Kissarakas sinkku nainen ja hänen "mirri"

M+ymmällään

Kun naisen tapaa voi hän olla aluksin hyvinkin mukava mutta kissa ja koirarakkaan koti voi paljastaa karun todellisuuden. Karta "kissanaisia" eli pelinaisia!

Naisella 130 kissaa kotonaan!
http://www.stara.fi/2012/05/17/naisella-130-kissaa-kotonaan-tallainen-kaaos-siita-syntyy/
Viranomaiset ovat aika ajoin puuttuneet tapauksiin, joissa yksityisasunnossa on ollut heidän mielestään liikaa esimerkiksi kissoja tai koiria. Suomessa nähdyt tapaukset kalpenevat kuitenkin erään venäläisnaisen yksityisasunnon rinnalla.

Nainen on nimittäin pelastanut 130 koditonta kissaa ja ottanut ne asumaan kotiinsa. Aikoinaan tapauksesta uutisoi myös uutiskanava CNN, jonka videolla nähdään millainen kaaos kissa ruokittaessa syntyy. Onneksi videon mukana ei välity hajua, sillä se mahtaa olla tällä kissamäärällä melkoinen.

Joillakin naisilla on hoivaamisen tarvetta ja hellyyden ja läheisyyden kaipuu niin suuri että sitä korvaa jopa eläimet, koska kestävää parisuhdetta ei ole syntynyt.
Naisen eläinrakkaus voi jopa korvata ihmissuhteita tai korvata miehen.

Ongelmia tietenkin tulee miesten kanssa silloin kun naiset haluaa hallita ja vallita miestä tai miehiä kuin koiria.
He ovat mielummin "villeinä ja vapaina" vanhoinpiikoina eli "sinkkuina" kuin eläisivät miehen kanssa parisuhteessa tai menisivät avioliittoon.

Nainen... Tanssii koirien kanssa ? | Miehen logiikka | Suomi24.fi
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8790795/thread

Nainen liian kauan sinkkuna | Miehen logiikka | Suomi24.fi
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8783079/thread

1

357

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yksilönvapaus

      "He ovat mielummin "villeinä ja vapaina" vanhoinpiikoina eli "sinkkuina" kuin eläisivät miehen kanssa parisuhteessa tai menisivät avioliittoon"

      Siis mikä ongelma toi muka on?! Jos kyseiset naiset ovat tyytyväisiä yksin, niin heillä ei silloin ole mitään ongelmaa asian suhteen. Sun asiasi taas ei ole puuttua muiden elämään. Naisillakin katsos on itsemääräämisoikeus siinä kuin miehilläkin ja sitä kautta vapaus päättää elääkö suhteessa vai yksin. Mieluummin naisena olisinkin yksin kuin suhteessa sun kaltaisen hämäryyden kanssa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      112
      1199
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      117
      1034
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      129
      926
    4. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      95
      785
    5. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      291
      734
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      75
      649
    7. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      606
    8. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      582
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      569
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      75
      504
    Aihe