Varis lopun ajan merkkinä.

Sana Herralta

Pelastussanoma ry. tiedottaa: Varis lopun ajan merkkinä! Viime kesän hallitusneuvottelujen aikana Säätytalolla raivonnut varis on aikain merkki! :

Profetiaa pukkaa taas: Varis terrorisoi ihmisiä Säätytalolla - "syykin selvisi" vai selvisikö?

Säätytalon hallitusneuvotteluissa eletään monen neuvottelijan arvion mukaan ratkaisevaa päivää. Iltapäivään mennessä räväkimmät hetket järjesti kuitenkin portailla päivystävien toimittajien ja taukoa pitävien neuvottelijoiden kimppuun hyökkäilevä varis.
Varis ei noki ihmisiä ilkeyttään, vaan se suojelee pesästä pudonnutta poikastaan. Pesä on säätytalon räystäässä. Koska poikanen ei osaa vielä lentää, se taapertaa edes takaisin säätytalon ympärillä, ja emo suojelee sitä raivokkaasti.

Säätytalon henkilökunta päivystää portailla pitkät sateenvarjot aseinaan. Varjoilla he puolustautuvat variksen hyökkäyksiä vastaan.
Henkilökunta otti yhteyttä pelastuslaitokseen, mutta asialle ei voi tehdä mitään, sillä varis on pesimäaikanaan rauhoitettu.

Talon sisällä odotetaan edelleen, että puolueet pääsisivät sopuun talousraameista. Talousryhmän vetäjä Kimmo Sasi (kok) on käynyt päivän mittaan kahdenvälisiä keskusteluja eri puolueiden kanssa. Hallitusneuvotteluja johtava Jyrki Katainen (kok) suhtautui aamupäivällä hyvin optimistisesti talousryhmän etenemiseen. Hän odottaa sopua mahdollisesti jo tänään.

Monen muun työryhmän työ on talouslukuja vaille valmis. Odotettavissa on, että kunhan ryhmät saavat talousraamit selville, ne saavat omat osuutensa nopeasti valmiiksi. Esimerkiksi hyvinvointipolitiikan ryhmän puheenjohtaja Paula Risikko (kok) arveli, että hänen ryhmällään tekstin muokkaamisessa menee sen jälkeen korkeintaan päivä.

Neuvottelujen aikataulu lykkääntyi hieman iltapäivällä, kun puolueiden puheenjohtajista koostuvan johtoryhmän kokousta lykättiin.

Varis on epäpuhdas lintu ja on saatanan enkelin symboli. Pystyn helposti olettamaan tämän merkkinä Jumalalta. Profetialla ei sinänsä suurta merkitystä olekaan, mutta sen sijaan on vahvistuksena niille joilla on sellainen korva jolla kuulee ja sellainen silmä jolla näkee. Säätytalolla siis käydään henkimaailman taistelua ja kiusaa tekee pedon emo, joka tahtoo pesimänsä jälkeläisen menestyvän.

Mitä tuohon poikaseen tulee, niin selitän sen näin: Petolinnun poikanen on siemennetty jo Suomen tulevaan hallitukseen valmiiksi ja jokin taivaallinen voima haluaa heittää pesityn pedon pois säätytalolta, jossa käydään suurta taistelua Suomesta. Petoemo sen sijaan tahtoo että pedoista kasvaa täysikasvuisia petoja Suomen johtoon, jotta saatana saisi oman hallituksensa valtaan.
Aivan varmasti nyt joku ajattelee, että no jopas Jarmo taas haki kaukaa ajatuksensa, mutta ajatus on ajatukseni, rukoukseni on rukoukseni, eikä se muuta tätä profetiaakaan muuksi. Säätytalolla luodaan parasta aikaa saatanallista suunnitelmaa Suomen kansan turmioksi.

http://www.pelastussanoma.fi/Profetiat/Miekka Suomelle.htm

20

858

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Luonnossa näkyy monia merkkejä :-D

      • mutta..

        Job 28:7
        Sitä polkua ei ole yksikään lintu tuntenut, eikä variksen silmä nähnyt.


    • Alfreedi Hitsikokki.

      Luonnossa tosiaan näkyy monia merkkejä ja maanteiden varrella taasen näkyy
      liikennemerkkejäkin :-D

      Noista linnuista muistui mieleeni Alfred Hitchcockin vuonna 1963 ohjaama kauhuelokuva The Birds.

      Siinähän erästä amerikkalaista kaupunkia ja sen asukkaita linnut alkavat vainoamaan.

      Nämä ihmisten kimppuun elokuvassa höökivät linnut ovat lokkeja,variksia,naakkoja
      ja yleensä niitä isompia siivekkäitä.

      Nyt herääkin kysymys siitä,että kätkeekö kyseinen elokuva piilotetun profetian
      Amerikan maata tulevaisuudessa kohtaavasta katastrofista?

