Näinkö tavallinen suomalainen mies ajattelee?!

"Laitetaan homot, lesbot ja somalit Ahvenanmaalle asumaan"

Teuvo Hakkarainen jatkaa kyseenalaisia puheitaan!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011102214621444_uu.shtml

..?
30275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Eli lähes koko palsta.

Äänestä

Heh... Mä oon aina ihmetellyt sitä, et miksi ne ylisuvaitsevaiset kukkahattutädit- ja sedät eivät kelpuuta puolustamiensa vähemmistön edustajia naapureikseen...? Eiks ookin vähän tekopyhää tai jotain...?

Äänestä
  • Heidän kulttuuriinsa pääomakin karttuisi entisestään. Hehän rikastuttavat kulttuuria, eikö niin...?

    Äänestä

  • Koska he, kukkahattutädit eivät halua ongelmia asuinseudulleen.

    Äänestä

  • Minä en taas ymmärrä miksi jokin vähemmistö pitäisi millään tavalla eristää, esim. homot ja lesbot todennäköisesti käyvät töissä verorahoja tienaamassa. Rikolliset, juopot ja narkkarit mieluummin laittaisin sinne Westendiin ja Ahvenanmaalle.

    Äänestä

Aika rasistinen kommentti Suomalaisia miehiä ja Perussuomalaisia kohtaan. Miettisi * * * * * mitä sanot.

Äänestä

tyyppi on täys moukka!

Äänestä

Nonniin ja sitten luetaan ajatuksella, jookos?

Alkuperäinen juttu:
Perussuomalaisten kansanedustaja Teuvo Hakkarainen niittää mainetta ympäri Suomen. Uusin fanikanta löytyy seksuaalivähemmistöjen parista.
Perjantaisen Helsingin Sanomien Nyt-liitteen jutussa paljastuu, että viitasaarelaista fanitetaan jossain määrin myös homopiireissä.

Teuvo Hakkarainen itse häkeltyy uudesta fanikannastaan.
- Ihmeelliseltähän tuo kuulostaa. Ei tuo nyt kauheasti lämmitä, naisfaneja olisi kiva saada enemmän, Hakkarainen naurahtaa.

Mies kertoo Viitasaarella tutustuneensa muutamaan sukupuolivähemmistön edustajaan ja kertoo heidän olevan "ihan mukavia heppuja".

Hakkaraisen mukaan faniviestejä on tullut miehiltä tekstiviestitse - mutta kasvotusten ei kukaan ole ainakaan treffeille vielä tullut pyytämään.
- Kyllä veisin tuvasta ulos ja äkkiä, jos iholle kävisivät.

Sukupuolivähemmistöjen tasa-arvo on Hakkaraisen mukaan kaikkinensa vaikea puheenaihe.
- Homot voivat tehdä keskenään mitä vaan! Mutta lapsia ei kannata siihen sotkea tai avioliitto-käsitettä. Avioliitto on Adamin ja Eevan, ei Adamin ja Eeron välinen juttu, Hakkarainen toteaa.

Hakkarainen soitti haastattelun jälkeen takaisin Ilta-Sanomien toimitukseen. Hakkarainen halusi esittää idean: perustetaan "malliyhteiskunta" Ahvenanmaalle.
- Laitetaan homot, lesbot ja somalit sinne keskenään asumaan ja katsellaan, millainen malliyhteiskunta siitä sitten rakentuu. RKP syyttää meitä perussuomalaisia aina siitä, että me emme ota vähemmistöjä huomioon. Tällä ratkaisulla saataisiin selville se, miten se malliyhteiskunta syntyy ja muotoutuu.

- Siellä voivat somalit huudella minareetistaan mitä huutelevat, ja me seurataan tätä mallia sitten perässä.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/homojen-suosikki-teuvo-hakkarainen-ihmeissaan/art-1288422644346.html

Tuostahan selviää aika helposti, että kyseessä oli vitsi tai vaikkapa sarkasmi. Nykypäivän Suomessahan ei ole juuri muilla oikeuksia kuin homoilla ja mamuilla ja kaikenaikaa saa kuulla/lukea kuinka junttien pitäisi ottaa niistä mallia yms.
Hakkarainen siis sanoo vitsillä, että nuo paremmat ihmiset voisivat muuttaa Ahvenmaalle ja näyttää junttisuomalaisille kuinka se ihannemaa sitten muodostetaan.

Sarkasmia tuossa on se että muslimithan eivät homoseksuaaleja suvaitse joten tuon utopian kohtalo on karu. Homoille eli miehille käy näin:
http://standupforamerica.files.wordpress.com/2009/10/iran-gay-teens-hanging.jpg
Ja naisia eli lesboja parannetaan sairaudestaan joukkoraiskauksilla jne.
Ja kaikkein bättrein folk eli paikalliset ruotsalaiset eivät taas suvaitse yhtään ketään, joten tuon ihannemaan muodostumisyritys loppuu aika lyhyeen ja kohta tarvitaan paikalle vähintään armeija erotuomariksi.

