Mulla ahdistuneisuushäiriöön lääkityksenä seroxat 20mg. Olen lääkettä syönyt keväästä lähtien ja todella hyvin on auttanut. Mieliala on hyvä ja ahdistus hävinnyt oikeastaan kokonaan. Olen ollut lääkkeeseen todella tyytyväinen...
MUTTA lääkityksen sivuoireena on harmillinen "vaiva" eli seksihaluni ovat hävinneet kokonaan :( Siis ihan kokonaan, seksi ei kiinnosta sitten yhtään. Miten olette muut parisuhteessa olevat menetelleet tälläisissä tilanteissa? Mun mies kyllä ymmärtää, että lääkkeiden takia mua ei seksi yhtään huvita, mutta kyllähän tämä rankkaa ja harmillista kuitenkin on. Välillä jopa suuteleminenkin tuntuu vastenmieliseltä touhulta :-(
MUTTA lääkityksen sivuoireena on harmillinen "vaiva" eli seksihaluni ovat hävinneet kokonaan :( Siis ihan kokonaan, seksi ei kiinnosta sitten yhtään. Miten olette muut parisuhteessa olevat menetelleet tälläisissä tilanteissa? Mun mies kyllä ymmärtää, että lääkkeiden takia mua ei seksi yhtään huvita, mutta kyllähän tämä rankkaa ja harmillista kuitenkin on. Välillä jopa suuteleminenkin tuntuu vastenmieliseltä touhulta :-(
Vastaukset 1
Vanhimmat
ongelma on erittäin yleinen ja voi jäädä pysyväksi lopettamisen jälkeenkin, mutta sehän sinulle varmasti kerrottiinkin ennen kuin päätit aloittaa käytön. tässä luettavaa.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11618124
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11684974
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11724907
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11740499
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11783722