Mitä ajattelet tällaisista naisista?

pohgj

Eli sellaisista pintaliito -tytöistä:

-yleensä ruskeat tai mustat "isot", pitkät hiukset
-ruskettunut
-paljon meikkiä
-käyttää tekoripsiä
-rakennekynnet
-silikonit
-huulitäytteet
-pukeutuminen yleensä paljastavaa
-käyvät kaikenlaisissa vip-bileissä ja ovat olevinaan niin A-luokkaa

Eli mitäs mieltä?

13

746

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fakkiiri xy

      Turhanpäiväistä sakkia.

      • Ai kui nen

        Ehkä vähän säälin.

        Itseensä tyytyväinen ihminen on hyvän näköinen vaikka perunasäkissä ja ilman pakkeleita. Jos ei tiedä, mitä haluaa olla, mitkään rakennekynnet ja botoxit eivät saa oloa paremmaksi. Tietysti se, että saa kutsuja vip-paikkoihin on jo jonkinlainen saavutus, mutta missä lajissa?

        Kyllä näistäkin tytöistä vielä joskus tulee aikuisia. Toisaalta, nuoruus ja kokemattomuus ovat vaivoja, jotka molemmat poistuvat ajan kanssa itsekseen.


    • puolipintaliitäjä ok

      Näyttääkseen hyvältä täytyy monesti olla osittain "pintaliitäjä" ja minusta se on ok ja myös toivottavaa, että pitää itsestään ja ulkonäöstään huolta. Toisaalta siinäkin voi mennä liian pitkälle, mikäli ulkonäöstä huomaa selvästi että kaikki on teennäistä. Esim hiustenpidennysten tulee tosiaan näyttää aidoilta ja omilta näyttääkseen hyviltä. He jotka laittautuvat paljon saattavat helposti sokaistua ajan myötä, meikkiä tulee laitettua joka kerta vähän enemmän tai rusketusta liikaa, jolloin tilanne alkaa kääntyä miinuksen puolelle. Tekorusketus esim on haastava laji. Meikkiä voi olla myös jos taitoa löytyy eikä kovin radikaalisti tai suttuisesti laita. Maininnoista korvaan särähti on olevinaan a-luokkaa, eli jos käytös on ylimielistä ja itserakasta, niin aivan varmasti koko henkilö vaikuttaa ärsyttävältä ja rumalta, koska luonne vaikuttaa myös ulkonälköön selkeästi. Ilkeä ihminen ei ole kaunis eikä enää näytä hyvältä. Pukeutuminen voi olla seksikästä, mutta kaikki pitäisi tehdä epäsuorasti toimiakseen. Jos paidassa lukee "olen seksikäs" ja kaikki näkyy, niin se ei herätä ihmisissä ihailua. Todella paljastavasti pukeutuvat naiset saavat miesten huomiota, jotka haluavat pelkkää seksiä. Nainen ajattelee olevansa haluttava ja hänen itsetunto nousee, vaikka todellisuudessa tilanne on naista kohtaan hänen arvoaan alentava. Nainen nähdään halpana ja vain seksiin kelpaavana, mutta toisaalta jos vartalosi on kuin pamela andersson, niin kyllähän hänelläkin aviomiehiä löytyy. Miami beachilla alaston pukeutuminen kait on yleisempää toisaalta kuin täällä Suomen kaduilla, joten täällä hyväkroppaisenkin naisen alaston pukeutuminen kiinnittää enemmän kielteistä huomioita. Rakennekynnet kannattaisi kokonaan jättää pois ja keskittyä omien kynsien hoitamiseen. Tekoripset vain jos omia ei kunnolla löydy ja jos ovat ammattilaisen laittamat ja luonnolliset.

      • juri2

        Juuri näin!


    • Ilman kuvaa mahdotonta sanoa..

    • sadgasdg

      Yhteiskunnan pohjasakkaa.

    • fghjki4

      hyi vittu

    • lifemocker

      pinnallinen feikki

    • tavallisuus on pop

      tulee lähinnä mieleen itsetunto-ongelmainen

    • Yöks

      No siis eka ajatus on huora...Mutta en tarkoita
      tai miellä silleen maksulliseksi, mutta se on se
      eka ajatus ja sana. Kierrän tuollaiset 1000 kilometrin päästä.

    • reji

      ihmisiä nekin on... kyllä mä mieluummin tuollaisia katsoisin, kuin levähtäneitä ja kulahtaneita naisia, jotka eivät panosta ulkonäköönsä..

    • Jersey Whore

      Aivan liian monella suomalaishempukalla on esikuvaan tämä Jersey Shore-sarjasta tuttu hirvitys, jolla on aivan liikaa meikkiä, itseruskettavaa ja hiuslisäkkeitä. Jenkeissäkin suurin osa halveksuu tuon tyylisiä naisia, mutta Suomessa tuntuvat olevan kovin in.

      http://photos.posh24.com/p/1808825/z/top_lists/jersey_shore_star_nicole_poliz.jpg

      http://pmchollywoodlife.files.wordpress.com/2012/01/010912_snooki_tattoo_600120109090456.jpg?w=600

      http://blogs.babycenter.com/wp-content/uploads/2012/06/snooki_10_a_p-300x200.jpg

    • yöh h

      Nuo vaaleapunaiset huulet ovat kyllä kanssa yksi hirvitys. Eivät mimmit tajua, että se on viimeinen niitti halvalta näyttämisessä rusketuksen päälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      46
      7465
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      4108
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3635
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3150
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2826
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      52
      2386
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      53
      2327
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2278
    9. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2268
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2256
    Aihe