Ohjeita sensuurin kohtaamisen

ihmisoikeuskomissio

Tämä on Ihmisoikeuskomission tiedote koskien sensuuria ja inkvisiota Suomessa:

Sensuurin kohtaaminen

Suomessa ei ole sallittua/mahdollista puhua pakoilaispolitiikkaan, rasismiin, nationalismiin liittyvistä aiheista. Suomen laki kieltää keskustelun rasismista, pakoilaispolitiikasta ja monista muista aiheista. Lainsäädännössämme on useita lakipykäliä joiden perusteella teitä voidaan syyttää mielipiteidenne perusteella. Näitä ovat mm kiihottaminen kansanryhmää vastaan, kunnian loukkaus ja jumalanpilkka. Nämä lait on muotoiltu ja suunniteltu niin että niillä syyllistetään ja niistä syytetään lähinnä syntyperäisiä suomalaisia miehiä. Viime vuosina, monia satoja suomalaisia miehiä on tuomittu mielipide- ja ajatusrikoksista sakkoihin tai vankeuteen. Sosialistihallitus pitää myös SUPO:n mielipiderekisteriä johon joutuminen merkitsee virkasulkua, ja siten toimeentulon estymistä ja ammatin saannin estymistä ja vajoamista alimpaan sosiaaliluokkaan.

Sosialistit pykrivät estämään toisinajattelijoiden toimeentulon ja kilpailemismahdollisuudet yhteiskunnasssa. Sosialismi on ideologia joka käyttää lakia ja yhteiskuntaa toisinajattelijoiden tuhoamiseen. Se perustuu valtiovallan ja lain käyttöön toisinajattelijoiden vainoamisessa. Siksi on täysin sallittua valehdella sosialisteille ja pettää heitä. Työttömien ei tule perustaa omaa puoluetta, vaan soluttautua jo olemassa oleviin puolueisiin ja vaikuttaa niiden kautta. Toiminnan on oltava nimetöntä. Ei nimiä, ei nimilistoja, ei jäsenkirjoja. Kaikkialla tulee pyrkiä soluttautumaan virkamieskuntaan, koululaitokseen, poliisiin, armeijaan jne. Löyhä solu-organisaatio ja 'nukkuvia soluja'.



Ohjeita suomalaisille miehille elämiseen sensuuriyhteiskunnassa:

Älkää keskustelko sosialistien kanssa sosialistien ehdoilla. Ei ole järkevää keskustella opettajien, poliisien, virkamiesten tai tuomarien kanssa rasismista sellaisessa tilanteessa jossa sekä laki että yhteiskunta on suunnattu teitä vastaan. Ellilä teki sen virheen että alkoi näytösoikeudenkäynnissä puolustamaan ideologiaansa.

Vaietkaa, tai valehdelkaa, mutta älkää keskustelko heidän kanssaan.

Laki kieltää rasismista puhumisen, mutta se ei kiellä monia muita aiheita. Siitä mistä ei voida julkisesti puhua, tulee joko vaieta tai valehdella. On täysin oikeutettua valehdella inkvisition edustajille silloin kun aseella osoitetaan ohimoon. Pakolaispolitiikasta ja rasismista voidaan keskustella vain suljetuissa ryhmissä, pienissä piireissä, suljettujen ovien takana. On usein mahdollista vaihtaa ajatuksia ei-julkisesti, mutta julkisuudessa on oltava hiljaa tai hyväksyttävä teeskennellen ns "virallinen totuus". NL:ssa ihmisten oli opeteltava puhumaan ns kaksoiskieltä, tämäkin on eräs kommunikoinnin muoto.


OHJE KAIKILLE INKVISITION PIINAPENKKIIN JOUTUNEILLE: KERTOKAA KUULUSTELUISSA INKVISITION EDUSTAJILLE JUURI SE MITÄ HE HALUAVAT KUULLA: KERRO HEILLE ETTÄ HEIDÄN OPPINSA ON OIKEA JA ETTÄ SINÄ OLET LUOPUNUT OMASTA USKOSTASI JA OPISTASI. ÄLÄ KESKUSTELE INKVISITION KANSSA INKVISITION EHDOILLA. PÄÄSTYÄSI VAPAUTEEN KÄÄNNÄ TAKKISI JA PETÄ HEITÄ. OLE HILJAA HEIDÄN EDESSÄÄN MUTTA JÄLKIKÄTEEN VAADI HEITÄ VASTUUSEEN, SILLOIN KUN OLET PAREMMASSA TAKTISESSA ASEMASSA. ÄLÄ VASTUSTA INKVISITIOTA SILLOIN KUN OLET ASEETON (esim oikeuden istuntosaleissa, kouluissa, vankilassa). POLIITTINEN TAI USKONNOLLINEN RYHMITTYMÄSI EI SAAVUTA MITÄÄN ETUA JOS KUOLET TURHAAN INKVISITION VANKILOISSA.


Hallituksen sensorit eivät pelkää yhtään sitä että te sanotte ääneen jonkin kielletyn mielipiteen. He tietävät että te joudutte vaikeuksiin jos puhutte ääneen ja he ovat siitä tyytyväisiä. Se mitä hallituksen sensorit pelkäävät on että poliittinen ilmapiiri muuttuu heille itselleen epäedulliseksi niin että hallituksen sensorit ja inkvisiittorit ja heidän lakeijansa asetetaan OIKEUDELLISEEN EDESVASTUUSEEN sananvapauden loukkaamisesta. Oikeistolaisten on soluttauduttava valtapuoleisiin ja pyrittävä vaikuttamaan niin että jokainen poliittikko tai virkamies jonka voidaan virkaasemansa- tai määräysvaltansa perusteella katsoa syyllistyneen sananvapauden loukkaamiseen, tai osallisuuteen siinä, että heidät kaikki otetaan kiinni ja asetetaan OIKEUDELLISEEN EDESVASTUUSEEN ihmisoikeusrikoksista ja rikoksista ihmisyyttä vastaan.

0

937

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä mieltä olet?

        Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
        Ikävä
        149
        1215
      2. Muistakaa pojat tämä.

        Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
        Ikävä
        119
        1038
      3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

        Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
        Ikävä
        214
        780
      4. En ehkä onnistu siinä

        Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
        Ikävä
        58
        765
      5. Oletko päättänyt

        Että luovutat minun suhteeni
        Ikävä
        63
        725
      6. Viesti jonka haluaisit lähettää...

        hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
        Ikävä
        25
        716
      7. Mies,oletko koskaan...

        Käyttänyt maksullista naista?
        Ikävä
        135
        696
      8. Pahoin pelkään nainen

        että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
        Ikävä
        57
        622
      9. Kirjoita kolme sanaa

        mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
        Suhteet
        44
        621
      10. Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan

        Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss
        Pyhäjärvi
        58
        554
      Aihe