Mitä meikkejä tällä naisella on?

Kertokaas naiset, kun minä en miehenä kykene sanomaan: kuinka paljon tällä naisella on meikkiä?

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2132896/Florence-Colgate-Girl-Britains-beautiful-face.html

Huulipunaa/-kiiltoa näyttää ainakin olevan ja poskipunaa. Onko silmissä mitään meikkiä? Onko jotain perusvoidetta vai mikä onkaan nimeltään?

No joka tapauksessa, kun usein kysytään, että millainen meikki on miesten mieleen, niin voin sanoa että tällainen on minun mieleeni.
14496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kulmakarvat on nypitty ja ehkä värjätty samoin ripset, mutta voi olla myös oman väriset. Silmissä on mascaraa ja kasvoilla meikkivoide tmv. pohja. Huulen alaosassa näkyy rajauskynä ja huulikiiltoa on. Samoin poskipunaa/varjostukset ja silmissä ruskeaa luomiväriä luomivaoissa. Kaikenkaikkiaan aika luonnollinen meikki nykypäivänä :).
Ja hiukset on muuten raidoitettu vaalealla.

Äänestä
  • Lisäisin listaan primerin, sillä saa ihon aivan sileäksi ;)Tuo meikki on huolella tehty , siksi luonnollinen :) Hiukset on tod näk föönätty ja suoristettu, brittien normisettiä...

    Äänestä

  • Gads kirjoitti:

    Lisäisin listaan primerin, sillä saa ihon aivan sileäksi ;)Tuo meikki on huolella tehty , siksi luonnollinen :) Hiukset on tod näk föönätty ja suoristettu, brittien normisettiä...

    Mitä se primer on?

    Äänestä

  • kiinnostaa tietää! kirjoitti:

    Mitä se primer on?

    Tarkoitukseltaan samaa tavaraa kuin auton ja seinän maalaamisessa käytetty primer. Siis epätasaisuudet siloittava voide, johon varsinainen meikkivoide ja muu kosmetiikka tarttuu kunnolla. On joskus kyllä aika tuhtia tavaraa, mutta toimii.

    Äänestä

Huomasin samat kuin kosmetologi yllä, lisäksi valkoista rajausta kirkastamassa silmän valkuaista alaluomenrajassa.

Äänestä
  • Okei. Kiitos kummallekin hyvistä analyyseista. Aika paljon siis on nähty vaivaa lopputuloksen eteen. Näin meitä miehiä (tai ainakin minua) siis huijataan. Vaikka olen varma, että tuo nainen näyttäisi kauniilta myös ilman meikkejä.

    Äänestä

  • ........... kirjoitti:

    Okei. Kiitos kummallekin hyvistä analyyseista. Aika paljon siis on nähty vaivaa lopputuloksen eteen. Näin meitä miehiä (tai ainakin minua) siis huijataan. Vaikka olen varma, että tuo nainen näyttäisi kauniilta myös ilman meikkejä.

    Eihän tuo huijausta ole, vaan hyvien piirteiden ja omien värien korostamista :)

    Äänestä

On vaikka mitä meikkejä. Meikkivoidetta, kulmakynää, huultenrajausta, poskipunaa, ripsariakin (ei värjätyt/oma väri, näkee kun katsoo tarkkaan)... Hyvä, luonnollinen lopputulos. Ei liioiteltu.

Äänestä

Poskipunaa, ripsiväriä ja luomiväriä. Veikkaan, että kulmakarvat on värjätty. Hiukset on myös raidoitettu.

Mutta on tosiaan mielettömän kaunis nainen.

Äänestä

Huh huh, onpa kaunis muija... Varmaan on nassussa sitä sun tätä. Ei oo kuitenkaan överiks vedetty, nykyään näkee ties minkä väristä silmää ja nenää :D.

Äänestä

luultavasti noin 10-15 meikkiä plus vielä kuvankäsittelysilottelut päälle. :) perus ammattimaskeeraajan luonnollinen meikkilookki siis..

Äänestä

En tiedä mutta kaunis on!

Äänestä

Kaunis ja luonnollinen meikki ainakin :) hyvät geenit, kun katsoo kuvaa, jossa hänen äitinsä!

Äänestä

On ihan koko helahoito meikkejä käytetty, kovastikin aikaa ja pakkeleita laitettu, tämä meikkityyli on vain lähes ns. nude. Tehty siis mahdollisimman luonnollisen näköiseksi, mikä toki onkin kaunista kauniilla ihmisellä. Varmasti kauniit kasvot ilmankin mitään meikkiä.

Itse näen tuossa selkeästi kulmkarvaväriä, ripsiväriä, poskipunaa ja jokin pohjustusvoide, huulirajaus ja vaalea huulikiilto, ihan kevyt rajaus silmissä luomivärillä. Ripsiväri on se selkeimmin näkyvä, ripset ovat hieman kimpuittain yhdessä, joten siinä kohtaa ei ole näköjään luonnollisimpaan mahdolliseen pyrittykään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


...... kirjoitti:

Kertokaas naiset, kun minä en miehenä kykene sanomaan: kuinka paljon tällä naisella on meikkiä?

http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2132896/Florence-Colgate-Girl-Britains-beautiful-face.html

Huulipunaa/-kiiltoa näyttää ainakin olevan ja poskipunaa. Onko silmissä mitään meikkiä? Onko jotain perusvoidetta vai mikä onkaan nimeltään?

No joka tapauksessa, kun usein kysytään, että millainen meikki on miesten mieleen, niin voin sanoa että tällainen on minun mieleeni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu