Rakkauskirje

palavastirakastunut

Haluaisin tehdä yhdelle ihanalle miehelle rakkauskirjeen, joka jäisi häneen mieleen, mutta en tiedä miten voin tehdä sen? Ja mitä siihen kannattaa laittaa ja millaiseen muotoon :) Kiitos jo valmiiksi vastauksista!

2

638

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kirjeellä hurmannut!

      Sanoisin että kirjoitat että rakastat ja ihailet miestä ja miehiä miehenä vailla mitään eritystä yhtä ominaisuutta,etkä ainakaan ulkoisten ominaisuuksin etkä ulkokuoren tuoman ihastumisen innoittamana. Vaan sisäinen ominaisuus eli toisen huomiominen ja yhteisymmärrys elämän suurista kysymyksitä saa sinut innostumaan ja ihastumaan. Omat tunteeni ovat hellät ja vastaanottavaiset ,jos annat vinkin ja luvan niin voisin kertoa rakkaudestani enemmänkin.
      Jos tämä ei jo tepsi, niin mies ei ole rakkauskirjeesi arvoinen.

    • Etkö ole romanttinen

      Etkö ole romanttinen, vai miksi et pysty ihan itse tekemään tätä kirjettä miehelle? No tommosia te naiset yleensä olette.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      79
      1954
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1683
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      148
      1260
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      698
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      225
      697
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      656
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      56
      600
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      195
      563
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      498
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      472
    Aihe