eroakirkosta.fi mainostaa että eilen on eronnut 2188 kirkon jäsentä.
Kuinka moni eroaa kirkosta jonkun pakottamana? Miksei tilastot näytä miksi on eronnut?
Kuinka moni eroaa kirkosta jonkun pakottamana?
6
170
Vastaukset
- suoml
Ehkä siksi, että ihmiset eivät yleensä kerro syytä. Joskus ilmoittavat syyn, mutta ei aina. Miksi pitäisi epäillä kirkosta eroamiseen liittyvän pakottamista? Etkö luota suomalaisten kykyyn päättää itse omista asioista?
- Hyhhyhhuijaaa
Kuinka moni on liitetty itseltä kysymättä, siis jonkun pakottamana?
Viime vuonna taisi kirkkoon liittyä peräti 300 aikuia omasta tahdotaan (tai puolisokandidaatin pakottamana;-).. - varo vaparia
Kuulin just eilen, miten lapsi oli pakotettu eroamaan. Nyt täysi-ikäisenä liittyi takaisin.
Suomessa Vapaa-ajattelijain Liitto panostaa siihen, että syntyisi sosiaalinen paine erota kirkosta. Mielestäni sitä liittoa pitäisi jotenkin rajoittaa. Se on oikeasti tosi pieni, mutta ne haluavat käyttää aikamoista valtaa.
Liittyjiä oli paljon enemmän kuin Hyhhyhhuijaa kertoo. Hyhhyhuijaa on vapari eli vapaa-ajattelijain liiton jäsen, joten se valehtelee sen takia.- 21v.
Varo hihhulia, ne pitää aikuisia uusavuttomina joita vain papit
ja kirkkofanit voivat hallita. - KysynVaan-76
"Kuulin just eilen, miten lapsi oli pakotettu eroamaan. Nyt täysi-ikäisenä liittyi takaisin."
Tiettävästi tuo toimii hyvin yleisesti myös toiseen suuntaan. Lapsi liitetään ihan ilman omaa suostumustaan kirkkoon ja hän sitten tultuaan täysi-ikäiseksi eroaa. Mikä oli ero?
- pinkkisuklaa
'Kuinka moni eroaa kirkosta jonkun pakottamana?'
Eikö pitäisi kysyä kuinka moni on liitetty kirkkoon jonkun pakottamana. Kannattaa pohtia asiaa :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin34212050IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3618036Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut963444Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982298Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1572297Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81686- 1101281
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin611139Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26918MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk350843