      Eli mitäpä mieltä vaikkapa lintuihin,Amerikan maan asioihin ja tietysti myös numerologiaan perehtyneet rohveetat elokuvasta ovat?

      Eli saako se Amerikan ehkä aivan heti kohta pian sen kuoliniskun?

      Toisaalta kukaan nuoremmista,itseään profeettoina pitävinä ei silloin ollut edes
      vielä syntynytkään mutta haittaaks' se?

    • Ja sitten....

      Varikseen kun yhdistetään toinen lentävä esine..ja vähän kolmattakin.. niin ihan hirmuiset on rohvetiat mitkä siitä tulee.

      "6.6.2012 se tapahtuu: Todella harvinainen ilmiö taivaalla"

      Joilla ymmärrys on niin laskekoon, sillä 6 6=12, eli jälkimmäinen osa luvusta 2012 ja päivämäärähän on tapahtumalle jo mainittu. Eihän tuo voi olla mitenkään pelkkä sattuma vaan selvästikin lentävät kohteet, eli varis planeetan ja tähden kanssa enteilee mahtavaa mullistusta..ja etenkin tuo varis!
      Nyt on varmaankin rohveetat täystyöllistettyjä tällä ilmiöllä.
      http://www.uusisuomi.fi/ymparisto/120837-662012-se-tapahtuu-todella-harvinainen-ilmio-taivaalla

    • Tämä on totta.

      Tämä on totta. Tämä on totta.

      • KYLLÄ!

        Mikään ei voi tuon enenpää olla totta..sekunnilleen, millilleen, piirulleen timantintarkasti.
        Onhan varis ikään kuin mutkan kautta pyhä lintu koska raamatussakin mainitaan kaarne eli korppi..ja se kuuluu varislintuihin.
        Jos varis ei edusta profeettojen valioista kaikkein valiointa niin mikä sitten?
        Todistettavasti varis on parempi profeetta kuin Lappeen Rannan povari, Piho tai Meller kymmenistä tällä palstalla esiintyvistä tai niistä sadoista jotka ovat raivanneet tiensä ihan Ilmattaren sivuille!
        Sela. Amen.


      • Krääk krääk
        KYLLÄ! kirjoitti:

        Mikään ei voi tuon enenpää olla totta..sekunnilleen, millilleen, piirulleen timantintarkasti.
        Onhan varis ikään kuin mutkan kautta pyhä lintu koska raamatussakin mainitaan kaarne eli korppi..ja se kuuluu varislintuihin.
        Jos varis ei edusta profeettojen valioista kaikkein valiointa niin mikä sitten?
        Todistettavasti varis on parempi profeetta kuin Lappeen Rannan povari, Piho tai Meller kymmenistä tällä palstalla esiintyvistä tai niistä sadoista jotka ovat raivanneet tiensä ihan Ilmattaren sivuille!
        Sela. Amen.

        Pääsääntöisesti oikeat, todelliset profeetat avaavat webbisivuston ja ennustavat tarkat päivämäärät. Sellaisia sitten näkee tuolla ilmatar-sivuston laskureissa. Tässä varisjutussa ei näkynyt mitään konkreettista eikä päivämääriäkään.


    • Heikomman puolesta

      Mistä johtuu,kun varis ei anna lentokyvyttömän,mutta muuten virkeän vajaan vuoden vanhan variksen syödä sille heitettyä koiran makkaraa. Kiusaajavaris ottaa heti ruoan "poikasen" suusta ja tulee myöhemmin vielä kurittamaan ressukkaa? Vaikka kurittaja itsekin saa osansa ja paljon enemmän,vie se saaliin jonnekin ja viipyy vain hetken. Ei ehdi niin nopeasti syödä mitenkään. Kiusattu lähtee kiireesti karkuun,jos näkee hyökkääjän tulevan takaisin. Kurittaja varis lentää perässä ja yhteenottoja tulee. Mikä avuksi? Alle 1-vuotias varis ressukka pelkää tätä kiusaajaa. Mitä voin tehdä? Säälittää nuoremman puolesta.

      • Johan Lewis

        Ensimmäinen vastaaja antoi periaatteellisesti oivallisia neuvoja, mutta ne ei aivan riittäne tässä tapauksessa!
        Kyseessä on ilmiselväst lihaksi tullut kiusaaja, jota tuttavallisemmin perkeleeksi sanotaan. Tuo kiusaajavaris on siis valepukuun pukeutunut hiillosten herra ja sen käytöksestä voimme vetää vertauskuvan taisteluun mitä me uskovaiset joudumme käymään täällä maanpäällä jokainen päivä ja jokainen hetki selvitäksemme voittajina. Jokainen voi muistella omaa elämäänsä taaksepäin ja nähdä kuinka on joutunut kamppailemaan vastaavalla tavalla uskonsa säilyttäkseen omasta pienestä osastaan joka hänellä on.
        Lainaan tähän katkelman eräästä ohjekirjasta joka antaa seuraavanlaisia neuvoja käytettäväksi tuon perkeleellisen riivaajavariksen karkotukseen.
        Tarkalleen ottaen nämä on tehty ihmistä silmällä pitäen, mutta täysin varmasti tehoaa myös kaikkiin muihinkin eläviin olentoihin yhtä hyvin..
        "Henkiä karkotettaessa paikalla on syytä olla vain muutama ihminen. Karkottajan lisäksi läsnä olisi hyvä olla kristitty lääkäri tai psykiatri ja joku uhrin omaisista. Koska henget pyrkivät monin tavoin vahingoittamaan niiden karkottajaa ja muita läsnäolijoita sekä häpäisemään heitä, on välttämätöntä, että kaikki ovat hyvin valmistautuneet sekä uskossa että rukouksessa, niin ettei jää mitään aihetta arvosteluun. Itse karkottamisen aikana tulisi jonkun (tai joidenkin) kristityn toisessa paikassa rukoilla riivauksen uhrin ja toimituksessa mukana olevien puolesta".

