Olemme naimisissa ja olleet yhdessä neljä vuotta. Kerron heti, että en ole sairaalloisen mustasukkainen nainen, eli ajatelmani seuraavasta ei johdu välttämättä kuvitelmista.
Meillä on rakkausavioliitto, paljon tunteita toisiamme kohtaan ja hyvä vakaa elämä muutenlin. Yksi lapsi ja taloudellisesti pärjätään. Kuitenkin jotain tapahtui kolme vuotta sitten, kun mieheni ekan kerran tapasi siskoni, mieheni sosiaalisesti taitavana ihmisenä meni jotenkin lukkoon ja, koska koskaan aiemmin ei näin nähteni ole hänelle käynyt, jäi se minua intensiivistä ihmistä kovasti ihmetyttämään. Minulla on viisi muutakin siskoa, mutta tämä yksi sisko joka sai mieheni menemään lukkoon, saa samantyylisen reaktion miehessäni ainoastaan edelleenkin aikaan. Asia ei minua muuten häiritsisi, mutta kun mieheni ei ole kenestäkään muusta toisesta sisarruksestani samalla tavoin kiinnostunut, että jopa ohimennen kyselee siskon asioista (utelee semmoisia mitä ei muista koskaan kysy) ja hakeutuu mielellään siskon seuraan, kun vain voi. Mieheni ei ole kovin vaatetietoinen tai hienosti laittautuva, mutta minua ahdistaa hänen laittautumisensa silloin, kun olemma siskolle menemässä kylään tai sisko tulee meille, mutta ei muutoin komeana miehenä tee tätä juuri muutoin.
Asia satuttaa,sillä kun hän sanoo minua rakastavansa, en pysty uskomaan eään siihen, että hän ajattelisi vain minua ainoana rakkautenaan. Itse rakastan miestäni syvästi, niin että jos huomaisin ihastuneeni tai ajattelevani muita, haluaisin karttaa sellaista seuraa mikä voisi olla avioliittoni välissä.
Ihastunut mies
tekee kipeää
3
212
Vastaukset
- asdasgd
Ootsä puhunut miehes kanssa tästä asiasta?
- haloo4
se mies on ihastunut ei voi muuta sanoa miehenä voin todistaa sen :)
- Kokenut tämänkin
Siinä vaiheessa, kun mies kieltää kaiken ja alkaa puhumaan pahaa hänestä, tiedät varmasti, että hän on rakastunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3853253Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151526En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841322- 1081311
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991305Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591255- 481155
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801062Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa26965- 33857