Hesen autokaista - saitko kaikki maksamasi tuotteet?

Eräs entinen asikas

Olen lopen kyllästynyt siihen, että ainakin Turun Kaskenkadun Hesburgerin autokaistalla saa jatkuvasti vain osan maksetuista tuotteista. Yleisimmin ongelmana on se, että jos asiakas on maksanut tilattuihin annoksiin isot perunat, niin kotona saa havaita, että mukaan onkin annettu pienet perunat.

Lisäksi on autokaistalla tilaavalle on annettu täysin vääriä hampurilaisia ja hampurilaisia on puttunut.

Olen laittanut niin monta kertaa palautetta näistä virheistä, että en enää oikeasti jaksa. Ilmeisesti viesti ei mene Hesessä perille, vaan tällaisiin virheisiin on ihan jatkuvasti varaa.

Oletteko muut törmänneet siihen, että autokaistalla ei annetakaan kaikkia tuotteita, joista olette maksaneet tai annetaan vääriä tuotteita?

Vai onkohan tämä vain Kaskenkadun Hesen ongelma. Asiakkaalle alkaa tulla hiljalleen sellainen olo, että vedetäänkö noilla autokaistoilla tietoisesti välistä...

3

346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eräs heseläinen

      kyllä mie oon saanut kaikki mitä oon tilannut niin tampereen lokomonkadun hesen autokaistalta....

    • Jepulispoi

      Kannattaa vissiin tarkistaa siellä autossa ennenkuin ajaa pois, että sai kaiken tilaamansa.

    • Erikoista hommaa

      Täällä jällee yksi, joka sai pienemmät perunat tilaamiesa ja maksamiensa isojen perunoiden sijaan. Ja minäkin kävin Kaskenkadun Hesessä.

      Vetääkö tuossa joku tietoisesti välistä? Jos autokaistalla käy päivän aikana satoja asiakkaita (vilkas paikka, joten en ihmettelisi, vaikka kävisi) ja vaikka joka 10:lle annetaan pienemmät ranskalaiset, niin siitä tulee päivässä kymmeniä euroja ja kuukaudessa helposti satoja jollei tuhansia euroja.

      Asioin aikaisemmin todella usean vuoden ajan eräässä toisessa Hesessä, enkä siellä muista ikinä huomanneeni, että tuotteita olisi puuttunut tai olisi annettu pienemmät ranskalaiset kuin mistä olin maksanut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      843
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      698
    3. 35
      567
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      565
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      46
      560
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      29
      552
    7. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      31
      540
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      520
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      517
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      35
      454
    Aihe