Ohjeita sensuurin kohtaamisen

ihmisoikeuskomissio

Tämä on Ihmisoikeuskomission tiedote koskien sensuuria ja inkvisiota Suomessa:

Sensuurin kohtaaminen

Suomessa ei ole sallittua/mahdollista puhua pakoilaispolitiikkaan, rasismiin, nationalismiin liittyvistä aiheista. Suomen laki kieltää keskustelun rasismista, pakoilaispolitiikasta ja monista muista aiheista. Lainsäädännössämme on useita lakipykäliä joiden perusteella teitä voidaan syyttää mielipiteidenne perusteella. Näitä ovat mm kiihottaminen kansanryhmää vastaan, kunnian loukkaus ja jumalanpilkka. Nämä lait on muotoiltu ja suunniteltu niin että niillä syyllistetään ja niistä syytetään lähinnä syntyperäisiä suomalaisia miehiä. Viime vuosina, monia satoja suomalaisia miehiä on tuomittu mielipide- ja ajatusrikoksista sakkoihin tai vankeuteen. Sosialistihallitus pitää myös SUPO:n mielipiderekisteriä johon joutuminen merkitsee virkasulkua, ja siten toimeentulon estymistä ja ammatin saannin estymistä ja vajoamista alimpaan sosiaaliluokkaan.

Sosialistit pykrivät estämään toisinajattelijoiden toimeentulon ja kilpailemismahdollisuudet yhteiskunnasssa. Sosialismi on ideologia joka käyttää lakia ja yhteiskuntaa toisinajattelijoiden tuhoamiseen. Se perustuu valtiovallan ja lain käyttöön toisinajattelijoiden vainoamisessa. Siksi on täysin sallittua valehdella sosialisteille ja pettää heitä. Työttömien ei tule perustaa omaa puoluetta, vaan soluttautua jo olemassa oleviin puolueisiin ja vaikuttaa niiden kautta. Toiminnan on oltava nimetöntä. Ei nimiä, ei nimilistoja, ei jäsenkirjoja. Kaikkialla tulee pyrkiä soluttautumaan virkamieskuntaan, koululaitokseen, poliisiin, armeijaan jne. Löyhä solu-organisaatio ja 'nukkuvia soluja'.



Ohjeita suomalaisille miehille elämiseen sensuuriyhteiskunnassa:

Älkää keskustelko sosialistien kanssa sosialistien ehdoilla. Ei ole järkevää keskustella opettajien, poliisien, virkamiesten tai tuomarien kanssa rasismista sellaisessa tilanteessa jossa sekä laki että yhteiskunta on suunnattu teitä vastaan. Ellilä teki sen virheen että alkoi näytösoikeudenkäynnissä puolustamaan ideologiaansa.

Vaietkaa, tai valehdelkaa, mutta älkää keskustelko heidän kanssaan.

Laki kieltää rasismista puhumisen, mutta se ei kiellä monia muita aiheita. Siitä mistä ei voida julkisesti puhua, tulee joko vaieta tai valehdella. On täysin oikeutettua valehdella inkvisition edustajille silloin kun aseella osoitetaan ohimoon. Pakolaispolitiikasta ja rasismista voidaan keskustella vain suljetuissa ryhmissä, pienissä piireissä, suljettujen ovien takana. On usein mahdollista vaihtaa ajatuksia ei-julkisesti, mutta julkisuudessa on oltava hiljaa tai hyväksyttävä teeskennellen ns "virallinen totuus". NL:ssa ihmisten oli opeteltava puhumaan ns kaksoiskieltä, tämäkin on eräs kommunikoinnin muoto.


OHJE KAIKILLE INKVISITION PIINAPENKKIIN JOUTUNEILLE: KERTOKAA KUULUSTELUISSA INKVISITION EDUSTAJILLE JUURI SE MITÄ HE HALUAVAT KUULLA: KERRO HEILLE ETTÄ HEIDÄN OPPINSA ON OIKEA JA ETTÄ SINÄ OLET LUOPUNUT OMASTA USKOSTASI JA OPISTASI. ÄLÄ KESKUSTELE INKVISITION KANSSA INKVISITION EHDOILLA. PÄÄSTYÄSI VAPAUTEEN KÄÄNNÄ TAKKISI JA PETÄ HEITÄ. OLE HILJAA HEIDÄN EDESSÄÄN MUTTA JÄLKIKÄTEEN VAADI HEITÄ VASTUUSEEN, SILLOIN KUN OLET PAREMMASSA TAKTISESSA ASEMASSA. ÄLÄ VASTUSTA INKVISITIOTA SILLOIN KUN OLET ASEETON (esim oikeuden istuntosaleissa, kouluissa, vankilassa). POLIITTINEN TAI USKONNOLLINEN RYHMITTYMÄSI EI SAAVUTA MITÄÄN ETUA JOS KUOLET TURHAAN INKVISITION VANKILOISSA.


Hallituksen sensorit eivät pelkää yhtään sitä että te sanotte ääneen jonkin kielletyn mielipiteen. He tietävät että te joudutte vaikeuksiin jos puhutte ääneen ja he ovat siitä tyytyväisiä. Se mitä hallituksen sensorit pelkäävät on että poliittinen ilmapiiri muuttuu heille itselleen epäedulliseksi niin että hallituksen sensorit ja inkvisiittorit ja heidän lakeijansa asetetaan OIKEUDELLISEEN EDESVASTUUSEEN sananvapauden loukkaamisesta. Oikeistolaisten on soluttauduttava valtapuoleisiin ja pyrittävä vaikuttamaan niin että jokainen poliittikko tai virkamies jonka voidaan virkaasemansa- tai määräysvaltansa perusteella katsoa syyllistyneen sananvapauden loukkaamiseen, tai osallisuuteen siinä, että heidät kaikki otetaan kiinni ja asetetaan OIKEUDELLISEEN EDESVASTUUSEEN ihmisoikeusrikoksista ja rikoksista ihmisyyttä vastaan.

0

862

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

        Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
        Ikävä
        52
        1907
      2. Kaupan työtekijä

        Kyllä on pahaa katsottavaa kun myyjällä on purtu kaula, hyvin epäsoveliasta
        Kuhmo
        40
        1554
      3. Sunnuntai terveiset kaivatulle

        Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
        Ikävä
        76
        1405
      4. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

        Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
        Ikävä
        91
        1233
      5. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

        Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
        Maailman menoa
        164
        1139
      6. Ai miehillä ei ole varaa maksaa

        Treffejä naiselle johon on ihastunut? Ihanko totta dusty miehet? Tekosyy. Haluatko laittaa 50/50 kaikki kulut parisuhtee
        Ikävä
        220
        1100
      7. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

        Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
        Ikävä
        89
        1046
      8. 73
        996
      9. Olet mielessäni

        viimeisenä illalla ja ensimmäisenä aamulla. Ihastuin sinuun enkä voi tunteilleni mitään. Jos uskaltaisin, tunnustaisin s
        Ikävä
        21
        976
      10. Olen paremman näköinen kuin sinä

        Jos aletaan sille tielle mies.
        Ikävä
        82
        891
      Aihe