mitä syötte .lihapyörykä ovat esimerkiksi kanannahkaa.se on lihaan verrattavaa tuotetta,
UUS-AVUTTOMAT KATSOKAA
8
295
Vastaukset
- kasva järki !
No miks h...tissä sisä niitä sitten syöt . Heikko ja ala-arvoinen provo, sen lisäksi kulunut juttu. Samoin kun kastemadot, ulosteet ja makkara.
- miksse
EN SYÖ eineksiä,joskus leikilläni tutkin ,kun olen joidenkin lasten sanovan ,äidilleen kaupassa .Ostetaan valmiita pyöryköitä ovat parempia ,kuin sinun tekemät.
- ravintolakokki.
Ja nyt täytyy nauraa ääneen. Ole hyvä vain. osta valmiita.
Pyöryköissä käytetään joskus broilerinnahkaa, totta. Mutta sitä käytetään vain joitain prosentteja. Ei suinkaan niin että pyöryköitä voitaisiin kutsua nahkapyöryköiksi.
Useimmissa makkaroissa käytetään siannahkaa eikä siitä tällaisia hysteerisiä otsikoita revitä. Miksei?- Paloma.
No joku keksii katsos mielestään hyvän provon millä voi porovta hysteerisiä hölmöjä. Lukevat netisä ja sitten se hyökyaalto lähtee liikenteeseen ja kohta alkaa tulla mahatautijuttuja. Sama pätee noissa ravintola-pizzeria jutuissa. Ensin mennään syömään ja sitten yksityiskohtaisesti pitää kertoa kummasta päästä tuli ja mitä. Syytetään asiasta ravintolaa, joka- tottakai- on pakottanut asiakkaan sisälle ja tunkenut naamariin väkipakolla mättöä. Ja voi voi kun taas itekettää ja pitää lietsoa hysteriaa. Näiden ihmisten juttuja joilla ei ole muuta elämää kun tämä.
Mutta älä huoli. kyllä se siannahkakin saa varmasti osansa.... - IHMETTÄ?!
Syön kanankoivista nahat aina, siinähän se maku on. Muutenkin kaluan luut aika tarkkaan, rustot jätän syömättä.
Mitäs vikaa broilerin nahassa on?
- that's YOU
Uusavuttoman yksi näkyvimmistä tunnusmerkeistä on se, ettei sellainen osaa kirjoittaa sanoja "uusavuton" ja "lihapyörykkä" oikein, eikä myöskään hallitse välimerkkejä ja isoja kirjaimia.
- miinuskakkoset
Se on tuo ikänäkö kun vaivaa, ei uusavuttomuus
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1852583Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki392458Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from582139- 1082093
Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276702044Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen402030Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la641411- 1261215
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei241127- 55978