mutta ei ole naista jonka kanssa käydä. Hiihtäminen on naisten mielestä junttien hommaa.
Onko vika minussa, kun en osaa tykätä "trendikkäistä" harrastuksista ja puheenaiheista joista naiset tykkäävät?
Vai voiko kyse olla siitä, että naiset ja heidän kiinnostuksensa ovat päässeet degeneroitumaan?
Onko vika minussa, kun en osaa tykätä "trendikkäistä" harrastuksista ja puheenaiheista joista naiset tykkäävät?
Vai voiko kyse olla siitä, että naiset ja heidän kiinnostuksensa ovat päässeet degeneroitumaan?
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ja mitkähän mahtaa olla sinun mielestäsi niitä trendikkäitä harrastuksia ja puheenaiheita joista naiset tykkää ?
Laitetaan muutama noin esimerkin vuoksi:
- fitness
- instagram
- sisustus
- sisustusohjelmat ja -blogit
- facebookissa leveily
- viikonloppureissut shoppaamaan ulkomaille
- shoppailu yleensäkin
- tyttöjen illat
- trendibaarit (ja niissä olevat trendimiehet, trendijuomat ja trendihuumeet)
- tinder
- panosuhteet
- tatuoinnit
- korut, lävistykset, timantit, helmet
- julkkikset ja julkkisjuorut
- hiusvärien säätö
- veneily isolla ja hienolla, jonkun muun omistamalla veneellä
- markkinointi ja viestintä
- Apple-tuotteet
minä olen naishenkilö enkä mistään noista kiinnostunut.. mutta sen takia varmaankin sinkku, koska epänormaali nainen olen, koska naistenhan PITÄISI olla kiinnostunut muodista, meikkauksesta, hiuksista, tai sellasen käsityksen ainakin saanut..
Miksi pidät tuollaisista naisista jos teillä ei ole samoja mielenkiinnonkohteita?
Juuri näin. Olen minäkin sen verran hiuksistani kiinnostunut, että niitä värjään, Ja meikkaan sen verran kuin tarvii. Mutta siis yleensähän miehet ovat kiinnostuneita juuri tuollaisista menevistä ja trendikkäistä naisista.
En minä niistä erityisesti pidä, mutta tapaan vain tuollaisia naisia. Ja kun ottaa huomioon, että tämänhetkisessä elämäntilanteessani tapaan luultavasti enemmän naisia kuin kolmekymppinen mies keskimäärin, niin eipä hyvältä näytä ainakaan sen suhteen, että ikinä löytäisin sopivaa naista.
Kuulostaa kuin tapailisit vain hyvin pyntättyjä muotibloggaajanaisia. Totta kai tuollaisistakin asioista moni muukin nainen on kiinnostunut, mutta täytyy olla todella typerä ja lapsellinen nainen, jos kuvittelee, että miestäkin kiinnostaisi hiusvärit, shoppailu ja sisustusohjelmat. Joitakin nuoria, liikunnallisia naisia kiinnostavat varmasti myös hiihtoreissut.
Pointtihan on siinä, että miehen täytyy noille naisille olla SEKÄ kiinnostunut naisten shoppailu trendibaari meikki -jutuista ETTÄ olla miehinen miesten mies joka käy salilla pumppaamassa rautaa ja korjaa naisen auton.
Erittäin helppo tehtävä. Piece of cake!
Tyttöjen illat Varissuolla etnisessä lähiössä. Grrrrr ;)
Tässä oli muuten totuutta naisista.
Hiihto on aika suosittu harrastus, kyllä naisetkin sivakoivat jos lunta löytyy. Taitaa olla enemmän kyse siitä, ettet löydä minkäänlaista naista, kuin siitä, että et löytäisi hiihdosta pitävää naista.
Eikö stellaria suunnitellut jossain ketjussa hiihtämään lähtemistä. Tuppaudut vaan mukaan jos pysyt matkassa mukana :)
Ei ole ihme jos ei naista löydy seuraksi kun aloittaja suhtautuu "naisten harrastuksiin" noin ylimielisesti ja nuivasti. Kyllä minä pidän siitä, että kotini on kaunis, mutta pidän myös hiihdosta. Värjään hiuksianikin, mutta pidän myös lenkkeilystä. Pidän koruistakin, mutta lähden mielelläni myös kalaan.
Ei kukaan halua olla sellaisen ihmisen kanssa, joka suhtautuu toisen mielenkiinnon kohteisiin kuin ne olisivat turhia ja lapsellisia.
Tuossa listassasi ei näytä olevan muita liikuntaharrastuksia, kuin fitness. Eikä nuo muut esimerkit sinänsä tarkoita, etteikö jollakin olisi sen/niiden lisäksi hiihtohimoakin.
Yritätköhän kenties sovittaa neliötä ympyrään...?
"Tapaan vain tuollaisia naisia". Tapaatko "heidänlaisiaan" sitten tarkoituksella, vai jotenkin olosuhteiden pakosta?
Kyllähän miehellä jotain resurssia täytyy olla tarjota, eikö vain? Miksi nainen antaisi kallisarvoisintaan ja saisi vaihdossa pelkkää ilmaa takaisin?
Hiihtäminen on erinomaista liikuntaa talvisin mutta ei valitettavasti kovin trendikästä verrattuna noihin lukuisiin muihin hömppäjuttuihin joita luettelit. Uskon kuitenkin itse että jos nainen tosiaan välittäisi sinusta niin hän kyllä mielellään lähtisi kanssasi hiihtolenkille jos et itse jostain syystä junttimaisesti uhoaisi hiihtäväsi kolmeakymmentä kilometriä.