Uskikset aloittamassa uudet noitavainnot?

voi helevata

Helsingin Sanomat uutisoi 7.6.2013, että syyttäjän mukaan ”uusi näyttö paljastaa Anneli Auerin motiivin murhaan”. Lisämateriaali pitää uutisen mukaan sisällään mm. väitteitä Auerin ”saatananpalvonnasta”, joita on tapauksessa perin surkuhupaisasti ollut ennenkin esillä.

Syyttäjä haluaa koko lisämateriaalin, motiviin mukaanlukien, salaiseksi. Olisiko tähän syynä ennen kaikkea se, että tämä “saatananpalvontaa” sisällään pitävä lisämateriaali on yhtä naurettavaa kuin aiemminkin eikä syyttäjä halua joutua tapauksessa julkisesti enää yhtään enempää naurunalaiseksi?

Oikeudenkäynnissä saatananpalvonta-asiantuntijana ollut uskovainen, Keijo Ahorinta, aiotaan nyt pyytää pääkäsittelyn todistajaksi. Siis… ei nyt Saatana! Luvassa on kovan luokan mustaa stand-up-komediaa, Suomen oikeuslaitoksen ja syyttäjien itsensä naurettavaksi tekemistä, sekä tietysti Saatanan esiinmanaamista. Jos tämä tapaus on ollut totaalinen farssi jo tähän asti, niin nyt tulee (loppuhuipennukseksi?) kunnon lisäsatsi paskaa housuun! Jotkut ne vaan osaavat tämän.

Keijo, kun marssit sinne todistajapönttöön, niin lupaathan, että annat meille kunnon shown, Malleus Maleficariumia koko rahalla! Kun kerran tälle tielle on lähdetty, niin viedään tämä keskiaikainen urpoilu täysillä loppuun asti!

Päivän biisi, Keijon kunniaksi: Venom: In league with Satan.

http://mesikammen.wordpress.com/2013/06/10/nahkaliivi-ahorinta-ratsastaa-jalleen-osa-3/

0

852

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ikävä sua j-mies!

        Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦
        Ikävä
        53
        5079
      2. Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa

        Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.
        Maailman menoa
        91
        3922
      3. En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym

        Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v
        Ikävä
        15
        3223
      4. Tykkäys ei tarkoita

        yhtään mitään!
        Ikävä
        37
        2824
      5. Mulle riittäisi halaukset

        Ja juttelut mut sulle ei taida riittää
        Ikävä
        44
        2195
      6. Puukotus Lidlissä

        Kuka sai puukkoo Lidlin pihas tänään. Ja kuka oli tekijä?
        Kankaanpää
        21
        2192
      7. Tarvitseeko

        kaivattusi suojelua?
        Tunteet
        39
        2156
      8. Mitä on tapahtunut myllymäessä ?

        On poliisit Sepänkadulla myllymäessä
        Kankaanpää
        9
        2065
      9. Paljon on tullut kuultua juttuja ja

        ei ole syytä olla uskomatta niitä.
        Ikävä
        64
        1711
      10. Sielunkumppanini ja nykyinen kaivattuni ovat hyvin samankaltaisia ihmisiä

        Ja uskon että he punovat langansa yhteen pian. Sielunkumppanille voi olla kova paikka hyväksyä kuinka välittävä ja herkk
        Ikävä
        34
        1702
      Aihe