Jos olisi jääty odottamaan että pelastushelikopteri syntyy itsestään (evoluutio) ilman tarkoitusta ja suunnittelua niin olisi jäänyt pelastamatta:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1421548253431.html
Kreationistinen tiede pelastaa näin ihmishenkiä.
Kreationistinen tiede pelasti
27
171
Vastaukset
- lentävä lehmä
Jotenkin olet kyllä erehtynyt. Kun viimeksi tarkistin asian, sen enempää lentokonetehtaan toiminnassa kuin lentäjäkoulutuksessakaan ei ole minkäänlaista kreationistista sisältöä. Aivan maalliselta pohjalta molemmissa toimitaan.
- svjv
Kyllä helikopterit on suunniteltu ja tehty, ei siinä evoluutiolla ollut mitään tekemistä.
Kuuluu kreationismiin. - lentävä lehmä
svjv kirjoitti:
Kyllä helikopterit on suunniteltu ja tehty, ei siinä evoluutiolla ollut mitään tekemistä.
Kuuluu kreationismiin.En kyllä muista että lentokonetehtaiden suunnitteluosastoillakaan olisi mitään kreationistisia metodeja, mutta jos tiedät tarkemmin niin kerro toki lisää.
- vcgs
lentävä lehmä kirjoitti:
En kyllä muista että lentokonetehtaiden suunnitteluosastoillakaan olisi mitään kreationistisia metodeja, mutta jos tiedät tarkemmin niin kerro toki lisää.
Suunnittelu ja luominen on kreationismia.
Itsestään syntyminen ilman suunnittelua ja ilman mitään tarkoitusta on evoluutiota.
Helikopteri on siis kreationistinen luomus. - huutis.
vcgs kirjoitti:
Suunnittelu ja luominen on kreationismia.
Itsestään syntyminen ilman suunnittelua ja ilman mitään tarkoitusta on evoluutiota.
Helikopteri on siis kreationistinen luomus.»Kreationismi eli luomisusko on oppi, jonka mukaan kaikkeus ja sen elolliset olennot ovat syntyneet luomistapahtumassa»
Onko helikopteri siis elollinen olento, jonko Jumala on luonut? Tapahtuiko tämäkin viitisentuhatta vuotta sitten? - yqwgu
huutis. kirjoitti:
»Kreationismi eli luomisusko on oppi, jonka mukaan kaikkeus ja sen elolliset olennot ovat syntyneet luomistapahtumassa»
Onko helikopteri siis elollinen olento, jonko Jumala on luonut? Tapahtuiko tämäkin viitisentuhatta vuotta sitten?Onko helikopteri siis jotain jota kukaan ei suunnitellut eikä valmistanut?
Koska tämä helikopterin itsestään valmistuminen mutaation ja luonnonvalinnan kautta tapahtui? - lienet imbesilli
yqwgu kirjoitti:
Onko helikopteri siis jotain jota kukaan ei suunnitellut eikä valmistanut?
Koska tämä helikopterin itsestään valmistuminen mutaation ja luonnonvalinnan kautta tapahtui?Kreationismia on jos jumala luo helikopterin. Kun ihminen luo se on tekniikkaa, jos ymmärrät mitä tarkoitan (tiedän ettet)
- kfhkh
lienet imbesilli kirjoitti:
Kreationismia on jos jumala luo helikopterin. Kun ihminen luo se on tekniikkaa, jos ymmärrät mitä tarkoitan (tiedän ettet)
Se on kreationismia oli luojana ja suunnittelijana kuka tahansa.
Evoluutiossa ei ole suunnittelijaa eikä luojaa ja siksi se onkin pelkkä aikuisten satu. - >=3
vcgs kirjoitti:
Suunnittelu ja luominen on kreationismia.
Itsestään syntyminen ilman suunnittelua ja ilman mitään tarkoitusta on evoluutiota.
Helikopteri on siis kreationistinen luomus."Suunnittelu ja luominen on kreationismia."
Et siis ole kreationismia. #rekt
Hauskaa parodiaa. Se on siinä ja siinä, voisko oikea kretu kehitellä näin vekkuleita. Ehkä. :D
- hsvg
Menehän taas ajelemaan saksalaisella autolla jonka kreationismi mahdollisti.
