Enkö pääse eteenpäin?

Reipas Poikamies

Älymies pohtii "olenko täysin turha ihminen". Sain siitä ajatuksia joita jäsentelen näin vapaapäiväni alussa.
Olen menestynyt personal jutuissani hyvin, työ/koulutus siis. Minulla on siis hyviä harrastuksia ja kavereita työssä ja opinnoissani. En puhu niistä, koska puute ei koske niitä asioita.

Olen netissä lähinnä s24:sen ja toki livenäkin deittaillut useita erilaisia naisia hyvän aikaa harvakseltaan.Baarissa käyn harvekseltaan ja siellä nyt yrittää sitä sun tätä ohimennen. Olen rauhassa katsonut juttujen etenemistä, nykyään tahtini on nopeutunut. Kirjoitan jos kiinnostaa nainen ehdotan tapaamista melko nopeasti. Se säpinä treffeillä on jäänyt vähäksi mistä voin vain syyttää itseäni ja olenkin itseeni viitannut että en vieläkään osaa olla sillä tavalla mielenkiintoinen flirttaileva puhuja että normi naiset minusta näkisivät hyvän poikaystävän.

Kuoreni alla moni asia on toisin kunhan saisin sen sanallisesti esitettyä treffeillä. Olen vain varautunut tuntemattomassa seurassa alkuun ja eipä kuoreni alle nainen viitsi katsoa- se kuva jonka annan pitää olla jatkossa parempi heti alkuun. Inhoankin tuota kuorta. En silti pääse siitä eroon, kerros vain ohenee mitä enemmän deittaan.

Toisaalta minusta kiinnostuu naiset jotka voivat olla jotenkin erilaisempia mitä parisuhteissa normi naiset, oletan, jotenkin kaipaankin tälläistä naista joka voisi ymmärtää samalla minun erilaisuuteni näissä asioissa. Työpaikalla minulla ei ole mitään ongelmaa tulla juttuun kaikkien naisten kanssa mitä tapaan.

Voin kyllä ottaa kumppanikseni myös itseäni vaikka 5vuotta vanhemman naisen suhteeseen, eronnut saa olla toki, ja kyllä oikeasti yhden lapsen yksinhuoltaja nainen voi olla myös kunhan muuten mätsää.

Saan hommattua mistä vaan naisia ilman kuvaani kirjoittelemalla.

Tähtäsimpä ihan tukevaan seinäruusuun tai hoikkaan muoti misuun niin alan olla huolestunut miten on käynyt näissä yrityksissä kun pitäisi saada nainen "koukkuun" ? Tämä vaihe pitää nyt laittaa turboasentoon.

Olen antanut vinkkejä palstalle musiikin kautta miltä näytän, kuten se placebo tietyssä kappaleessa. En ole siis Pitt ja salaa olen arvioinut miehenä vaikka nyt työpaikkani miespopulaa ohimennen ja voin todeta että en varmasti ole olmein tapaus ulkonäöltään. Jos luulen jotain miestä tälläiseksi niin hänen vasen nimetön sanoo totuuden.

Näyttää siltä että minun on löydettävä tuollainen "yksinäinen nainen" topicin sinkku nainen-jotenkin. En varmasti koe olevani ATM, vaikka mahkuni hoikkaan muotinaiseen onkin pieni-kiinnostus tulee muunlaisilta naisilta ja se kyllä sopii minulle. Olen minäkin pitänyt heistä ihan vakavasti ja jos olisi tärpännyt niin suhteeseen olisin alkanut, minun mielestä kauniita naisia.

Eli siis: lookkini aiheuttaa minun skippaamisen naisen puolelta, vaikka voisin olla ihan internationaali mies.

Roskaa vai hyvää viihdettä? V*ttulemalla paras, niihän se on. Hyvää alkavaa viikonloppua.

0

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

        Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
        Maailman menoa
        54
        6908
      2. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

        HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
        Maailman menoa
        66
        5552
      3. Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?

        Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k
        Maailman menoa
        57
        5501
      4. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

        Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
        Maailman menoa
        99
        5341
      5. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

        kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
        Maailman menoa
        19
        4997
      6. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

        Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
        Maailman menoa
        99
        4934
      7. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

        🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
        Maailman menoa
        8
        4750
      8. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

        Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
        Maailman menoa
        77
        4563
      9. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

        Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
        Maailman menoa
        72
        4154
      10. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

        Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
        Maailman menoa
        24
        4137
      Aihe