Vanhempi mies

just a dreamer

Ah, pidän niin paljon vanhemmista, karismaattisista ja hyväkäytöksisistä miehistä. Itse olen kovin nuori, täytän vasta 19. Mutta en mahda mitään, että pääni menee pyörälle eräästäkin vanhemmasta, arvostetussa ammatissa työskentelevästä miehestä. Se, että on tärkeässä ammatissa yksinkertaisesti saa vain paljon plussaa, vaikka raha minua ei sinällään kiinnosta. Eikä siipeily, minuakin kiinnostaa hankkia hyvä koulutus ja ammatti. Mutta viehätyn vain niin kovasti tällaisista, vaikka mies lähentelisikin 60 vuoden ikää.
Harmillista, että juuri minulla sattuu olemaan poikkeavia mieltymyksiä ikätovereiheni verraten. Tai en ainakaan ole kovin usein kuullut vastaavasta ikäisteni joukossa... sinällään poikkeavuus ei haittaa, mutta ei ole kovin helppoa saada itselleni edellä kuvaamaani miestä.

1

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • etiq

      Tiedän tunteen! Itse olen kanssa 18, mutta miehet keitä olen tavannut on lähellä kolmeakymmentä. Minulla oli suuri ihastus erästä miestä kohtaan, hän oli 31v. Kyllä sen vähän ajan päästä huomaa ettei näistä vanhemmista miehistä mitään pitempää suhdetta saa. Hassua että 18 vuotias etsii suhdetta, mutta naimisiin-meno-iässä oleva mies jonka "kuuluisi" jo rauhottua ja asettua aloilleen, tapailee nuoria tyttöjä vain hauskanpidon merkeissä... Ei minua toisaalta ikäni takia hurjan vakavasti otetakkaan.
      Jospa kokeilisin jotain alle kaksvitosta kerrankin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      89
      1027
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      722
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      35
      604
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      546
    5. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      31
      469
    6. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      48
      468
    7. Ilahtuisin jos laittaisit viestin

      Mutta et niin tee 😔 sillä sun mielestä on mun vuoro.
      Ikävä
      34
      447
    8. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      41
      429
    9. Olet hurmaava

      Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su
      Ikävä
      14
      421
    10. Dina on valittu virkaan Rovaniemelle

      Kemijärven kaupunginjohtaja on pyrkinyt pois Kemijärveltä ja näyttää että näin tulee käymään.
      Kemijärvi
      25
      418
    Aihe