Kretardien jumala taikoi kokonaisen planeetan ja maailmankaikkeuden jne-
ja jossain vaiheessa tappoi koko maapallon asujaimistonvedenpaisumuksella.
Hemmo ei osannut ilmeisesti taikoa kunnolla koska paisumuksen jälkeenkin koetteli omaa kuvaansa mm. heinäsirkoilla aiheuttaen isolle porukalle nälänhädän yms. yms.
Tällä niinsanotulla "kaikkivaltiaalla" taisi olla/on löysä moraali mitä tulee ihmisten kiduttamiseen ja joukkotuhontaan ja näköjään kretardeillle on periytynyt tämä läyhä moraali-ollaan niin pyhää jne. ja todellisuudessa jauhavat paskaa senkuin kerkeävät ja koettavat saada brutaalin oppinsa jälleen valtaan elämän joka alueella (seksuaalisuus on kretardin numero 1 alistamiskeino ja lemppari puheenaihe)
Noh, minä en ole kaikkivaltias, joten tällainen tilanne olisi vain siedettävä (en ainakaan lähtisi lapsiani tappamaan, kuten kristittyjen niinsanottu jumala teki). Mutta jos olisin kaikkivaltias niin totta kai tietäisin etukäteen miten tulee käymään (sehän on vain tahtoni mukaista) enkä siten voisi asiaa katua.
Kretardit rypevät saastassa 1
9
128
Vastaukset
- Puk Staavi
Mikä ero sillä asiallisesti ottaen on jos miljoona ihmistä kuolee yhtäaikaa verrattuna siihen että he kuolevat vähän eri aikaan?
- V.Loco
Riippuu mihin kuolevat, onko yksi tappo vai kokonainen kansanmurha tai nälällä joukkotuhonta.jumalalta puuttuu omatunto kokonaan tai osittain, se pystyy näköjään paaduttamaan mustan sydämensä mitä julmimpiin veritekoihin.
- ?????????????????
No pystythän sinäkin paaduttamaan oman sydämesi!
- KvasiKide
Kaikkivaltiaalla on valta ainoastaan kaikkeen, ei sen enempään.
- Naurava ex lesta
Sinulla on se valtiaasi korviesi välissä-muualla sitä ei esiinnykään.
- Naurava krea.
Naurava äksälessu on niin s'''''********':n typerä että kuvittelee ilmaantuneensa maan päälle sattumalta.
Onpa tieteellistä, tosiaankin. - Helluntain Lapsi
Jos sanot "taikoi" niin käytä vain sitä ilmaisua-loi on kyllä se oikea.Jumala Loi kaiken ja pulinat pois!
- rfgsodg
Kretuilla taaaas jauhoa suussaan, eivät pystyneet niin mitään kommentoimaan 6-0 evoluutiolle.
- asianharrastaja
Huutoäänestykselläkö sinusta mielipide-erot ratkaistaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse644431Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky973678Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083321Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.181879Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871129- 82819
- 44803
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.105797Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23764