        Huom!
        Mikäli kyseessä olisi normaali kiusaajavaris, niin opettaisin sen tuntemaan herranpelkoa vaikkapa ritsalla tai kivityksellä, ellei tuliaseita ole käytettävissä.
        Kivityshän onkin jo raamatusta tuttu asia, mutta tällä kertaan emme varmaankaan puutu siihen yksityiskohtaisemmin.


      • Johan Lewis

        "Mistä johtuu,kun varis ei anna lentokyvyttömän,mutta muuten virkeän vajaan vuoden vanhan variksen syödä sille heitettyä koiran makkaraa".

        Kyllä noin vanhan variksenpojan jo kuuluisi hallita ilmailu kaikilta osin.. ainakin niiden vaatimattomien taitojen osalta jotka lajille on synnynnäisiä
        City-variksien joukossa voi kylläkin kasvaa poikasia jotka ei kykene lentämään koska emot syöttävät niille helposti hankittavaa roskaruokaa jossa ei ole proteiinia joita lentolihakset tarvitsee vahvistuakseen!


      • Mitä kuuluu?

        Nyt me lähes kaikki odotamme erityisellä mielenkiinnoola tietoa kuinka meidän tuleva profeetta-varis on selviytynyt elämässään, eli saiko hän nauttia ilman ulkopuolisten kiusaajien asiaan puuttumatta koiranmakkarasta ja muista luontaiseduista?
        Moni meistä ymmärtää variksia, sillä niitä on monilla pienenä ollessa ollut kasvattina, kuten tämän kirjoittajallakin. Todennäköisesti mustalaiset kuitenkin varasti sen ja 500 markkaa rahaa sillä välin kun ketään ei ollut kotona ja ovet oli auki. Se oli iso summa joskus 1970-luvulla.


    • Tee näin.

      Niin että mitä voit tehdä kun säälittää sen nuoremman variksen puolesta?

      No,sinun on ryhdyttävä päättäväiseen rukoustaisteluun tämän alle yksivuotiaan variksen puolesta niin,että se saisi riittävästi koiran makkaraa ja näin kasvaisi suureksi ja vahvaksi ennustajalinnuksi.

      Rukoustaistelusi tämän kiusatun variksen puolesta täytyy sisältää myös se,että se kiusaajavaris joutuu lopulta siihen tuliseen järveen missä sulat ja höyhenet käryävät.

      Sillä aikaa se suuri ja vahva ennustajalintu raakkuu esille niitä todellisia ennustuksia jotka ovat kuin taivaalta satavia koiranmakkaroita.

    • Sehän se

      Juuttaan varis.

    • Kiinnostaa kovasti

      Onkohan varis kertonut mitään Suomenmarkan käyttöönotosta lähivuosina kuten kaikkein varmimpiin ja luotettavimpiin kuuluva povari kaikkein varmimmista ja luotettavimmista povareista on unia nähnyt ja kirjoittaa siitä tällä palstalla.
      Kyllä noin suuresta tapahtumasta on variksenkin tiedettävä ihan itsestään ilman neuvomista.

      • Tässä

      • Niin,

        ja mitä paljastuksia varis on tehnyt "Suomesta nousevasta profeetasta".
        Hihhulit on taas tänään heittäneet povauksia palstalle ennätystahtiin, eli se on tämä kevät kun laittaa "epävakaisiin persooniin" ylikierroksia.


    • ......

      Ihan kaunis ääni variksella/ variksilla.

    • KTS (Ei kirj.)

      Eikun se on pyy....pienenee kuin pyy maailmanlopun edellä sanotaan sanalaskussa...

      Tukee muuten evoluutioteoriaa myös...

      • Niin sanotaan,

        mutta nyt on ongelmana kuinka paljon pyyllä on enää vara pienentyä, sillä profeetoiden tietämiä maailmanloppuja on ollut jo mittava määrä ja lisää on tulossa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3169
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2515
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2156
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2075
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1972
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1604
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1570
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1273
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1188
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1103
    Aihe