Kuinka paljon asioita ymmärrettäänkään tänä päivänä väärällä tavalla.
Tässä yksi esimerkki. josta laitosfysiikka oli ilmeisesti jo sata varma, mutta eihän se niin ollutkaan!
Mosaiikkisähkö
http://www.tiede.fi/uutiset/4368/mosaiikkisahko_nostaa_hiukset_pystyyn
.
Tuossa toteutuu ikuisen energian kierrätys.
Ikuinen asia on aina jostakin tulossa ja jonnekin menossa.
Kun ilmapalloa hankaa hiuksia vasten, muuttuu ikuista asiaa voimakkaasti vähemmän tiheäksi ja sitä alkaa työntyä pallosta ja hiuksista virtauksina edes takaisin ja tietyille alueillehan se aina ohjautuu ja sieltä tiettyä aluetta pitkin pois ja kohti tiettyä aluetta jne.
Ps. laikkuja eli pilkkuja havaitaan aika ajoin myös Auringon pinnalla. Sieltähän sitä ikuista asiaa pyrkii työntymään pois päin Auringon keskustasta vetyä ja heliumia raskaampina atomeina ja joskus saavuttavat jopa pakonopeuden ja näin lisää raaka-ainetta planeetoille joiden kaikki atomit ovat siis peräisin joko Auringosta tai Jupiterista!
.
Ps. vetävää voimaa ei ole, eikä kaareutuvaa avaruutta.
Avaruus on ei yhtään mitään ja siksi avaruus ai vaan voi muuttua millään tavalla!
Näin ollen laajenevaa avaruutta ei ole!
.
Laajeneva avaruus on yksi alkuräjähdysuskonlahkon jumalista!
.
Mosaiikkisähkö
4
72
Vastaukset
- Heh !
>
Mutta sitä ei onneksi ymmärretä väärin, että Sinut kyykytettiin totaalisesti. Jouduit häpeälomalle (millä tunnustit olleesi väärässä väitteinesi).
Älä siis enää palaa palstalle, koska Sinun höpinäsi on osoitettu vääriksi.
(Tällainen sopimushan meillä oli: Sinä pysty omissa huuhaakeskusteluissasi ja täällä pysytään tiedekeskusteluissa.) - Tohtori Sykerö
Loistavaa tulkintaa!
Nyt hopi, hopi lääkkeiden jakoon...
t. Hoitava lääkäri - Vihtori Pönttö
Jos kerran mielipiteesi on, että kaikki muut ovat täysiä pässinkulleja koska eivät hyväksy teoriaasi, niin miksi edes vaivaudut kirjoittamaan näitä aloituksia kun tiedät kuitenkin saavasi aina saman tylyn vastaanoton.
PS. Lääkitys naamioon hopi hopi. - Astrodamus
Eipä tuon vanhan hypoteesin kaatuminen taida fysiikkaa suuremmin horjuttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016349
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h814879Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1033144Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302972Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262195Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191576Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?931149Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3381145Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311066- 48844