Tunnetuimmat pandemiarokotteet on merkitty luvulla 666!!!

Pandemiarokotteet, ainakin tunnetuimpien valmistajien tunnetuimmat käytössä olevista, on varustettu numerolla 666!!!

Tämä on tosiasia, joka voidaan todentaa BIOPHARMA-nimisestä biolääketieteellisten tuotteiden tietokannasta, englanniksi esitellen Biopharmaceutical Products in the U.S. and European Markets, the only biopharmaceuticals reference/information resource at www.biopharma.com.

Tässä tietokannassa näiden tunnetuimpien pandemiarokotteiden sekä myös liki kaikkien muiden samaan biodefense stockpile -luokkaan kuuluvien rokotteiden dokumentaatiossa ne on merkitty Säädös/Tila -Indeksointi (Luettelointi) - eli englanniksi Regulatory/Status Index -otsakkeen alla joko nimikkeellä US666 Biodefense stockpile ja/tai EU666 Biodefense stockpile.

Niiden kohdalta löytyy siis todennettavasti merkintä US666 ja/tai EU666!!!
Siis luku 666!!! Juuri se pedonmerkkinä tunnettu luku!!! Eikä se näihin sattumalta ole laitettu.

Jokainen voi halutessaan todeta itsekin tämän merkinnän US666 ja/tai EU666 esiintymisen menemällä BIOPHARMAn sivustolle, jossa tuotteet on listattu eri ryhmiin. Linkit ovat alla.

Painamalla ryhmissä "biodefense stockpile (U.S.)" ja "biodefense stockpile, European countries" tietyn dokumentin numeroa tulee esiin kyseisen rokotteen se dokumentaatio, joka tietokannasta on julkisesti saatavissa. Tunnetuimmat pandemiarokotteet esiintyvät numeroilla 484, 485, 486, 487 ja 488.

* BIOPHARMA Biopharmaceutical Products in the U.S. and European Markets
http://www.biopharma.com/reg_terms7.html

484 (Influenza H5N1 Vaccine Products, Pandemic Influenza vaccine; influenza virus H5N1), 485 (Influenza Vaccine, H5N1/GSK, Prepandrix; Pandemrix - influenza virus H5N1, inactivated, vaccine, with AS03 adjuvant), 486 (influenza virus H5N1 e.g. FluMist), 487 (Influenza Vaccine, H5N1/Novartis), 488 (Influenza Vaccine, H5N1/Sanofi):

* biodefense stockpile (U.S.) -- 102.5 ; 103 ; 104 ; 413 ; 484 ; 485 ; 486 ; 487 ; 488 ; 535 ; 536 ; 537 ; 539 ; 540 ; 541 ; 744 ; 745 ; 746 ; 789 ; 790 ; 911
- Useimmilla näistä on nimike US666 Biodefense Stockpile ja/tai EU666 Biodefense Stockpile nimikkeen Regulatory/Status Index alla.

* biodefense stockpile, European countries -- 404 ; 484 ; 485 ; 538 ; 541
- Kaikilla näillä on nimike EU666 Biodefense Stockpile ja/tai US666 Biodefense Stockpile nimikkeen Regulatory/Status Index alla.

Suomessa ja monissa muissakin maissa käytössä olevasta GlaxoSmithKlinen Pandemrix-nimisestä pandemiarokotteesta
BIOPHARMA-tietokanta ilmoittaa dokumentin numerolla 485, että sillä on nimike EU666 Biodefense stockpile ja US666 Biodefense stockpile otsakkeen Regulatory/Status Index alla:

* Influenza Vaccine, H5N1/GSK
Prepandrix; Pandemrix - influenza virus H5N1, inactivated, vaccine, with AS03 adjuvant; bird flu vaccine; avian influenza vaccine; pandemic influenza vaccine
http://208.69.231.70/biopharma/full7.lasso?Order=485&S=[variable:'S']&-token=[token_value]-nothing

Seuraavassa on listattu BIOPHARMA-tietokannasta ne rokotteet, joilla on nimike US666 Biodefense stockpile ja/tai EU666 Biodefense stockpile otsakkeen Regulatory/Status Index alla. Pandemrix löytyy kohdasta numero 5:
http://3.bp.blogspot.com/_Bq5v8T4ediQ/Smayh33v_aI/AAAAAAAAAHo/85aIXjQKHHg/s1600-h/search.JPG

Voidakseen todistaa edellä olevan vääräksi on osoitettava, että kyseistä BIOPHARMA-tietokantaa ei joko ole olemassa oikeasti tai se on väärennetty tai sieltä ei löydy näitä dokumentaatiotietoja!

