UUS-AVUTTOMAT KATSOKAA

muiskuttaja73

mitä syötte .lihapyörykä ovat esimerkiksi kanannahkaa.se on lihaan verrattavaa tuotetta,

8

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kasva järki !

      No miks h...tissä sisä niitä sitten syöt . Heikko ja ala-arvoinen provo, sen lisäksi kulunut juttu. Samoin kun kastemadot, ulosteet ja makkara.

    • miksse

      EN SYÖ eineksiä,joskus leikilläni tutkin ,kun olen joidenkin lasten sanovan ,äidilleen kaupassa .Ostetaan valmiita pyöryköitä ovat parempia ,kuin sinun tekemät.

    • ravintolakokki.

      Ja nyt täytyy nauraa ääneen. Ole hyvä vain. osta valmiita.

    • Pyöryköissä käytetään joskus broilerinnahkaa, totta. Mutta sitä käytetään vain joitain prosentteja. Ei suinkaan niin että pyöryköitä voitaisiin kutsua nahkapyöryköiksi.

      Useimmissa makkaroissa käytetään siannahkaa eikä siitä tällaisia hysteerisiä otsikoita revitä. Miksei?

      • Paloma.

        No joku keksii katsos mielestään hyvän provon millä voi porovta hysteerisiä hölmöjä. Lukevat netisä ja sitten se hyökyaalto lähtee liikenteeseen ja kohta alkaa tulla mahatautijuttuja. Sama pätee noissa ravintola-pizzeria jutuissa. Ensin mennään syömään ja sitten yksityiskohtaisesti pitää kertoa kummasta päästä tuli ja mitä. Syytetään asiasta ravintolaa, joka- tottakai- on pakottanut asiakkaan sisälle ja tunkenut naamariin väkipakolla mättöä. Ja voi voi kun taas itekettää ja pitää lietsoa hysteriaa. Näiden ihmisten juttuja joilla ei ole muuta elämää kun tämä.
        Mutta älä huoli. kyllä se siannahkakin saa varmasti osansa....


      • IHMETTÄ?!

        Syön kanankoivista nahat aina, siinähän se maku on. Muutenkin kaluan luut aika tarkkaan, rustot jätän syömättä.

        Mitäs vikaa broilerin nahassa on?


    • that's YOU

      Uusavuttoman yksi näkyvimmistä tunnusmerkeistä on se, ettei sellainen osaa kirjoittaa sanoja "uusavuton" ja "lihapyörykkä" oikein, eikä myöskään hallitse välimerkkejä ja isoja kirjaimia.

      • miinuskakkoset

        Se on tuo ikänäkö kun vaivaa, ei uusavuttomuus


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      59
      7474
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2906
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1746
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1639
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1448
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1384
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      129
      1116
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      817
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe