Kretardien jumala taikoi kokonaisen planeetan ja maailmankaikkeuden jne-
ja jossain vaiheessa tappoi koko maapallon asujaimistonvedenpaisumuksella.
Hemmo ei osannut ilmeisesti taikoa kunnolla koska paisumuksen jälkeenkin koetteli omaa kuvaansa mm. heinäsirkoilla aiheuttaen isolle porukalle nälänhädän yms. yms.
Tällä niinsanotulla "kaikkivaltiaalla" taisi olla/on löysä moraali mitä tulee ihmisten kiduttamiseen ja joukkotuhontaan ja näköjään kretardeillle on periytynyt tämä läyhä moraali-ollaan niin pyhää jne. ja todellisuudessa jauhavat paskaa senkuin kerkeävät ja koettavat saada brutaalin oppinsa jälleen valtaan elämän joka alueella (seksuaalisuus on kretardin numero 1 alistamiskeino ja lemppari puheenaihe)
Noh, minä en ole kaikkivaltias, joten tällainen tilanne olisi vain siedettävä (en ainakaan lähtisi lapsiani tappamaan, kuten kristittyjen niinsanottu jumala teki). Mutta jos olisin kaikkivaltias niin totta kai tietäisin etukäteen miten tulee käymään (sehän on vain tahtoni mukaista) enkä siten voisi asiaa katua.
Kretardit rypevät saastassa 1
9
120
Vastaukset
- Puk Staavi
Mikä ero sillä asiallisesti ottaen on jos miljoona ihmistä kuolee yhtäaikaa verrattuna siihen että he kuolevat vähän eri aikaan?
- V.Loco
Riippuu mihin kuolevat, onko yksi tappo vai kokonainen kansanmurha tai nälällä joukkotuhonta.jumalalta puuttuu omatunto kokonaan tai osittain, se pystyy näköjään paaduttamaan mustan sydämensä mitä julmimpiin veritekoihin.
- ?????????????????
No pystythän sinäkin paaduttamaan oman sydämesi!
- KvasiKide
Kaikkivaltiaalla on valta ainoastaan kaikkeen, ei sen enempään.
- Naurava ex lesta
Sinulla on se valtiaasi korviesi välissä-muualla sitä ei esiinnykään.
- Naurava krea.
Naurava äksälessu on niin s'''''********':n typerä että kuvittelee ilmaantuneensa maan päälle sattumalta.
Onpa tieteellistä, tosiaankin. - Helluntain Lapsi
Jos sanot "taikoi" niin käytä vain sitä ilmaisua-loi on kyllä se oikea.Jumala Loi kaiken ja pulinat pois!
- rfgsodg
Kretuilla taaaas jauhoa suussaan, eivät pystyneet niin mitään kommentoimaan 6-0 evoluutiolle.
- asianharrastaja
Huutoäänestykselläkö sinusta mielipide-erot ratkaistaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli439698Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.745034"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn594327Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1372866Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1372679Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji1762509Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait261885- 201647
Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.361540Älä nyt ainakaan pelkää
että enää yritän lähelle. Kyllähän toisen rajoja on kunnioitettava. Olen ymmärtänyt täysin, että en kiinnosta sillä tava72990