Sikainfluenssarokotteita ei löydy tästä BIOPHARMA-tietokannasta muiden pandemiarokotteiden joukosta juuri sikainfluenssarokotteiden nimellä, vaan ne luetaan ja on merkitty mitä ilmeisemmin ryhmään pandemiarokotteet ja lintuinfluenssarokotteet.

Sikainfluenssarokotteet on nimittäin laitettu lintuinfluenssarokotteiden nimellä kulkevien pandemiarokotteiden raameihin. Siitä todistaa muun muassa EMEAn eli European Medicines Agencyn oma dokumentaatio koskien Pandemrix-rokotetta.

Pandemrixin kerrotaan kehitetyn käyttäen aluksi H5N1-flunssaviruskantaa eli -lintuflunssaviruskantaa nimeltä A/Vietnam/1194/2004. Tällä lintuflunssaviruskannalla (H5N1) on myös tehty suurin osa niistä ns. tutkimuksista ja testeistä, joiden perusteella Pandemrix-sikainfluenssarokotteelle on annettu jakelulupa.

Sikainfluenssaviruksen eli H1N1-viruksen ns. pandemian alkamisen jälkeen H5N1-viruskanta kerrotaan korvatun H1N1-viruskannalla tässä Pandemrix-rokotteessa. Muuten rokote näyttäisi pysyneen adjuvantteineen samana ainakin dokumentaation perusteella, myös nimi on pysynyt Pandemrixina.
Oma selvityksensä on sitten se, mitä tämän rokotteen H1N1-viruskanta oikeasti sisältää.

Sikainfluenssapandemiarokote on siis upotettu lintuinfluenssapandemiarokotteen raamien sisälle - juuri sellaisen pandemiarokotteen raamien sisälle, jolle BIOPHARMA-tietokannassa on annettu nimike US666 Biodefense stockpile ja/tai EU666 Biodefense stockpile otsakkeen Regulatory/Status Index alla!!!
3520
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Seuraavassa on todisteita EMEAn dokumenteista siitä, kuinka Pandemrix-niminen sikainfluenssapandemiarokote (H1N1) on laitettu lintuinfluenssapandemiarokotteen (H5N1) raamien sisälle ja kuinka sikainfluenssapandemiarokotetta (H1N1) on nimenomaan tutkittu ja testattu pääosin juuri lintuflunssaviruskannan (H5N1) avulla:

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/pandemrix/H-832-en1.pdf

Doc. Ref.: EMEA/CHMP/619411/2009
EMEA/H/C/832

Pandemrix
pandemic influenza vaccine (H1N1) (split virion, inactivated, adjuvanted) A/California/7/2009

EPAR summary for the public

How has Pandemrix been studied?
Pandemrix was first developed as a ‘mock-up’ vaccine, using a H5N1 strain of the flu virus called A/Vietnam/1194/2004. The company studied the ability of this mock-up vaccine to trigger the production of antibodies (‘immunogenicity’) against this strain of flu virus in advance of the pandemic.
Following the start of the H1N1 pandemic, the company replaced the virus strain in Pandemrix with the H1N1 strain causing the pandemic, and presented data relating to this change to the Committee for Medicinal Products for Human Use (CHMP).

------------------------

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/pandemrix/emea-combined-h832fi.pdf

emea-combined-h832fi

LIITE 1

VALMISTEYHTEENVETO

4.2 Annostus ja antotapa
Tämän pandemisen rokotteen myyntilupa perustuu H5N1 antigeeniä sisältävästä rokotteesta saatuihin
tietoihin, joita on täydennetty H1N1 antigeenia sisältävästä rokotteesta saaduilla tiedoilla. Kliinisiä
tietoja päivitetään, kun rokotteesta saadaan uutta tietoa.
Tällä hetkellä on hyvin rajoitetusti kliinistä kokemusta Pandemrix (H1N1) tutkimusformulaation, jossa
on korkeampi antigeenimäärä, käytöstä terveillä 18-60-vuotiailla aikuisilla (ks. kohta 5.1). Kliininen
kokemus käytöstä iäkkäillä, lapsilla ja nuorilla puuttuu. Olemassa olevan kliinisen tiedon määrä
H5N1-antigeeniä sisältävästä rokotteesta ja ajankohtaisen influenssapandemian erityispiirteet on
otettava huomioon päätettäessä Pandemrixin (H1N1) käytöstä alla esitetyissä eri ikäryhmissä.

Annostussuositukset perustuvat:
• saatavilla olevaan turvallisuus- ja immunogeenisuustietoon, kun aikuisille, mukaan lukien
iäkkäät, annettiin AS03-adjuvanttia sisältävää rokotetta, jossa on 3,75 mikrog
A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)-kannasta peräisin olevaa HA:ta päivinä 0 ja 21. Lapsille
annettiin aikuisten annos tai puolet aikuisten annoksesta päivinä 0 ja 21. Lapset olivat 3-9-
vuotiaita.
• hyvin rajoitettuihin immunogeenisuustietoihin, jotka on saatu terveillä 18-60-vuotiailla
aikuisilla 3 viikon kuluttua yhden tutkimusformulaation mukaisen Pandemrix (H1N1)-
rokoteannoksen annon jälkeen.


5. FARMAKOLOGISET OMINAISUUDET
5.1 Farmakodynamiikka
Farmakoterapeuttinen ryhmä: Influenssarokote, ATC-koodi: JO7BB02.
Tämän lääkevalmisteen myyntilupa on myönnetty poikkeuksellisilla perusteilla.
Euroopan lääkevirasto (EMEA) arvioi säännöllisesti uuden tiedon ja tarvittaessa päivittää
valmisteyhteenvedon.
Tässä kohdassa esitetään mallirokotteilla saatu kliininen kokemus kahden annoksen rokotusohjelman
jälkeen sekä Pandemrix (H1N1) tutkimusformulaation mukaisen rokotteen kerta-annoksen jälkeen
terveillä 18-60-vuotiailla.
Mallirokotteet sisältävät influenssa-antigeenejä, jotka poikkeavat nykyisin kiertävistä
influenssaviruksista. Näitä antigeenejä voi pitää ”uusina” antigeeneinä ja ne simuloivat tilannetta,
jossa rokotuksen kohderyhmä on immunologisesti naivi. Mallirokotteilla saatu kokemus tukee
pandemiarokotteen todennäköistä rokotusstrategiaa: mallirokotteiden kliininen immunogeenisuus,
siedettävyys ja reaktogeenisuus ovat pandemiarokotteiden kannalta olennaista tietoa.
AS03-adjuvanttia sisältävien ja ilman adjuvanttia olevien A/H5N1-rokotteiden eri formulaatioiden
immunogeenisuutta on tutkittu kliinisissä tutkimuksissa 3-9-vuotiailla, 18-60-vuotiailla ja > 60-
vuotiailla henkilöillä. Rokotukset annettiin 0, 21 päivän rokotusohjelmalla. Valtaosalla henkilöistä ei
ollut havaittavissa H5N1-kannalle muodostuneita anti-haemaglutinin (anti-HA) vasta-aineita ennen
rokotusta.

Äänestä

Laitan GSK:n Pandemrixin linkin BIOPHARMA-tietokannassa vielä uudelleen, jos se toimisi nyt suoraan klikkaamalla. Jos ei, kopioi linkki nettiosoitekenttään ja paina Enteriä, niin se vie perille.

* Influenza Vaccine, H5N1/GSK
Prepandrix; Pandemrix - influenza virus H5N1, inactivated, vaccine, with AS03 adjuvant; bird flu vaccine; avian influenza vaccine; pandemic influenza vaccine

http://208.69.231.70/biopharma/full7.lasso?Order=485&S=[variable:'S']&-token=[token_value]-nothing

Äänestä

.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jumala vihaa vääryyt kirjoitti:

Pandemiarokotteet, ainakin tunnetuimpien valmistajien tunnetuimmat käytössä olevista, on varustettu numerolla 666!!!

Tämä on tosiasia, joka voidaan todentaa BIOPHARMA-nimisestä biolääketieteellisten tuotteiden tietokannasta, englanniksi esitellen Biopharmaceutical Products in the U.S. and European Markets, the only biopharmaceuticals reference/information resource at www.biopharma.com.

Tässä tietokannassa näiden tunnetuimpien pandemiarokotteiden sekä myös liki kaikkien muiden samaan biodefense stockpile -luokkaan kuuluvien rokotteiden dokumentaatiossa ne on merkitty Säädös/Tila -Indeksointi (Luettelointi) - eli englanniksi Regulatory/Status Index -otsakkeen alla joko nimikkeellä US666 Biodefense stockpile ja/tai EU666 Biodefense stockpile.

Niiden kohdalta löytyy siis todennettavasti merkintä US666 ja/tai EU666!!!
Siis luku 666!!! Juuri se pedonmerkkinä tunnettu luku!!! Eikä se näihin sattumalta ole laitettu.

Jokainen voi halutessaan todeta itsekin tämän merkinnän US666 ja/tai EU666 esiintymisen menemällä BIOPHARMAn sivustolle, jossa tuotteet on listattu eri ryhmiin. Linkit ovat alla.

Painamalla ryhmissä "biodefense stockpile (U.S.)" ja "biodefense stockpile, European countries" tietyn dokumentin numeroa tulee esiin kyseisen rokotteen se dokumentaatio, joka tietokannasta on julkisesti saatavissa. Tunnetuimmat pandemiarokotteet esiintyvät numeroilla 484, 485, 486, 487 ja 488.

* BIOPHARMA Biopharmaceutical Products in the U.S. and European Markets
http://www.biopharma.com/reg_terms7.html

484 (Influenza H5N1 Vaccine Products, Pandemic Influenza vaccine; influenza virus H5N1), 485 (Influenza Vaccine, H5N1/GSK, Prepandrix; Pandemrix - influenza virus H5N1, inactivated, vaccine, with AS03 adjuvant), 486 (influenza virus H5N1 e.g. FluMist), 487 (Influenza Vaccine, H5N1/Novartis), 488 (Influenza Vaccine, H5N1/Sanofi):

* biodefense stockpile (U.S.) -- 102.5 ; 103 ; 104 ; 413 ; 484 ; 485 ; 486 ; 487 ; 488 ; 535 ; 536 ; 537 ; 539 ; 540 ; 541 ; 744 ; 745 ; 746 ; 789 ; 790 ; 911
- Useimmilla näistä on nimike US666 Biodefense Stockpile ja/tai EU666 Biodefense Stockpile nimikkeen Regulatory/Status Index alla.

* biodefense stockpile, European countries -- 404 ; 484 ; 485 ; 538 ; 541
- Kaikilla näillä on nimike EU666 Biodefense Stockpile ja/tai US666 Biodefense Stockpile nimikkeen Regulatory/Status Index alla.

Suomessa ja monissa muissakin maissa käytössä olevasta GlaxoSmithKlinen Pandemrix-nimisestä pandemiarokotteesta
BIOPHARMA-tietokanta ilmoittaa dokumentin numerolla 485, että sillä on nimike EU666 Biodefense stockpile ja US666 Biodefense stockpile otsakkeen Regulatory/Status Index alla:

* Influenza Vaccine, H5N1/GSK
Prepandrix; Pandemrix - influenza virus H5N1, inactivated, vaccine, with AS03 adjuvant; bird flu vaccine; avian influenza vaccine; pandemic influenza vaccine
http://208.69.231.70/biopharma/full7.lasso?Order=485&S=[variable:'S']&-token=[token_value]-nothing

Seuraavassa on listattu BIOPHARMA-tietokannasta ne rokotteet, joilla on nimike US666 Biodefense stockpile ja/tai EU666 Biodefense stockpile otsakkeen Regulatory/Status Index alla. Pandemrix löytyy kohdasta numero 5:
http://3.bp.blogspot.com/_Bq5v8T4ediQ/Smayh33v_aI/AAAAAAAAAHo/85aIXjQKHHg/s1600-h/search.JPG

Voidakseen todistaa edellä olevan vääräksi on osoitettava, että kyseistä BIOPHARMA-tietokantaa ei joko ole olemassa oikeasti tai se on väärennetty tai sieltä ei löydy näitä dokumentaatiotietoja!

Sikainfluenssarokotteita ei löydy tästä BIOPHARMA-tietokannasta muiden pandemiarokotteiden joukosta juuri sikainfluenssarokotteiden nimellä, vaan ne luetaan ja on merkitty mitä ilmeisemmin ryhmään pandemiarokotteet ja lintuinfluenssarokotteet.

Sikainfluenssarokotteet on nimittäin laitettu lintuinfluenssarokotteiden nimellä kulkevien pandemiarokotteiden raameihin. Siitä todistaa muun muassa EMEAn eli European Medicines Agencyn oma dokumentaatio koskien Pandemrix-rokotetta.

Pandemrixin kerrotaan kehitetyn käyttäen aluksi H5N1-flunssaviruskantaa eli -lintuflunssaviruskantaa nimeltä A/Vietnam/1194/2004. Tällä lintuflunssaviruskannalla (H5N1) on myös tehty suurin osa niistä ns. tutkimuksista ja testeistä, joiden perusteella Pandemrix-sikainfluenssarokotteelle on annettu jakelulupa.

Sikainfluenssaviruksen eli H1N1-viruksen ns. pandemian alkamisen jälkeen H5N1-viruskanta kerrotaan korvatun H1N1-viruskannalla tässä Pandemrix-rokotteessa. Muuten rokote näyttäisi pysyneen adjuvantteineen samana ainakin dokumentaation perusteella, myös nimi on pysynyt Pandemrixina.
Oma selvityksensä on sitten se, mitä tämän rokotteen H1N1-viruskanta oikeasti sisältää.

Sikainfluenssapandemiarokote on siis upotettu lintuinfluenssapandemiarokotteen raamien sisälle - juuri sellaisen pandemiarokotteen raamien sisälle, jolle BIOPHARMA-tietokannassa on annettu nimike US666 Biodefense stockpile ja/tai EU666 Biodefense stockpile otsakkeen Regulatory/Status Index alla!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu