Vartiotorniseura on myynyt jälleen New Yorkissa sijaitsevia kiinteistöjään.
Tällä kertaa kaupaksi meni seitsenkerroksinen kerrostalo Brooklynissä 6,6 miljoonan dollarin hintaan.
http://therealdeal.com/blog/2012/04/23/final-jehovahs-witnesses-property-sells-for-6-6m-to-be-used-for-luxury-rentals/
Vartiotorniseura myi kiinteistön 14% alle pyyntöhinnan, liekö pula käteisestä?
Vartiotorniseura myy jälleen omaisuuttaan
21
264
Vastaukset
- seuran rakkaus
Tuskin on kuitenkaan pula käteisestä. Vai olisiko kaikki rahat hakattu kiinteeseen.
Kuitenkin hieman kyseenalaista että Jumalan ainoa oikea rakkauden ja oikeamielisyyden seura laittaa rahansa mielummin kerrostaloihin kuin auttaa hädänalaisia ihmisiä. Luulisi että Jumala ei pitäisi siitä että järjestö on ostanut kerrostaloja mielummin kuin hankkinut maailman nälkää näkeville ruokaa tai rokotteita jne.
sitten todistajat väittävän että muu maailma on paha, vaikka se itse toimii hyvin kaupallisesti kuten muutkin. - 19
Mihin käyttöön ne talot oli
hommattu silloin kun ne ostettiin?- MMM
Selkeästi pörssi-ja kiinteistökeinotteluun ja voivat jopa itse järjestää niin että profetiat toteutuu ja maailma nousee heitä vastaan.TÖÖT TÖÖT. FIRMA.
- onko tietänyt
Väistämättä syntyy kysymys että onko seura tiedottanut rivijäsenilleen ostavansa kiinteistöjä kun rahaa on kerätty. onko rivitodistaja tietänyt rahoittavansa kiinteistöjen hankintaa?
- 21
Eikös niissä asunut todistajia jotka työskenteli Brooklynissä?
Maailmallisissa hotelleissako Betelin työntekijät Suomessa asuvat ? - Harmassa tavataan
Kaikki mitä seura tekee on jehovan tahto. Mikäli olet erimieltä olet myös vastaan totuutta!
- New Adress
Siis päämaja muuttaa pois Brooklynista...minne?
- Educational Center
Eikös nuo muuta kaikki Pattersonin koulutuskeskukseen.
Painotoiminnan vähentyessä Betelin työntekijöitä
vapautunee saarnaamistyöhön kentälle.
- rivijäsenille
Rivijäsenille on turha kaikista asioista ilmoittaa.Tärkeintä on kaavakkeen täyttö jossa yksinkertaisesti esitetään kaksi kysymystä ja niihin on hyvä vastata
kysymykset 1 Paljonko teillä on rahaa?
2 Koska sen saa tula hakemaan? - aamunavaus
"kysymykset
1 Paljonko teillä on rahaa?
-tälä hetkel yks ero
2 Koska sen saa tula hakemaan?"
-humena.tervtulo,- rivijäsenille
hyvä sinä olet jo rahasi antanut.Nyt kun sinulla on vielä euro niin osta kartta että tiedät missä jaetaan leipää.
- setelit esiin
Mitään rahankeräystä emme salli ellei paikalla ole kahta tai kolmea todistajaa ja nimenomaan Jehovan todistajaa.Mieluumin kahisevaa eli seteleitä ei nappeja eikä muuta rihkamaa kiitos.
- siistit mökit
Kun painotoiminta vähenee ja Wartsikat/Hertsykät kutistuu puoleen entisestään,
ei tarvita niin paljon toimitiloja/majoitustiloa työntekijöillekään.
Tottakai silloin kiinteistöt myydään pois, onhan ne halutulla alueella ,
sekulaarit mielellään ostavat kiinteistöt joista todistajat ovat pitäneet hyvää huolta.
Eivät ole mitään slummihökkeleitä taatusti. - miekii ostasin
Brooklynin mökit menee kyllä hyvin kaupaksi.
- jaakobista
Brooklynin kaupunginosassa myynnissä olevat kiinteistöt näyttävät olevan pääasiassa Beetelin henkilökunnan asumiskäyttöön aikoinaan (70-90) luvulla hankittuja ja kunnostettuja rakennuksia, esim. entisiä historiallisia hotelleja ym. jotka lienee pääosin vapaaehtoistyöllä kunnostettu.
- käsitykseni mukaan ne kiinteistöt jotka Russell itse hankki seuralle 1900 -luvun alussa, on jo Rutherfoodin toimesta aikoinaan myyty?
Uutiskatsaus:
http://www.youtube.com/watch?v=9BjtDXHenvE - maanalle
Ovat kiireissään siirtymässä uudelle paikkakunnalle. Pohja keroksetkin uudessa lukaalissa ovat outoja, kokonaisia kortteleita rakentavat maan alle?
Niin ne kyllä tekevät muuallakin rakentavat maan alle joka paikassa? Norjaan varastoidaan jollekkin saarelle isoon kallion sisään louhitulle "routa- kellarille" siemeniä ympäri maailman? - Manne ?
Vastaajia pelottaa "maanalle" uutinen jonka toit esille, koska kaikki ovat tämän kuulleet ja eivätkä tiedä mitä siitä ajatella/vastata sulle ja muille ! ?
Mitäpä siitä sanot? - WTC
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ0Jn5h3Qq1JwTMK0Qy5MMA8X_O3Akxsz6ONxivtLJu33M7JOty
Maan alle on turvallisempi rakentaa
Jotkut rakentaa pilvenpiirtäjii ja sit tulee joku Valopää ja pasauttaa lentskarilla kylkeen, kuten kävi New Yorkissa. - Valopää ?
Sinä päivänä pilven piirtäjä 7 tuli alas vaikka ei yksikään lenskari edes lentänyt siihen???
- Valopää ?
>>>>>"Maan alle on turvallisempi rakentaa
Jotkut rakentaa pilvenpiirtäjii ja sit tulee joku Valopää ja pasauttaa lentskarilla kylkeen, kuten kävi New Yorkissa." - maanalainen ok
Onks Valopää sellanen joka on työntänyt päänsä hiukkaskiihdyttimeen ja sen aivot on Kirkastuneet,
sillä on Ikuinen Valo päässään?
Tiedemies?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie3756662Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta754285Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll963672Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom443644Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole1273619Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1423585Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut2463520Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi393078Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a143064Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin1052799