Olen huomannut että aina kun ihmiset on kuullut tai huomannut jonkun/jostakin tyypin(stä) joka on ihastunut johkin naiseen sen takia että nainen on isorintainen, niin millaisia kommentteja heti tulee jengillä: "Joo, sehän on ihan selvää ettei sitä jätkää siinä vaiheessa kiinnosta naisessa mitkään muut kuin ne rinnat" Tai että "sen jätkän ei pidä olla kyllä kovinkaan terve, kun sitä kiinnostaakin vaan sen naisen tissit eikö se henkilö itse".
Minun mielipide taas noihin kommentointehin on, että vähän kylläkin ahdasmielisiä tulkintoja minun mielestä ja voisi vielä sanoa että jo melko aikansa eläneitäkin nuo näkemykset. 
Monet isorintaisetkin kun tuntuu ajattelevan näin, että minun rintani ovatkin kiinnostavat, en minä itse. Ei, ei, ei ja EI! Ei se noin ole, ei helvetissä ole! Vaan pikemminkin näin se kuuluisi ajatella: Sinä isoissa rinnoissasi kiinnostat miehiä.
Noh, onko joku tähän vieläkin eri mieltä? Jos olette, niin kertokaapa, ette varmaan laita ruokiinkaan mitään mausteita, kun ajattelette että siinä se kyseinen ruoka on just se pääasia, eikä mauste/mausteet. Ja aina kun katotte vielä itsellenne jotain kivoja vaatteita, niin ettehän tekään samallailla ajattele siinäkään vaiheessa että vaatteeni ne vaan herättää mussa sen muitten ihmisten kiinnostuksen, en minä itse?
Rinnoista vielä tällaista asiaa
2
676
Vastaukset
- Satu-Taruli
Olen itse ihan suht isorintainen nainen,enkä kohtaa leimaamista tms.Luulen että se johtuu siitä etten halua huomiota erityisesti rintoihini - kukaan ei huomaakaan niitä.Denise Milanilla on reippaasti isommat rinnat kuin mulla,mutta itsellä sama yleisimago yläkropassa kuin hänessä on.Jotain ehkä enemmän tanssijamaista tosin,ei niin pallot,vaan luonnollisemman muotoiset.Ei muita ongelmia kuin niskakivut LOL
 Jos joku mies ihastuu isorintaiseen naiseen ja saa sen vuoksi epäilyjä ihastumismotiiveistaan, niin kuinka on muulla tavalla kauniisiin naisiin ihastujien laita? Pidetäänkö heidän ihastumosmotiivejaan samalla tavalla "väärinä" tyyliin "Joo, sehän on ihan selvää ettei sitä jätkää siinä vaiheessa kiinnosta naisessa mikään muu kuin ulkonäkö".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja2413836Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1535440Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1995076SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei734187"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873541Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093048HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.122852Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan362479Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan122101Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2752056