Näin ovat sanoneet suomalaiset hurska(stelev)at kristityt:
http://www.finnqueer.net/juttu.cgi?s=163_5_1
"Vastustajien mukaan myös Jumala osallistui väittelyyn organisoimalla New Yorkin terrori-iskun 11.9. varoittamaan jumalattoman menon seurauksista."
Terrorismilla pilaileminen on p-skamaista, mutta ...
Jumala organisoi "9/11":n
6
96
Vastaukset
"Terrorismilla pilaileminen on p-skamaista, mutta" ... hulluimmat uskoo noin.
- atte334443
Takana ei ollut mikään jumalolento, vaan ihminen itse ja erityisesti islamiin uskovat terroristit (tämä edesauttoi heidän itsemurha-iskuaan USA:a vastaan)..Tähän johtaneita syitä on myös USA:n toimiminen ns. maailman poliisina ja sekaantuminen muiden valtioiden asioihin..kostolla ollut suuri merkitys, veikkaan..
ikiateisti kirjoitti:
Mutta hullut uskovat selitti tuonkin jutun jumalansa tekona.
Siis sekä kristityt että islamistiset fundikset.
- sefesfsff
ikiateisti kirjoitti:
Siis sekä kristityt että islamistiset fundikset.
Ei unohdeta että tekijät olivat uskovaisia!
- söin hänet
Eli fundisten mielestä on ihan sopivaa että Jumala tappaa satunnaisia sivullisia. Kristillinen lähimmäisenrakkaus ja moraali kukoistaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1224750Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa43374Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1263180Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss262617Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu702322Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181779Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo91384Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1171245Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut91233Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41098