Tunnen olevani hyväksikäytetty

Maiju52v

Olen viiskymppinen eronnut nainen ja tapaillut noin puoli vuotta kolmekymppistä miestä.

Seksi meillä sujuu hyvin mutta muuten ei juuri yhteistä ole.

Kaveri tulee muutamana iltana viikossa luokseni yöksi.

Viikonloppuisin yleensä päivisin ja iltasin lähtee kavereidensa kanssa bariin. Usein jää sille tielle ja tulee seuraavana päivänä ja joskus samana yönä kauheessa kännissä.

Muilla samanlaisia kokemuksia?

5

256

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei ole kokemusta

      Hyväksikäyttö tulee silloin kyseeseen jos et itse halua seksiä, tai että luovut jostakin tärkeästä tämän miehen vuoksi.

      Jos ette ole puhuneet jostakin pysyvämmästä niin vaikuttaa siltä että -kuten itse sanot- ei ole juuri muuta yhteistä. Elätte vain rentoa elämää ilman sitoumuksia.

    • K-L 51-v

      Hei vaan,jotenkin tutulle kuullostaa ja voin sanoa että jos teillä ei ole muita yhteisiä tekemisen tai ulkoilun intressejä...niin oletpa vaan seksiä seksin vuoksi. Tietysti en voi sanoa kun en tiedä että onko se asia ollut molemmin puolista pelkkää halua ja siinä se.
      JOS oikeasti sinulla tunteet ovat häneen voimakkaat ja haluaisit muutakin,esim. suhdetta eikä vaan seksiä,et enää suostuisi moisiin hänen retkeilyihisi luoksesi. Kuinka nyt enää yleensä otat kännistä miestä luoksesi baari tms iltojen jälkeen? Et ole varmasti äitinsä joka huolehtii pojastaan siinä suhteessa. Etköhän sinäkin kaipaa pysyvyyttä ja muutakin elämääsi kuin pelkkää panoa,vaikka kyllähän sekin tuntuu hyvälle.... Syksyn iloa ja asioiden järkeistämistä ,luulisin ;)

    • ´´´´

      Kurja tilanne aloittajalla. Ota nyt ohjat käsiisi. Kyllähän tuo asetelma siltä kuulostaa, että nuori mies nauttii seksistä. Jos kärsit - ja ilmeisesti kärsit - tilanteesta, puhu miehen kanssa asiat halki. Johan tuo ikäerokin on niin suuri, että kestävä suhde voi olla haastavaa muodostaa. Onnea sinulle. Älä anna miehen tehdä mitä tahtoo. Olet arvokas, ansaitset aidon rakkauden.

    • Mikä tuossa on sitä hyväksikäyttöä? Miksi otat hänet luokseen kamalassa kännissä, eikö sellainen ole aika rasittavaa? Miten vietät omat viikonloppusi eli onko sinulla seuraa/tekemistä vai odotatko vain että mies palaa reissuiltaan?

    • oppeliini1

      Kumpi teistä maksaa seksistä?
      Siitähän teidän suhteessa ainoastaan on kysymys. Tunteet puuttuu, ei mitään yhteistä, olisi reilua jos mies ainakin maksaisi sinulta saamastaan "palvelusta".
      Eivä kanssasisaresikaan tarjoa tuollaisia palveluja maksutta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      103
      7640
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      367
      6719
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      69
      4074
    4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      3829
    5. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      196
      2276
    6. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      23
      1981
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      63
      1753
    8. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      18
      1706
    9. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      1
      1577
    10. Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!

      Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv
      Tv-sarjat
      1
      1570
    Aihe