Kotikonsteja vaaleampiin hiuksiin

olisinkiitollinen

Olen yrittänyt etsiä tietoa, kokemuksia ja vinkkeja miten voisi vaalentaa hiuksia ns. kotikonstein. Nyt tarkoitan siis aurinkoa, sitruunaa ja kaiken maailman hunaja mössö sekoituksia, en mitään värinpoisto pakkauksia joita voi ostaa kaupasta. Huonosti löysin tieto. Tuosta "hunaja hoidosta" kirjoitettiin paljon mutta mitään ei kerrottu tarkalleen. Minulla on siis ruskeat hiukset ja haluan niistä vain vaalean ruskeat. En siis halua blondikis, mutta haluan vaalentaa hiusteni väriä.
Tiedän että se on suurimmaksi osaksi mahdollista kotikonstein mutta kun niitä konsteja ei löydy mistään! Nyt siis tarkat tiedot jos jotain satut tietämään! :)

8

587

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eikö olis helpompi vaan ostaa muutaman asteen vaalentavaa hiusväriä kaupasta tai sitten vaaleita raitoja esim..niillä ei ainakaan tuu blondiksi mutta vaalenee kivasti :)

    • olisinkiitollinen

      niin, jos mä sitä olisin halunnu en olis kirjottanu tätä viestiä :)

    • näin katos...

      2 rkl hunajaa ja 12 rkl KYLMÄÄ vettä. tää toimi ainaki mulla ja hiuksista tuli heli pari astetta vaaleemmat. lisäksi seokseen voi lisätä kaardemummaa tai kanelia, siis jauhettua, sillä se korostaa hunajan vaalentavaa aines osaa

      • kylkylkylkylkyllykly

        Jep toi toimii


    • mumsgrr

      Miten toi hunajavesisekoitus oikeasti toimii? Onko kokemuksia? Kuulostaa vähän epäilyttävältä, mutta voisihan sitä kokeilla. Miten seosta käytetään? Laitetaan päähän joksikin ajaksi ja vedellä/shampoolla pois vai?

    • yftyf

      asdfghjklöä

    • 2+14

      Mun mielestä aurinko on paras ilmainen vaalentaja. Kesää odotellessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      281
      2946
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      58
      2338
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      2007
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      115
      1747
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      126
      1709
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1375
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1327
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      59
      1263
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1253
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1203
    Aihe