Nyt kun uusi kausi pyörähti syksyn myötä käyntiin huomasin useammankin nuoren naisen hymyilevän kuntosalilla. Onko se vain ohimenevää? Vai viehettääkö nuoria naisia tälläinen säännölisesti salilla käyvä ja sen myötä hyväkuntoinen ja hyvän näköinen 40 v mies?
Uskaltaako hymyilevälle naiselle jutella enemmänkin vai onko heti pervon leima otsassa?
Esportin nuoret naiset
4
867
Vastaukset
- 21v nainen
Onhan se täysin mahdollista, että heitä viehättää vanhempi mies. Sellainen mies, joka huolehtii ulkonäöstään ja kunnostaan, on aina seksikäs. Omasta mielestäni voit ihan hyvin koittaa hymyillä takaisin ja katsoa, millaisen reaktion saat. Eihän siinä mitään menetä. Itse ainakin voisin pitää nelikymppistä miestä puoleensa vetävänä, jos tosiaan huolehtii itsestään eikä ole hankkinut kaljamahaa.
- M40+ 13+3
Ei tosiaan ole kaljamahaa. Pukeutuminen voisi ehkä olla välillä enemmän muodin mukaista, mutta useinmiten töissä tulee käytettyä pukua, niin sekin on helppoa.
Salilla tulee käytyä 3-5 krt vkossa, lenkillä pari kertaa ja sitten pari kertaa muuta urheilua. Ja muutenkin aktiivinen elämäntapa, ei juurikaan tv:n katselua tai sohvalla makoilua, kyllä se kaikki näkyy myös kropassa ja mielialassa :)
- fit me 40+
Kyllä varmasti hyväkroppainen mies katseita saa mutta ikäero on liian iso.Jos samanikäien sua katselee niin miten siihen suhtaudut itse? vai haetko nuorempaa seuraa?
- M40+ 13+3
Totta kai samanikäinenkin saa katsella ja sehän on vaan mukavaa. Ja samalla lailla pyrin juttelemaan nuorten ja vanhempien kanssa, samoin kuin miesten ja naisten :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026688
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t324008törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303435Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3831837- 331418
- 281367
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi481131Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv111006Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11950- 42909