Vai valmistuiko se itsestään? - JohnnyBlaze
hsvg kirjoitti:
Menehän taas ajelemaan saksalaisella autolla jonka kreationismi mahdollisti.
Vai valmistuiko se itsestään?Siis väitätä että kreationistit loivat biologisen mekanismin joka synnyttää autoja?
- >=3
On typerää jos ei tiedä miten evoluutio toimii. Mutta se ettei kreationisti tiedä mitä kreationismi on... se on vain surullista.
- erigo
Ei evoluutio toimi mitenkään eikä missään.
xxxx Kreationistinen tiede pelastaa näin ihmishenkiä. xxxxx
Pitää täysin paikkansa!
Evoluutioteorian mukaan minkään syntymiseen tai kehittymiseen ei tarvita mitään älyä, vaan luonnonprosessit saavat luonnonvalinnan ja mutaatioitten kautta kaiken aikasiksi.
Helikopterin suunnitteluun ja rakentamiseen on tarvittu paljon älyä. Se ei ole syntynyt eikä kehittynyt luonnonvalintojen ja mutaatioitten seurauksena.
Helikopteri todistaa siten kreationismista.- Virostako olet
Eipä taida olla suomi äidinkielesi. Katsoppa, mitä tarkoittavat sanat luominen, valmistaminen ja suunnitteleminen. ......tai no, mitäpä suotta tosiasioilla päiväsi pilaat....
- JohnnyBlaze
Ei muuten todista. Se todistaa siitä että sen suunnittelija on kehittynyt evoluution seurauksena. Sitten todistaisi jos teikäläiset onnistuisivat luomaan todistettavasti jumalan avulla jonkin biologisen mekanismin joka tuottaa helikoptereita.
- wihfi
JohnnyBlaze kirjoitti:
Ei muuten todista. Se todistaa siitä että sen suunnittelija on kehittynyt evoluution seurauksena. Sitten todistaisi jos teikäläiset onnistuisivat luomaan todistettavasti jumalan avulla jonkin biologisen mekanismin joka tuottaa helikoptereita.
Jumala loi ihmisen joka loi helikopterin, se on todistettu.
- JohnnyBlaze
wihfi kirjoitti:
Jumala loi ihmisen joka loi helikopterin, se on todistettu.
Ei vaan evoluution myötä kehittyi ihminen joka kehitti helikopterin.
- wihi
JohnnyBlaze kirjoitti:
Ei vaan evoluution myötä kehittyi ihminen joka kehitti helikopterin.
Jumala loi ihmisen joten evoluutio ei ole sitä voinut tehdä.
- JohnnyBlaze
wihi kirjoitti:
Jumala loi ihmisen joten evoluutio ei ole sitä voinut tehdä.
Tuskin olematon jumla on mitään luonut.
- wihi
JohnnyBlaze kirjoitti:
Tuskin olematon jumla on mitään luonut.
Ei mikään 'olematon jumla' olekaan mitään luonut, vaan Jumala joka on, loi.
- puolimetkateisti
Otin
suihin moottoritiellä, miehen samalla ajaessa autoa.
Kreationistinen tiede pelastaa näin ihmishenkiä.- urugi
Se on varmaan yleinen tapa teillä evokeilla ottaa moottoritiellä, varokaa kuitenkin autoja ettei luonnonvalinta vedä teitä pataan.
- puolimetkateisti
urugi kirjoitti:
Se on varmaan yleinen tapa teillä evokeilla ottaa moottoritiellä, varokaa kuitenkin autoja ettei luonnonvalinta vedä teitä pataan.
Ureagigu, on meillä Kristityillä luulot siitä, mitä mulla on Yleistä. Olet yletön perverssio, mikä noh on yleistä evankelisLuderilaisilla täillä. Olette, heh,heh tyhmiä. hikirissipedistejä. haha hah
- 12+6
Helikopterin evoluutio ei alkanut Leonardon piirustuksista:
http://terpconnect.umd.edu/~leishman/Aero/history.html - puolimetkateisti
Jumalan äänessä on - Korkealaatuinen ääni ja syvä basso
Ei oo kitisevä keskiäänipelle, kuten kaikki Kristityt veljeni, amen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html614361Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2424122Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1473233Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat223214Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis653034Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos752859Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1072521Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1522312- 472152
- 241800