Onko joku laittanut talveksi fokukseen 2005- maskisuojan lämpenemisen nopeuttamiseksi ja onko niitä jossain myynnissä?
focus maskisuoja
8
896
Vastaukset
- E. Löfving
Lähimmästä K tai S kauppasta eli mäyräkoiran kuoret, tai vaihda termari.
- Ei moitittavaa
Mikä malli tarvitsee maskinsuojan? Minulla on ollut Focus vuodesta 2003 1.6 bensa malli, nyt 2009 ja koskaan en ole tarvinnut edes yli -30C asteen pakkasella.
- -09 vm 1.6 bensa
Minulla ja -09vm. 1.6 bensa. ei lämpiä kunnolla. Vaihdettu termostaati viimetalvena. -20 pakkasta ei lämpene normaaliksi koskaan. Sanoivat liikkeessä, että tyyppi vika. Tajosivat maskisuojaa. Että sillee.
- G. Heather
-09 vm 1.6 bensa kirjoitti:
Minulla ja -09vm. 1.6 bensa. ei lämpiä kunnolla. Vaihdettu termostaati viimetalvena. -20 pakkasta ei lämpene normaaliksi koskaan. Sanoivat liikkeessä, että tyyppi vika. Tajosivat maskisuojaa. Että sillee.
Ja minulla on vm:01 Focus 1,6 farmari kyllä lämöt on riittänyt yli -20c* hyvin ko-
keilin kyllä piruuttani pahvinpalaa maskin edessä viime talvena mutta en huo-
mannut mitään eroa lämpötila nousi normaaliksi samalla tavalla ja pysyi siinä. - nb_bb
-09 vm 1.6 bensa kirjoitti:
Minulla ja -09vm. 1.6 bensa. ei lämpiä kunnolla. Vaihdettu termostaati viimetalvena. -20 pakkasta ei lämpene normaaliksi koskaan. Sanoivat liikkeessä, että tyyppi vika. Tajosivat maskisuojaa. Että sillee.
-08 1.6 bensa ilman maskisuojaa tai muitakaan viritelmiä. Ei tyyppivikaa ja lämpiää ihan normaalisti.
- mirfekikk
Minulla vm.-07 focus farmari . Eilen ajelin ja pakkasta -37 , lämmintä riitti, eikä ole maskia edessä .
Tuli kyllä se maski mieleen mutta kun sitä ei ole ennenkään ollut, niin ajattelin et näin mennään.
Ei palellut jalkoja niinkuin entisessä rankalaisessa. - Vookus
2004 Focus ja viime talvena ostin maskisuojan Rengastien Autotarvikkeelta ja hyvin on lämmöt pysyneet.
- Mutterinpyörittäjä
Hidas lämpiämään " alumiini kone" kun koneen saa yli80 ast. lämpöä on . Olen
kättänyt ylemmässä viimasuojaa, huohotin silläkohtaa eikä lämmitintä.
Tuskin muuten tarvii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731920Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971663- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54547
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462