On se niin selvää, kun Jumala avaa taidollisuuden käsittää oikean tieteen pohjalta asioita. Oppikaa taidottomat satusedät ja tädit!
http://www.luominen.fi/darvinistinen-evoluutio-mahdotonta/
Jaa tässä taas yksi arvostettu tutkija joka tuli järkiinsä.
12
116
Vastaukset
Paitsi että J.C. Sanfordin "rappioluution" kumoaa ei ainoastaan oma olemassaolomme vaan myös yli miljardi vuotta elämän historiaa.
Ja muodostaisivatkohan ns. elävät fossiilit jonkinlaisen ongelman Sanfordin "rappioluutiolle"?
Miksi ihmeessä ne eivät ole rappeutuneet sukupuuttoon?
Evoluutioteoriallehan elävät fossiilit eivät ole mikään ongelma.- blindwatchmaker
Vanhoja kretuväitteitä pukkaa (jälleen). Sanfordin kirja on julkaistu jo 2005. Tässä kirja-arviossa:
http://newtonsbinomium.blogspot.co.uk/2006/10/review-of-mystery-of-genome-i.html
on hyvin esitetty Sanfordin ydinväittämät:
1. Mutations are like misspellings in the "instruction manual".
2. There no "clear cases of information-creating mutations".
3. The few beneficial mutations that occur are nearly neutral.
4. Repeated selection experiments in plant breeding have resulted in "no meaningful crop improvement"
5. Geneticists never see beneficial mutations.
Nämä ovat vain vanhoja, moneen kertaan esitettyjä ja vielä useammin kumottuja kretuväitteitä:
#1
http://newtonsbinomium.blogspot.co.uk/2006/10/review-of-mystery-of-genome-i.html
#2
http://www.talkorigins.org/indexcc/CB/CB102.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_evolutionary_genetics
http://letterstocreationists.wordpress.com/stan-4/
#3
http://newtonsbinomium.blogspot.fi/2006/10/review-of-mystery-of-genome-ii.html
http://forums.randi.org/showthread.php?t=161310
http://www.talkorigins.org/indexcc/CB/CB101.html
http://letterstocreationists.wordpress.com/stan-4/
#4
http://newtonsbinomium.blogspot.co.uk/2006/10/review-of-mystery-of-genome-i.html
#5
http://www.gate.net/~rwms/EvoMutations.html - siitä niin
Jaa tässä taas yksi pääsky on tehnyt kreationistille kesän.
Palataan asiaan kun kreationistinen biologia kuuluu Helsingin yliopiston luonnontieteiden opetusohjelmaan.- tieteenharrastaja
Ja vielä sama pääsky, joka palstalla on räpistellyt jo ainakin puolenkymmentä kertaa.
- Evo=HoccusPocusta
Dodii, eli luotat siis ihmisiin, etkä kykene keskustelemaan asioista asiallisesti ihminen ihmiselle. Kuinkas muutenkaan. Kuten Stanfordkin muinoin, olet sinäkin ideologioidesi sokaisema.
- siitä niin
Evo=HoccusPocusta kirjoitti:
Dodii, eli luotat siis ihmisiin, etkä kykene keskustelemaan asioista asiallisesti ihminen ihmiselle. Kuinkas muutenkaan. Kuten Stanfordkin muinoin, olet sinäkin ideologioidesi sokaisema.
> Dodii, eli luotat siis ihmisiin, <
Eikö kreationisti luota ihmisiin?
> etkä kykene keskustelemaan asioista asiallisesti ihminen ihmiselle. <
Mistä haluaisit keskustella?
- evouskon -mutaatio
>Lopputulos on se, että darvinistinen teoria epäonnistuu joka tasolla. Se epäonnistuu, koska: 1) mutaatioita ilmaantuu nopeammin kuin valinta voi karsia niitä;
Joo niin epäonnistuu joka tasolla, se tietty, mutta oikeastaan yksinkertaisesti tuo kohta 1) kumoaa jo koko kehitysopin, lässyttävät evouskovat sitten mitä tahansa.
Kasvigeneetikko Dr John Sanfordilla on myöskin kompetenssia opettaa taidottomia satuilijoita.- blindwatchmaker
Sanfordi on tehnyt ihan kunnioitettavan uran kasvigeneetikkona ja tehnyt innovaatiota aina vuoteen 1998, jolloin jäi eläkkeellä. Sen jälkeen hän päätyi jopa YEC-kretuksi.
Näinkin voi käydä ikävä kyllä käydä. Mikään luonnonlaki ei (valitettavasti) estä ateistia muuttumasta harhaiseksi YEC-kretuksi.
"Lopputulos on se, että darvinistinen teoria epäonnistuu joka tasolla. Se epäonnistuu, koska: 1) mutaatioita ilmaantuu nopeammin kuin valinta voi karsia niitä;"
Tuota väitettään, joka on kumottu useaan otteeseen (katson antamani linkit yllä), ei Sanford eikä kukaan mukaan kreationisti tai ID-ootti ole kyennyt tieteellisesti todistamaan. Se on fakta, joka ei muutu riippumatta siitä, kuinka monta kertaa noita kumottuja väitteitä tälläkin palstalla kailotetaan.
Kun ateistitutkija kääntyy kreationismiin, hän on tyypillisesti vanhuudenhöperyyden kynnyksellä tai jo sen vallassa. (Agnostikoista tai teistievoluutikoista ei jostain syystä juuri koskaan tule kreationisteja.)
Kun taas kreationisti hylkää fundamentalismin, hän on tyypillisesti parhaassa työiässä ja täydessä järjessään.- Naurettavvoa
"En ole tietoinen minkäänlaisesta käytännön tieteestä (tietojenkäsittelytiede, liikennetiede, lääketiede, maataloustiede, insinööritiede tms.), joka olisi hyötynyt kehitysopillisesta teoriasta. Todelliset edistysaskeleet tieteessä on kuitenkin järjestelmällisesti kerrottu höystettynä keksityillä kehitysopillisilla tarinoilla, mutta vasta edistysaskeleen jo tapahduttua. Tämä heijastaa kaikkialle ulottuvaa tieteen politisoimista.”"
Ja evokki ei usko.- blindwatchmaker
Taas pukkaa vanhaa kretupotaskaa,
Osaat varmaan englantia sen verran, että voit tuolta lukea mitä suoria ja konkreettisia käytännön hyötyjä evoluutioteoriasta on ollut ihmiskunnalle.
http://www.talkorigins.org/indexcc/CA/CA215.html
Esitäpä sinä trolli vuorostasi listaa kreationismin käytännön hyödyistä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1937317Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303310Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161954"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611912Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611857- 191809
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am831796Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 721416