Helsingissä autoilijat on maan laiskimpaa sakkia

laiskat töihin

kun eivät saa autoja esille lumen alta, ja kysyn vaan monstakos milliämetriä sitä lunta onkaan sen ruohomaton ja asfaltin yläpuolella, on LAISKUUS HUIPUSSA mutta kyllä ne kapakassa sitten istuvat, heti jo neljän jälkeen on tuopit käsissä.

Puhukaa sitten kun lunta tulee 72 tunnin sisällä 131cm lunta, niin puhukaa että on lunta sattunnu tuleemaan jostain syystä.
Eteläsuomeen lisää lunta vaan oppivat piristymään laiskumukset, mä luulen att kaupoista voi ostaa lumilapioita. Ovat oppineet liian laiskoiksi, mutta onneksi talvi on tullut takasin, samoin kun 60 luvun alussakin sne oli kunnioitettavat talvet.

2

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • > Puhukaa sitten kun lunta tulee 72 tunnin sisällä 131cm lunta

      Tuon verran tulee parissa sekunnissa, kun aura-auto vetäisee parkkiruudusta ohi. Saahan sen auton sieltä lapiolla esiin kaivettua, mutta kyllähän siinä jonkin verran aikaa menee - ainakin jos aikoo levittää ne lumet jonnekin muualle kuin siihen autotielle... :)

      Noo, onneksi asun maalla. Meillä on niin väljää, että aura-auton käytyä voi kolata lumipenkan liittymän päästä melko helposti syrjään.

    • lapiot kaupassa

      Sitä kun hesassa ei taivaalta tule koskaan,toivon kyllä että hesaan tulis lunta 130cm tuona 72 tunnissa,tuon kommenti teki yksi maan laiskimmista autoiljioista, pitää lapionvarsikin kettinkistä. Auraus vallit ei ole koskaan niin suuria että ei lapiolla saa aukkoa, se on halusta kiini, 60 luvulla kun lumi peite oli 150cm,
      mikä sen hesan lumi peite on nyt? vaikuttaa että siellä on lunta 2m ylöspäin eikä pituus suunnassa. voi voi teitä laiskoja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      74
      1933
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1673
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      147
      1217
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      662
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      636
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      54
      557
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      498
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe