaja. Jenkeissä saattaa törkeästä huumerikoksesta jo istua lähelle elinkautista. - Kysynpä Vaan
Kyllä sulla on tainnu olla se aivovamma jo ennen putkaan joutumista ! vai miksi poliisien olis sinut muuten pitänyt putkaan laittaa ?
- zorro A
Huvit se on hulluilaki
- dad444
Ei muuta kuin pamppua vain, kyllä ne siitä oppii....
- hellälä,holman pelto
Silloinkun ei kotona ole opetettu käyttäytymään näkyy se vkloppuina teinien käyttäytymisenä. Sormella voidaan osoittaa uusasunto oktolaiset ylitöineen, uusine autoineen, hienoin vaattein ja stadin slangein...mutta lapset /teinit unohdetaan arjen vouhotuksella!!!
- kokemusta on
Voisinpa tässä mainita muutaman ryöstömurha poliisin nimenkin esim. OH takavuosilta,
millaista meininkiä se oli kun vietiin putkaan ja potkittiin päähän,--siis ei muuta kuin pieksämisen lystiä heti kun ohitettiin kuullustelu huone , ja uutta potilasta tilalle menttaliteetti-- turha on puolustella niitä "käytöstapojen opettajia. "
Nyrkkiä suuhun ja purukalusto mäsäksi ja lopuksi raiskattiin vielä paksuksi tyttökaverikin
sama menttaliteeti on naapureissakin , siis niin törkeää väkivallan käyttöä ,että ymmärtääsen kuka tahansa ,että poliisi kuuluu siirtyä paalupaikalle ja ottaa kuula kalloon ,--- viestisi tavannut
Kerrotko vielä, että miksi sinne putkaan jouduttiin?
- tuliko tyttö vaiko p
hah hah
jotenkin kuulostaa siltä että sait mitä ansaitsitkin
- åäåäåäåä
Torniossa on hyvät poliisit.... Vieläkun huomaisivat ne rattijuopotkin.....
- argfq+0ert oq
Sattuin näkeen kans kyseisen konfiliktin pari kertaa vilaukselta viikonloppuna.
toisella kertaa erästä nuorta laitettiin rautoihin, ilman mitään sen isompaa voimaa käyttäen. Eikä siellä ketään paiskottu, vaan talutettiin määrätietosesti kohti autoa.
Teiniangstit oisivat varmaan päässeet puhuttelulla, jos olisivat ymmärtäneet pitää suunsa kiinni ja lähteä kiltisti kotia. Mutta jos lähdetään uhoamisen ja räyhäämisen tielle, niin kyllä siinä minusta saakin jo vähän voimaa käyttää.
tämän erään kirjoittajan kohalla aloin epäilemään, että se aivovamma oli mahollisesti syntyny ennen putkaan joutumista? Eihän putkaan nimittäin syyttä suotta jouduta?- kasvatus kunniaan
Täysin samaa mieltä sun kanssa. Vaikka käytinkin tuossa alotusviestissä tuota "nakkeli" sanaa, niin en tarkottanu sitä ihan kirjaimellisesti. Pointti oli siinä, että ilostuin siitä, että tuollaisille päätään aukoville teineille poliisi tekeekin jotain eikä vain sitä perus puhuttelua. Ehkä vihdoin oppivatkin jotain. Eikä poliisien voimankäytössä ollut mitään moitteen sijaa.
- Aikuinen...
Ehkä pilkun nu...a minulta mutta yhteen kohtaan haluaisin mainita.
"alkaisivat käyttäytymään kuin aikuiset" Se sanonta on hyvinkin ristiriitainen!!
Vedetäänpä viiva esim: lapset - yli 18v ja verrataan rikoshistoriaa.
Sieltä aikuisten puolelta taitaa löytyä hiukan vistompia käytöstapoja.!!! Pientä on finninaaman vit...u verrattuna Idi Aminiin ja Hitleriin ja siihen perheen isään joka humalassa hakkaa vaimot ja lapset.- kasvatus kunniaan
Tuolla "käyttäytyä kuin aikuiset" varmaan tarkoitettiin, että käyttäydytään siten miten aikuisen ihmisen TULISI ja OLETTAISI käyttäytyvän, eli fiksusti ja asiallisesti sekä muita kunnioittaen. Ymmärrän toki lemmenhetkesi pilkun kanssa, mutta ei tässä siis mielestäni tarkoitettu niitä idiootti-aikuisia jotka eivät osaa käyttäytyä.
- kokemusperäisesti
Siis kasvattamis asiasta vielä ,että jotain on pahasti vialla , kun opettajan huoneessa yllytetään poliiseja yhä kuvottavanpaan väkivaltaan , -- ja toiseksi miksi poliisi logossa on iso väkipuukko ja lipussa valtakunnan virallinen teloitus väline kysynpä vaan tässä huvikseni niitäkin seikkoja ????
- aöuifgåöuh
Ööö.. Miksi opettajanhuoneessa yllytettäs väkivaltaan? Ja täysin samaa mieltä osan edellisten kanssa. Ei ne hyssyttelemällä ja höösäämällä ne nuoret kasva aikuisiksi, kyllä jossakin on tultava raja vastaan.
- kokomustan pamppu
Raja on tietysti nyrkkiä suuhun ja purukalusto mäsäksi, -- Se on vanha hyväksi havaittu konsti ,jota amerikkaliset poliisitkin jatkuvasti opettavat meille.
Opettajanhuoneessa ,siellä äänestettiin aina kokomustaa ja jaoteltiin rikkaisiin ja köyhiin , -- homogeenisen näköiset opettajat jaottelivat oppilaansa vieläpä seksuaalisen käyttäytymisen mukaan ja kyllä ne lesbot ja homot olivat sitten mallikkaita oppilaita jotka otettiin heti lellikeiksi.- 234e2
sulla on täänny jäädä joistain vetämistäs aineista hallusinaatiot päälle loppuiäkses.
