Tm kertoo, että Traxin saa myös täysin karvalakkimallina alle 20k€:llä. Silloin autossa on 1.6 vaparibensa ja varustelu todellista karvalakkiluokkaa jopa ilman ilmastointia. Halvin bensaturbo maksaa 24990.-.
http://tekniikanmaailma.fi/uutiset/chevrolet-traxin-hinnat-alkavat-20-000-eurosta
Trax karvalakkina 19900.-
7
330
Vastaukset
- hhkkh
Cruzen alkaen malli tulee ilman penkinlämmittimiä. Kukaan ei osta autoa ilman penkinlämmittimiä tai ilmastointia eli nämä ovat vain mainostusta varten hinnoiteltuja ilman tarkoitustakaan myydä niitä.
Minusta nämä turbottomat mallit ilman perusvarustelua ovat aivan turhaa pelleilyä.
1.4T ja LT-varusteet perusmalliksi, kiitos!- OIKAISTAAN VIRHE
Ei muuten pidä paikkansa. Kyllä hinnaston mukaan LS-mallissakin on penkinlämmittimet ja ilmastointi. Miksi täällä pyörii paikkansa pitämättömiä juttuja? Jopa Tekniikan maailmakin kirjoittaa puppua.
https://www.chevrolet.fi/eap/trax.pdf - 55p
OIKAISTAAN VIRHE kirjoitti:
Ei muuten pidä paikkansa. Kyllä hinnaston mukaan LS-mallissakin on penkinlämmittimet ja ilmastointi. Miksi täällä pyörii paikkansa pitämättömiä juttuja? Jopa Tekniikan maailmakin kirjoittaa puppua.
https://www.chevrolet.fi/eap/trax.pdfTekniikan Maailma näyttää todella olevan väärässä. Ilmastointi on aina vakiona. Cruzen LS on kuitenkin edelleen ilman penkinlämmittimiä.
- 16+2
OIKAISTAAN VIRHE kirjoitti:
Ei muuten pidä paikkansa. Kyllä hinnaston mukaan LS-mallissakin on penkinlämmittimet ja ilmastointi. Miksi täällä pyörii paikkansa pitämättömiä juttuja? Jopa Tekniikan maailmakin kirjoittaa puppua.
https://www.chevrolet.fi/eap/trax.pdfTM näyttää korjanneen virheen, koska nyt juttu on nähdäkseni ihan oikein.
- Ehkä kiinnostais
Kuka nyt pelkkää etuvetoa tussulla vaparikoneella. Jos joku Traxin malli pitää ottaa niin se on 1.4T AWD LT-varustelulla. 25 tonnia se kustantaa. LTZ ei ole muuta eroa kuin penkkien verhoilu ja 18" vanteet (yäk).
- trax1
Minä ottaisin Trax diesel automaatti. Varmaankin todennäköisesti LT ei kiinosta pätkääkään LTZ 18" renkaat ja ei viitsisi maksaa pari tonnia enemmän nahkasisustuksesta ja jätti kiekoista. Muutenhan tuo varustelu näyttäisi olevan sama LT:ssä ja LTZ:ssa.
- lakki karvanen
Trax LS ei siis olekaan mikään ihan karvalakkiversio.
Karvalakeinta taitaa varustelun sijaan olla perusmoottori, 1.6 5-vaihteisella laatikolla. Sekään ei ole aivan niin laiska, mitä turboihin tottuneet kuvittelevat. Ajonautinto on totta kai aivan eri luokkaa turbolla ja 6-vaihteisella, jolla kierrokset pysyvät alhaisina myös moottoritieajossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911107
- 125886
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa103865"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten276667- 71617
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait73593Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64562Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54536Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist33493- 72483