torjujat?

miksinäin

Olen havainnut sellaisen ilmiön, että kun hakee seuraa ns tositarkoituksella ja sitten kun miehet laittelee niitä viestejä..varatut ja seksiseuran etsjät, niin nämä
miehet torjuvat sitten profiilin, vaikka vastaa ihan nätisti, ettei ole kiinnostunut.
Miksi ihmeessä, onkos se vain mielenosoitusta ja halua saada vaikuttamaan
jotenkin hankalalta niille, jotka tosipaketin hankkineena sitten näkee sen kuinka
moni on torjunut?
Aika pikkusieluista toimintaa miehiltä?

8

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 30v mies

      Naiset harrastavat ihan samaa, vaikka en edes ota yhteyttä. Edelliseen profiiliini taisi tulla 7 torjuntaa puolen vuoden aikana.

      Jos pidän naisen profiilista, niin saatan käydä katsomassa sen pari kertaa uudestaan. Tämä riittää monelle syyksi torjua. Tapaukset ovat olleet paria lukuunottamatta sellaisia, että en ole aivan mahtunut naisen hakukriteereihin. Olen 30-vuotias mies ja useampi torjunta on tullut n. 40-vuotiailta naisilta. Katselen aika isolla ikähaitarilla, -10 vuotta. Ajattelevat ehkä, että haen vain seksiseuraa? Aika typerää joka tapauksessa torjua, vaikka toinen ei edes ota yhteyttä. Mistä moinen tyly asenne?

      Saan viestejä, jossa ulkonäköäni kuolataan ja viestejä, joissa kerrotaan, että profiilistani välittyy tosi sympaattinen vaikutelma. En siis ole mikään veneen alla asuva alkoholisti, jota naiset pelkäisivät. Mistä siis kiikastaa?

      • Ei herranen aika!

        "Naiset harrastavat ihan samaa, vaikka en edes ota yhteyttä. Edelliseen profiiliini taisi tulla 7 torjuntaa puolen vuoden aikana."

        Minkälaista toimintaa, ei voi muuta sanoa! Sen vain sanon, että en ikinä laita profiilia tuonne suoli24 treffeille jos toiminta on tuollaista.


    • Torju vaan:)

      Ihan saman huomannut itsekin...
      Jos et ole kiinnostunut, heti "kostetaan" se torjumalla, vaikkei mitään vaaraa yhteydenotosta olisikaan...
      Kyllä vähän ottaisi päähän, muttei ota, koskapa itsehän mies hölmön leiman otsaansa saa tuollaisella käytöksellä:)

      • miksinäin

        Olisi kiva, jos joku tälläinen torjuja kertoisi itse toimintansa funktion


      • kikkailua
        miksinäin kirjoitti:

        Olisi kiva, jos joku tälläinen torjuja kertoisi itse toimintansa funktion

        En käytä torjuntaa kuin asiattomia ihmisiä kohtaan, mutta olen lukenut täältä että jos merkkaa jonkun torjutuksi, tämän nikki ei näy enää siinä kolmen nikin listassa josta näkee ketkä kaikki ovat viimeksi vierailleet profiilissa.

        Ihmiset siis laittavat tuon torjunnan toisinaan ilmeisesti sitä varten että he eivät halua että yksi ja sama ei-kiinnostava nikki on aina siinä listalla niin ettei näe kolmea muuta käynyttä.


      • torttuvaan
        kikkailua kirjoitti:

        En käytä torjuntaa kuin asiattomia ihmisiä kohtaan, mutta olen lukenut täältä että jos merkkaa jonkun torjutuksi, tämän nikki ei näy enää siinä kolmen nikin listassa josta näkee ketkä kaikki ovat viimeksi vierailleet profiilissa.

        Ihmiset siis laittavat tuon torjunnan toisinaan ilmeisesti sitä varten että he eivät halua että yksi ja sama ei-kiinnostava nikki on aina siinä listalla niin ettei näe kolmea muuta käynyttä.

        Mutta miehethän sanovat ettei heidän sivuillaan koskaan käy naisia. Jos ei käy ketään koskaan, ei ne 3 viimeistä kävijääkään juuri vaihdu?


      • kikkailua
        torttuvaan kirjoitti:

        Mutta miehethän sanovat ettei heidän sivuillaan koskaan käy naisia. Jos ei käy ketään koskaan, ei ne 3 viimeistä kävijääkään juuri vaihdu?

        Kunhan vaan sanovat että ei käy. Tai elävät toivossa että kävisi, ja sen takia vastenmieliset pallinaamat pitää saada nikkeineen pois tieltä että näkee käykö muitakin naisia.


    • Milla Magia

      Kun käy torjumassa 3 näkyvillä olevaa, ne poistuvat listalta, ja tilalla näkyvät 3 edeltävää kävijää. Eli jotkut laittavat torjuntoja vain nähdäkseen aikaisemmat kävijät. Nämä aiheettomat torjunnat olisi reilua käydä jälkeenpäin poistamassa, ettei turhaan aiheuttaisi pahaa mieltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      89
      2138
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      136
      1786
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      177
      1329
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      231
      803
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      67
      742
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      721
    7. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      60
      720
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      210
      616
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      577
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      42
      532
    Aihe