- järki käteen
(kokomustan pampulle)
On kyllä niin sekavaa tekstiä, ettei mitään järkeä. Ilmeisesti todellisuudesta ei ole sulla mitään tietoa vai miksi suollat moista tekstiä? Ei vissiin ole kitinästä huolimatta asiat aina menneet niinkuin tahdot ja sitten kehittelet outoja tarinoita. - monelainen hullu
järki käteen kirjoitti:
(kokomustan pampulle)
On kyllä niin sekavaa tekstiä, ettei mitään järkeä. Ilmeisesti todellisuudesta ei ole sulla mitään tietoa vai miksi suollat moista tekstiä? Ei vissiin ole kitinästä huolimatta asiat aina menneet niinkuin tahdot ja sitten kehittelet outoja tarinoita.hyvä ystävä,---jos teksti on sekavaa , ja kitinästä ei saa selkoa, se johtuu juuri siitä aivovammasta joka poliisit ovat aiheuttaneet ,-- siis palkat ja eläketurvat ovat kuittaamatta vuosien takaa ,
--- pienellä eläkkeellä tässä vedetty elämää eteenpäin
- koiratarhan johtaja eli kaatopaikan vartia AL veti kermat päältä, ja kuittaa nykyään 10000 euro kuukaudessa minä vaivainen rääpäle tuskin 700 euroa.
Teksti saattaa olla suoraa raamatusta ,mutta tulkinnan varaa on. - Utelias.
monelainen hullu kirjoitti:
hyvä ystävä,---jos teksti on sekavaa , ja kitinästä ei saa selkoa, se johtuu juuri siitä aivovammasta joka poliisit ovat aiheuttaneet ,-- siis palkat ja eläketurvat ovat kuittaamatta vuosien takaa ,
--- pienellä eläkkeellä tässä vedetty elämää eteenpäin
- koiratarhan johtaja eli kaatopaikan vartia AL veti kermat päältä, ja kuittaa nykyään 10000 euro kuukaudessa minä vaivainen rääpäle tuskin 700 euroa.
Teksti saattaa olla suoraa raamatusta ,mutta tulkinnan varaa on.Vieläkään et kertonut että miksi jouduit putkaan/tekemisiin poliisin kanssa. Olisi sitten helpompi tietää, että voiko puheitasi ottaa tosissaan. Monesti on sanottu, että syyttä tuskin putkaan joutuu.
Se on kuitenkin täysin väärin, että poliisi aiheuttaa moisia vammoja. Olisi vai hyvä tietää, että millaisessa tilanteessa vamma syntyi. - olin siellä minäkin
Utelias. kirjoitti:
Vieläkään et kertonut että miksi jouduit putkaan/tekemisiin poliisin kanssa. Olisi sitten helpompi tietää, että voiko puheitasi ottaa tosissaan. Monesti on sanottu, että syyttä tuskin putkaan joutuu.
Se on kuitenkin täysin väärin, että poliisi aiheuttaa moisia vammoja. Olisi vai hyvä tietää, että millaisessa tilanteessa vamma syntyi.Ai putkaan joutuminen ,--jaa a ,kyllä siitä on sen verran aikaa ,että en taida ihan tarkalleen siitä muistaa , muutako ,että ihan kiltisti menin maijaan, -joo se on varmaa.
- niimpä..
olin siellä minäkin kirjoitti:
Ai putkaan joutuminen ,--jaa a ,kyllä siitä on sen verran aikaa ,että en taida ihan tarkalleen siitä muistaa , muutako ,että ihan kiltisti menin maijaan, -joo se on varmaa.
Uskon, että muistat syyn putkaan joutumisellesi. Vaikuttaa niin kiertelyltä tuo kirjoittelusi omalta kohdalta. Muita kyllä syytät ihan sielusi kyllyydestä. Ihan kuin tietäisit, että olit itse tapahtumaan syyllinen, muttet voi sitä myöntää jostain syystä.
- argfq+0ert oq
tämä nyt kaduila hilluva teiniporukka on sitä virallista videopeli porukkaa, jotka ovat saaneet elää "kahdestaan pleikkarin kanssa". Vanhemmat ovat huomanneet, että pääsevät helpommalla kun lapsi saa pelata konsolilla. Tämä johtaa siihen, että lapsen vuorovaikutusuhde katkeaa, ja pelien strategiat opettaa lasta toimimaan anarkisesti ja vastoin normaali yhteiskunnan sääntöjä.
Ensimäiseksi saavat opettajat kuulla nuorten v***uilua, johon vanhemmat eivät puutu. Joten seuraavaksi nämä kullanuput ottaa yhteen sitten virkavallan kanssa, jotka onneksemme omaavat vielä oikeudet puuttua häiriökäyttäytymiseen.
Jonkun on asetettava rajat, ja viimekädessä se on oikeuslaitos.
Edelleenkään ei voida yleistää kaikkien nuorten käyttäytyvän näin, vaan osalla nuorista on taipumus häiriökäyttäytymiseen, kun muuten ei saa huomiota. - er 2011
voi kauhia paikka. hyppiikö kersas silmille ? tuppivyö on ratkaisu.
- pee7u
Mä ihmettelen myös kovasti, että mitä tekemistä opettajilla ja niiden huoneella on keskiyöllä kaupungilla suutaan soittavien nuorten kanssa?? Ei kai ne sentään kaikki olleet opettajien lapsia?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517199Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235536- 1152595
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar162087Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361778Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111013- 59961
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45909Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32904