Oi Jerusalem, Jerusalem! Katso mitä he ovat sinulle tehneet! Vaikka olet suurin kaupunkien joukossa, he kohtelevat sinua kuin jotakin pahaista kylää. Sodomolaiset ja komorolaiset ovat vallanneet ihanan Jerusalemin, Herran kaupungin. Mutta kun Herran päivä koittaa, nämä ryövärit ja muut siat heitetään kiirastuleen!
RUKOUS JERUSALEMIN PUOLESTA
2
130
Vastaukset
- Profeetta
Oi Jerusalem, Jerusalem! Katso mitä sionisti-rasistinen arabi heimo on sinulle tehnyt! Vaikka olet vain kaupunki kaupunkien joukossa, he ovat tehneet sinusta "Valitun Kansan" pääkaupungin, kuvitellen että kaikkien kansojen pitäisi näitä sionisti-rasisteja kumartaa. "Sodomolaiset ja komorolaiset" ovat vallanneet Jerusalemin, Palestiinalaisen kaupungin. Mutta kun Oikeuden päivä koittaa, nämä ryövärit ja muut terroristit heitetään pois Palesiinasta!
- My Lord
Niin se on, oi Jerusalem, sinä kaupunki, joka tulet olemaan Messiaan hallituspaikkana aikojen lopussa.
Viimeiseen asti olet oleva kiistakapulana eri näkemysten välillä. Sitten koittaa aika , jolloin sinut vapautetaan olemaan se todellinen rauhan kaupunki, johon kansakunnat vaeltavat saamaan siunauksia.
Rukoillaan sen tulemista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2363131
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?152881Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n232136Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari262068Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa641937Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo771710Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh281559Mitä ikävöit eniten ikäväsi kohteesta?
Rahaa, turvallisuutta, kauniita katseita,seksiä, läheisyyttä vai jotain muuta?1151414Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr371358Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http281233