Tutustuin ihanaan mieheen Suomi24 treffi sivuilla ja hän hurmasi minut täysin ensimmäisellä viestillään kehumalla kuinka kaunis olen ja kuinka sain hänet sekaisin omalla viestilläni.
No kerroin tästä miehestä kaverilleni joka myös on samalla sivulla.. Yllättäen hänkin kertoi tavanneensa ihanan miehen joka kutsuu häntä prinsessaksi jne.
Kysyin millaisen viestin hän oli saanut tältä mieheltä ensimmäistä kertaa ja se oli täysin samanlainen kuin minun! Joten kysyin kuka tämä mies on ja hän oli aivan sama mies kuin joka minun kanssani oli jutellut ja kehunnut minua kauniiksi jne. Myös kaverini kaveri oli saanut viestin kyseiseltä mieheltä joka olis lähes tulkoon samanlainen.
Tuossa viesti jonka minä ja kaverini saimme kyseiseltä mieheltä:
En voi kuin huokaista hiljaa, sen verran täydellisen ja tutustumisen arvoiselta naiselta tunnut profiilidi perusteella.
jos elämääsi mahtuu, oikeasti urheilullinen, lähemmäisistään huolta pitävä, ikuinen romantikko ja jalat maassa pää pilvissä oleva tyyppinen mies niin vastaile.
Kauniita unia, kiitos & olen pahoillani jos häiritsin pahasti...
Ja tässä viesti jonka kaverini kaveri sai:
Pahoittelen jos häiritsen,
Minun oli vain pakko kertoa kuinka kaunis kuvasi sai tämän urheilullisen pojan elämän melkein pysähtymään... Jäin tuijottamaan ja pohtimaan, että mun on pakko jotenkin yrittää lähestyä sinua ja pyrkiä tutustumaan...
Kysymys kuuluukin, onko tämä mies oikeasti kunnon gigolo joka haluaa epätoivoisesti löytää seuraa vai mies joka ei osaa olla yksin eikä kirjoittaa henkilökohtaista viestiä vaan täytyy kopioida sama monelle naiselle?
Oma kiinnostukseni tätä miestä kohtaa loppui kun tajusin mitä hän pelaa.. Mutta tästä jäi paha maku suuhun, ovatko kaikki meihet netissä oikeasti samanlaisia?
Mielisteliä vai oikeasti kunnon mies?
13
701
Vastaukset
- mielinkielin*
Etköhän jo itsekin tajua minkälaiselta pelimieheltä nuo prinsessalorut ovat. Naiset hyvät, ottakaa todella tarkkaan selvää kenen kanssa juttelette ja tehkää todella tarkkaa taustatyötä. Näitä varattuja huijareita on netti väärällään, jotka pyörittävät kymmeniä naisia ympäri maata.
- on se pleijeri
Heti kun kehuu kauniiksi niin luullaan et on pelimies.
- aslak84
En lähtisi ehkä ihan ensimmäisen viestin perusteella luokittelemaan ketään pelimieheksi tai haaremin pyörittäjäksi. Ensimmäinen viesti on kuitenkin vain pelin avaus jolla yritetään saada nainen kiinnostumaan. Jos haluaa tietää minkälainen tyyppi on kyseessä, niin kannattaa varmaan kirjoitella jonkin aikaa ja luottaa oman ihmistuntemukseen.
On ihan fiksua olla hieman varovainen, mutta rajansa silti kaikella. Jos pitää oletuksena jokaista ihmistä hulluna, playerinä jne, niin nettitreffailu saattaa olla väärä tapa tutustua uusiin ihmisiin. - ed
Pleijeri mikä pleijeri. Pitkään kirjoittelu ei takaa mitään etteikö tuo pelaaja kirjoittelisi ja pyörittäisi usempia naisia samaan aikaan. Paras tapa päästä selvyyteen on kasvotusten näkeminen mahdollisimman pian.Ottaa selvää hänen taustoistaan tarkkaan ja ei kauaa kirjoitella.
Mitä pidempään kirjoitellaan sitä vaikeampaa on päästä selvyyteen onko kyseessä huijari vai ei. Huijari haluaa kirjoitella kauan, koska haluaa olla monen naisen unelmissa ja pitää varalla montaa, jos yksi jättää niin ottajia riittää. Huijari varmistaa naisen innokkuuden ja tapaa vasta sitten, kun nainen alkaa itse ehdottamaan tapaamista tai hän selvästi osoittaa olevansa kiinnostunut miehestä. Tällä hän varmistaa seksin saannin. Huijari ei halua antaa itsestään liian innokasta kuvaa, koska se hänen mielestään karkottaa naisen ja saa monet naiset vetäytymään. Liika innostus voi naisen mielestä merkitä pelkkää seksiä.
Kannattaa lähteä aina siitä oletuksesta, että keskustelee huijarin kanssa ja pitää tämä mielessä. Tositarkoituksella kumppania hakevien kannattaa tehdä nopeita siirtoja, ei keskustella kauaa netissä vaan, jos tyyppi tuntuu sopivalta heti kättelyssä tavata hänet ja ottaa hänen taustat tarkkaan selville.
Kasvotusten moni pleijeri ei voi pelata sitä peliä mitä netissä. Hänet on melko helppo tunnistaa, jos kerran on sellaiseen törmännyt. Pleijerin käytöksessä on piirteitä, jotka jokaisen naisen pitäsi osata tunnistaa. - yksi prinsessoista
Taidan tuntea tuon miehen.... niin tutulta vaikuttaa.... Onko mies noin 50v?
- pelimiesten mies
onko tämä 50v mies kenties pohjanmaalta?...
- uusimaa
Ei ole. Hän on 27 vuotias, uudeltamaalta..
- weytnyqnm
Pimppua ja vain pimppua, siitä on kysymys.
100:lle kun imartelee, 10:nen kanssa peitto heiluu. - mmimim
:DDD höhöö tiedän miehen tiennyt jo pidemmän aikaa selittelee noita loruja aivan koko ajan ja en suosittele ketään tutustumaan! tykkää nuorista siis NUORISTA u know? :D tää henkilö on mieleltään sairas ja hakee hyväksyntää eikä kestä yksinäisyyttä
- 5e6j6truk
Mies on pelimies jos laittaa useammalle naiselle viestin? :D
Pitäisköhän teidän vähän tarkistaa mitä tuo käsite tarkoittaa.
Jos mies on vapaa niin saahan hän tehdä mitä haluaa.- Copy paste
profiilidi
- huh huh ja huh
Osoittaa kyllä täydellistä pinnallisuutta ihmiseltä joka tuollaisesta hurmaantuu.
Samoin siltä joka tuollaista lausuu lähes tuntemattomalle ihmiselle.- T;Panomies !!
Ei kannata laittaa viestiä kelleen naiselle,vaan odottaa että nainen ottaa yhteyttä niin kuin minä teen..
Sitten tapaamiseen ja peitto heilumaan...(Niin ei saa pleirerin mainetta vaan oikean panomiehen maineen)..Naiset tahtoo vaan lisää ja lisää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p626087Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813636Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242761- 212239
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol402185Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621853Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61679Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy85129281-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201246- 281185