Heh heh.. mä kyllä suosittelisin että tuo tehtäisiin niin nämä kaikkein sokeimmat "en halua tajuta mitään" porukan silmät voisi vihdoin aueta ja ne lakkaisi tämän nykyisen toiminnan joka vie koko maata tuhoon.

Äänestä
  • Papu; mitäpä muuta sinulle kuuluu näin syksyllä? Oletkos siirtynyt lähes kokonaan puskiin kirjoittelemaan?

    :D

    Äänestä

  • -Palstan väki- kirjoitti:

    Papu; mitäpä muuta sinulle kuuluu näin syksyllä? Oletkos siirtynyt lähes kokonaan puskiin kirjoittelemaan?

    :D

    Kiitos vaan ja hyvää kuuluu. Opiskelu/työt yms. teettää hieman kiireitä. Ei, en ole siirtynyt ollenkaan puskiin kirjoittelemaan vaan kyllä mä olen ihan oikeasti ja aidosti kirjoittelemati. Itse asiassa en edes käy lykemassakaan joka päivä näitä jorinoita :D

    Äänestä

Aika provosoivaa, mutta on siinä totuuden siemen joukossa. Helppoahan sitä on suvaita kaikkea, kunhan se ei tapahdu omassa elinpiirissä. Tekopyhät ansaitsevat aina siedätyshoitoa.

Äänestä

EIKÖ ne viälä olekaan kaikki Ahvenanmaalla vai onko homot jatkanu matkaa Ruottiin astiRÖLLI

Äänestä

Mähän ennustin tämän, että mr. Soini saa tehdä piiiiitkän päivätyön tämän lössin suun niputtamiseksi.

Itse koen vain onnistumisen riemua.

Äänestä
  • Mihin onnistumiseen voimme samaistua?

    Äänestä

  • ratikkakuski kirjoitti:

    Mihin onnistumiseen voimme samaistua?

    Johda sinä laumaasi. Huuda laaksoihin ja kukkuloille.

    Äänestä

:) Hakkaraisella on hauska huumorintaju. Saa nähdä kuinka hyviä lööppejä hän vielä saakaan aikaan. Aika värikäs persoona. Mä nauroin kippurassa kun kuulin tämän. Onneksi on politiikkoja jotka saavat kansan nauramaan.

Suomalaisella miehellä on myös hyvä huumorintaju, hän osaa nauraa sekä muille että itselleen. Ajatusmaailma on taas hyvin yksilöllinen asia.

Äänestä
  • teit viharikoksen, tai ainakin olit osallisena siihen.

    Äänestä

  • viharikos! kirjoitti:

    teit viharikoksen, tai ainakin olit osallisena siihen.

    Ai tein vai? Ja mikähän se oli?

    Äänestä

  • old_profile_46128 kirjoitti:

    Ai tein vai? Ja mikähän se oli?

    Olit Hunaja eri mieltä puskapeelon kanssa. Ei vakavampaa.

    Äänestä

  • runontaja kirjoitti:

    Olit Hunaja eri mieltä puskapeelon kanssa. Ei vakavampaa.

    mutten viharikostele ääneen.

    Äänestä

  • runontaja kirjoitti:

    Olit Hunaja eri mieltä puskapeelon kanssa. Ei vakavampaa.

    :) Pitkästäaikaa täällä, en saa unta. (söin vissiin liikaa kakkua)

    Äänestä

  • samaa mieltäpäs kirjoitti:

    mutten viharikostele ääneen.

    Höpsis. Vaikka nauroin Hakkaraisen hyvälle vitsille en ole hänen kanssaan samaa mieltä.

    Äänestä

  • samaa mieltäpäs kirjoitti:

    mutten viharikostele ääneen.

    Ensin pitää sinun ottaa itse itsellesi selvää, mitä tarkoittaa sana 'viharikos', ennenkuin alat siitä vouhkaamaan..

    Äänestä

  • old_profile_46128 kirjoitti:

    :) Pitkästäaikaa täällä, en saa unta. (söin vissiin liikaa kakkua)

    multa poskeen?

    Äänestä

  • Ota.. kirjoitti:

    multa poskeen?

    Mene lähimpään gay-baarin, sieltä löytyy poskeen ottajia. :-D

    Äänestä

  • runontaja kirjoitti:

    Mene lähimpään gay-baarin, sieltä löytyy poskeen ottajia. :-D

    tykkää kaltaisistasi

    Äänestä

  • En... kirjoitti:

    tykkää kaltaisistasi

    Olet rasisti!

    Äänestä

  • runontaja kirjoitti:

    Olet rasisti!

    vanhan kunnon viharikoksen. Siitä tulee onkelmia..

    Äänestä

  • Ups. Tein kirjoitti:

    vanhan kunnon viharikoksen. Siitä tulee onkelmia..

    Onko onkelmia?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


* * * * * kirjoitti:

"Laitetaan homot, lesbot ja somalit Ahvenanmaalle asumaan"

Teuvo Hakkarainen jatkaa kyseenalaisia puheitaan!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011102214621444_uu.shtml

..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu