Siis täällä pöhkömaassa sokea kana osui jyväseen.
http://www.tekniikkatalous.fi/innovaatiot/tiede/turussa tehty loyto saattaa mullistaa geenitutkimuksen/a991671?
Hauska juttu että juuri Suomessa kaadetaan evoluutiteoria.
13
142
Vastaukset 13
- kirvesvartta
Et sitten raukka ymmärtänyt mitään? Ei se kyllä yllätys ollut. Tämä tieto tulee selventämään evoluution mekanismeja eikä suinkaan kaada sitä. Olet säälittävä tollo tai säälittävä trolli, valitse itse.
- lukumies
Miten niin en ymmärtänyt mitään? Minähän kiittelin tuota tutkimustulosta, hölmö.
lukumies kirjoitti:
Miten niin en ymmärtänyt mitään? Minähän kiittelin tuota tutkimustulosta, hölmö.
Syy kiittelyyn vain kumpusi sairaan pääsi houreista ja uskomuksista, ei siitä mitä todella tiedämme tästäkin tutkimuksesta.
- lukijainen
RepeRuutikallo kirjoitti:
Syy kiittelyyn vain kumpusi sairaan pääsi houreista ja uskomuksista, ei siitä mitä todella tiedämme tästäkin tutkimuksesta.
Mitä se Repe aivopieree taas.
Avaajahan ei esittänyt mitään muuta kuin vilpittömän kiitoksen, tyhmä.
Mutta koska tuota ystävällistä avausta herjataan nyt joukolla kenkkuiluksi, niin se panee miettimään että olikohan tuossa tutkimuksessa sittenkin jotain mätää. Jotain jonka evokitkin huomasivat ja siksi heitä ketuttaa kun joku kretu meni sitä muka kiittelemään ilmeinen virne naamallaan. lukijainen kirjoitti:
Mitä se Repe aivopieree taas.
Avaajahan ei esittänyt mitään muuta kuin vilpittömän kiitoksen, tyhmä.
Mutta koska tuota ystävällistä avausta herjataan nyt joukolla kenkkuiluksi, niin se panee miettimään että olikohan tuossa tutkimuksessa sittenkin jotain mätää. Jotain jonka evokitkin huomasivat ja siksi heitä ketuttaa kun joku kretu meni sitä muka kiittelemään ilmeinen virne naamallaan.Taitaa tässäkin mytomaanimultinikin pukinsorkka vilkkua. Niin moneen kertaan mytomaanimultinikki on itse kehunut omia kommenttejaan.
Ja toisin kuin mytomaanimultinikki tässä esittää taas kerran, ei mytomaanimultinikki lukenut artikkelia tarpeeksi tarkkaan vaan astui omaan miinaansa. Ja nyt sitten kiukuttelee, tapansa mukaan.
Mutta mihinkäs sitä mytomaanimultinikki karvoistaan pääsisi, mytomaani mikä mytomaani, niin perkeleellinen valehtelija ja vääristelijä.lukijainen kirjoitti:
Mitä se Repe aivopieree taas.
Avaajahan ei esittänyt mitään muuta kuin vilpittömän kiitoksen, tyhmä.
Mutta koska tuota ystävällistä avausta herjataan nyt joukolla kenkkuiluksi, niin se panee miettimään että olikohan tuossa tutkimuksessa sittenkin jotain mätää. Jotain jonka evokitkin huomasivat ja siksi heitä ketuttaa kun joku kretu meni sitä muka kiittelemään ilmeinen virne naamallaan.Lue nyt jyrtsi vain oma otsikkosi, jos itsesi kehumiselta suinkin ehdit.
Joskus mietin tuota tarvettasi jatkuvaan itsekehuun. Onko niin, että et ole saanut muilta koskaan mitään myönteistä palautetta mistään? Se voisi selittää mielesi järkkymisen yleisemminkin.RepeRuutikallo kirjoitti:
Lue nyt jyrtsi vain oma otsikkosi, jos itsesi kehumiselta suinkin ehdit.
Joskus mietin tuota tarvettasi jatkuvaan itsekehuun. Onko niin, että et ole saanut muilta koskaan mitään myönteistä palautetta mistään? Se voisi selittää mielesi järkkymisen yleisemminkin.Voi olla, että mytomaanimultinikki halajaa hyväksymistä ja huomiota miltei epätoivon vimmalla. Sen eteen hän on valmis valehtelemaan ja huijaamaan jopa itseään. Jos hän ei saa mieleistänsä huomiota toisilta, hän yrittää ilmeisesti kompensoida sitä kuvittelemalla oman erinomaisuutensa ja moraalisen oivallisuutensa - ja ylentää itseään koko ajan, kuten täällä on nähty.
Koomista ja traagista. Tänäänkin sunnuntain kunniaksi mytomaanimultinikki teki vastaavan itsekehuavauksen.
- otsikko kuntoon
Otsikko olisi pitänyt olla "Hauska juttu, että juuri Suomessa evoluutioteoria kehittyy".
- tretgtbnr5n
Nyt alkaa ho epäilyttämään että jyrri on oiekasti mielisairas. Voimia!
- en usko sua
Se mikä pätee harjukseen ei päde muihin olioihin.
Ja se mikä pätee yhteen geeniin ei päde muihin geeneihin.
Ei vastaava mutaatio aiheuta joka geenissä samaa seuraamusta kuin jossain toisessa.- tieteenharrastaja
Mutaatioistahan tuossa ei ollut kyse lainkaan.
- Epäjumalienkieltäjä
On aina hienoa kun Suomessa tehdään hyvää tiedettä. Erityisen suuri saavutus olisi, jos evoluutioteorian kaltaisesta tieteen kivijalasta löytyis suomalaisten toimestai joku puute tai virhe. Siitä tässä ei kuitenkaan tietenkään ole kyse, kuten jokainen lukutaitoinen voi linkittämästäsi tekstistä lukea.
- ELo-him
lukumies lukee muttei ymmärrä lukemaansa, näköjään!
Se on hienoa, että Suomessa on nyt todistettu ihan tieteellisesti, että geenistössä tapahtuu muuntumista olossuhteiden/ympäristön vaikutteiden yms. muuttuessa. Siis geenit ovat muuntelukykyisiä eli mikään ei elä niiden 'pakkopaidassa'.
Elämisen mahdollistavien olosuhteiden muuttuessa eliön/kasvin/olennon geenistössä tapahtuu automaattisesti sopeutumista eli muuttumista olosuhteisiin mahdollisimman sopivaksi . Tällainen geenistön muuntuminen vaikuttaa tietenkin jälkeläisiin ja ennen pitkää niiden olomuotoon.::= evoluutiota luonnossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid141930En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44667Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21598Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.122594- 63548
- 36542
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50535Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää145504Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34498Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni25482