http://www.tv7.fi/vod/player.html?id=11794
http://www.tv7.fi/vod/player.html?id=11794
Suosittelen katsomaan ja kuuntelemaan huolella, voivat ei-uskovatkin saada jotain pohdittavaa!
Ihmeellinen tarina.
9
264
Vastaukset
- Tuulia-59
Herran Jeesuksen siunausta ja Pyhän Hengen voimaa ja armoa ja totuutta.
Sydämen uskolla tullaan vanhurskaaksi, kiitos Isälle Jumalalle ja Herralle Jeesukselle.- Tään tarinan
Älä postaa avaukseen kuulumattomia, turhia lisäyksiäsi HOURA!
Pidä sinä saatanan vajakki turpasi kiinni. Spämmäripaska! SInä varmaan ylistät WTC-lskujen onnistumistasi sairas hullu pässinpää!
- Martti O.
Hieno ja ihmeellinen osoitus Jeesuksen parannusvoimasta! Naturalistitkin joutuvat nieleskelemään hiljaa nurkassa, niin vahva on Todistus!
- a.
Niin, jos kyseessä oli kuutiomeduusan isku niin sehän tekee sen että hirvittävä tuska lamauttaa ihmisen elintoiminnot joko kuoliaaksi tai sitten lähelle kuolemaa,mutta ne jotka siitä toipuvat, toipuvat ihan ennalleen eikä muita jälkiä jää kuin ihan pienen pieni paloarven kaltainen arpi, jos sitäkään.
Hapenpuutteen tuomat harhakuvat aivoissa ovat tällöin yleisiä ja ne juontuvat alitajunnasta.
Todellisella Jeesuksella ei ollut uton tapahtuman kanssa mitään tekemistä.
Psykologina toimiessani olen keskustellut useiden näitä harha-aistimuksia kokeneiden kanssa ja olen lukenut huomattavan määrän asiaa koskevaa ammattikirjallisuutta.
Joku kokee harhan ja sattuu olemaan uskisporukan kanssa liikkeellä ja tokihan nuo kaverit silloin rukoilevat sen minkä ehtivät, mutta paraneminen on silti sattumankauppaa koska riippumatta henkilön vakaumuksesta jotkut toipuvat ja toiset eivät.
Mutta kukin tulkoon uskollaan autuaaksi.
En väitä sitä ettikö Jeesuksella olisi mahdollisuuksia halutessaan parantaaa tai vaikka herättää kuolleita, mutta koska niin ei ole todellisuudessa voitu pitävästi todistaa, niin on väärin esittää totena sitä että Jeesus oli asiassa mukana.- Tään tarinan
Jeesus on vain Allahin poika, ei auta ketään Kristittyä maata, olet oikeasa a.
Jeesus pitää keitää padassa ja viedä Afrikkaan. Näin se homo(uden sallija) auttaisi edes joitain nälässä!
t. Avaaja -Tään tarinan - ruurangomies
jumalahan pystyy taikomaan jopa ruurangon takaisin eläväksi.Muuten, mitä se ruuranko teki myöhemmin, palasi kotiin omaan majaan vai miten? Vai taikoiko jumala hänet vain vähäksi aikaa henkiin ja tappoi ditten, ikäänkuin voiman näyttönä.
- V.Loco
Satuolennot ovat olleet hiljaa tuhansia vuosia..Raamatussa ollaan kovasti jotain taikomassa tai suunnittelemassa jotain velhonkonstia tai ihmettä.
Faktahan on että ainoatakaan ihmettä ei ole koskaan tapahtunut eikä tule tapahtumaankaan.90-luvulla eräänä kauniina syysaamuna (tapahtui eteläsaksassa) rukoilin Herraa ottamaan kamalan krapulani pois..
Idiksen taikahommaan sain kun hakeuduin viileään varjoon kolhon kirkon sisälle.Kirkon eteisessä oli suurehko allas Lourdesin ihmeitätekevää vettä (Import-kamaa) Vettä olisi saanut ottaa mukaan pieneen pulloon vapaaehtoista maksua vastaan..Pirskotin Pyhää Vettä kivistävälle otsalleni suoraan altaasta ja rukoilin Jumalaa parantamaan kivistävät ohimolohkoni.
Pieni pirskoittelu ei auttanut,ketään ei näkynyt joten painoin pääni upoksiin tuohon pyhään vesiastiaan ja lähimmältä penkiltä löysin kirjavan rätin jolla kuivasin muotoni.Kylmä vesi vain lievitti oireita-ahkera rukoilukaan ei siis auttanut.
Onneksi pappi ilmestyi paikalle, ensin mustakaapu oli kovin vihainen läträyksestäni mutta kun kerroin hänelle sisäisestä pahasta olostani ja taikahommista hän keksi ratkaisun! Tämä pyhä mies ohjasi minut sakastiin ja antoi minulle heti kättelyssä ison lasillisen konjakkia ja kas-ei mennyt pitkään kun olo alkoi helpottaa.
Pappikin otti tuota ihmeitätuottavaa nestettä ja istuimme keskustellen saksan luonnon bioversiditeetistä mm. miksi douglas kaatuu helposti myrskyllä.
Tiedätkös muuten miksi douglas kaatuu niin helposti? Kas siksi kun se ei ole omassa evolutiivisessä lokerossaan vaan on importtilaji kanadasta jossa maaperä sitoo heikot juuret paremmin kuin saksan liukas ja pääosin savinen maaperä.Puu on korkea ja juuret heikot.
Kumpikin importtia, Lourdesin Pyhä Vesi ja Douglasmänty. - Pepsi.
Lourdesin vesi on vain tavallista vettä.
- jauhosuukretu
ai jaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475405Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612176Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181790Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1421742- 171525
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301447Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5132881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171097Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771068Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se210926