Olemme näillä palstoilla tottuneet lukemaan siitä, kuinka kristinusko on kaiken pahan alku ja juuri: kristityt harjoittavat kuulemma aivopesua ja syyllistyvät ihmisoikeusrikoksiin.
Nyt nämä palstan syyttelijät saavat syytöksilleen tukea Pohjois-Korean johdolta:
"Kansakunnan yhtenäisyyttä tarkasti vaaliva diktatuuri moittii Pohjois-Kiinan kristittyjä Pohjois-Koreasta loikkaavien aivopesusta ja sanoo kristittyjen syyllistyvän ihmiskauppaan ja terroritekoihin."
http://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/ulkomaat/4569/pohjois-korea_syyttaa_kristittyja_ihmisoikeusongelmistaan
Onko vapaa-ajattelijoilla jotain yhteistyötä Pohjois-Korean kanssa, sillä intressit näyttävät kovin samanlaisilta?
Vaparit ja Pohjois-Korea yhteistyöhön?
13
122
Vastaukset 13
- Jori Mäntysalo
1) Jos VA-liitto edistää hiihtourheilua, tekeekö se Suomen Ladusta ateistijärjestön?
2) Missä VA-liitto on todennut esimerkiksi kristinuskon olevan kaiken pahan alku ja juuri?- Samat intressit
Liittoon kuuluvat henkilöt ovat vouhottaneet tuollaista täällä S24-palstoilla jo vuosia.
- FUCKIFUU
Samat intressit kirjoitti:
Liittoon kuuluvat henkilöt ovat vouhottaneet tuollaista täällä S24-palstoilla jo vuosia.
Voitko kertoa nimeltä keitä tarkoitat, jos et niin kannattaa vaieta.
- FUCKIFUU
Vaikka Pohjois-Korea toimiikin järkevästi kristinuskon suhteen niin olet taas malliesimerkki siitä että kristityt ovat täysin kykenemättömiä edes kerran elämässään puhumaan totta.
Koreassa ei ole kielletty uskonnot vain haitalliset tuontiuskonnot eli länsipropaganda. - Hyhhyhhuijaa
Vaparivihakampanjoija se jaksaa ahertaa lauantainakin.
No, 5-päiväinen työviikko onkin uskonnottomien keksintö. Kristitty fundis ahertaa 6-päiväistä joka viikko.- Kas kummaa
Kummasti vaan Pohjois-Korean johdon ja vaparien näkemykset ovat yhteneviä 7 päivänä viikossa.
- Haista vittu
Kas kummaa kirjoitti:
Kummasti vaan Pohjois-Korean johdon ja vaparien näkemykset ovat yhteneviä 7 päivänä viikossa.
Ja sinä olet hinttaava hinuri koko elämäsi.
- Kas kummaa
Haista vittu kirjoitti:
Ja sinä olet hinttaava hinuri koko elämäsi.
Näin vaparit etenivätkin argumentaationsa ytimeen. Kiitos mielipiteestänne.
- Haista vittu
Kas kummaa kirjoitti:
Näin vaparit etenivätkin argumentaationsa ytimeen. Kiitos mielipiteestänne.
Kestääkin kiittää jonkun on kerrottava maailmalle millainen sinä olet, koska lymyät vain kaapissasi.
- Kas kummaa
Haista vittu kirjoitti:
Kestääkin kiittää jonkun on kerrottava maailmalle millainen sinä olet, koska lymyät vain kaapissasi.
Kylläpä Varit ovat Älykkäitä.
- ********
Kas kummaa kirjoitti:
Kylläpä Varit ovat Älykkäitä.
Mulle on aivan yhdentekevää mitä taikauskoiset mielessään pohtivat.
Vaikka politiikka ei kiinnosta,en kannata yksipuoluejärjestelmää,kuten
Pohjois-Koreassa ja Kiinassa on.
Miksi te kristityt äänestätte,eikö kristinusko riitä asioiden hoitoon? - ,,,,,,,,,,,,,...........
******** kirjoitti:
Mulle on aivan yhdentekevää mitä taikauskoiset mielessään pohtivat.
Vaikka politiikka ei kiinnosta,en kannata yksipuoluejärjestelmää,kuten
Pohjois-Koreassa ja Kiinassa on.
Miksi te kristityt äänestätte,eikö kristinusko riitä asioiden hoitoon?Miksi te vaparit äänestätte. Eikö VA-liitto riitä asioiden hoitoon?
- Sösse
Pohjoiskorealaiset elävät suhteellisen vapaasti ja vauraastikin verrattuna Suomen vapareihin, joilla on menossa sisällissota keskuudessaan.
Vuoden 1918 uusinta vähän erilaisin pelimerkein vain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a6371337- 971139
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta190852Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.312791Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä219739- 58703
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o175661Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht225615Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88610Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut21551