Miten osaisin suhtautua/miten pitäisi suhtautua?
Vaimolla ollut noin 10v. sitten suhde "perhetuttuun" joka häntä huomattavasti vanhempi. Vaimo aikoinaan mennyt hänen kanssaan mm. matkoille ja maksanut seksillä. Perhetuttu joskus kuulemma pakottanutkin seksiin - ei kuulemma kuitenkaan ollut raiskaus.
Viime syksynä tämä perhetuttu pyysi vaimoni syömään ja annoin vaimolle luvan mennä. Silloin en vieltä tietätänyt, että heillä on ollut seksisuhde joskus, (suhteen myös vaimon vanhemmat ovat tietäneet, ja mies siis nykyisin jonkinlainen koko perheen tuttu)
Vaimolla myös aikuinen poika jota tämä mies nyt voisi harrastuksen tiimoilta auttaa. Vaimo on nyt taas menossa syömään (ex)miehen kanssa, ottaa aikuisen poikansa mukaan, ja mies tarjoaa ruoat molemmille, ja ehkä sitten avittaa poikaa harrastuksen tiimoilta eteenpäin, kaveripohjalta - ?
Tulee mieleen jonkinlan dr. phil/henkinen pettäminen ainakin...
Miten tätä voisi käsitellä. Vaimo ei juurikaan halua asiasta puhua vaan kiukustuu helposti kun jotain tuosta ex-suhteesta sanon, ja tuumannut, että kaikki sitä ihmettelisivät jos hän pistäisi mieheen välit täysin poikki, ja kun hänen poikansakin on miehen tuntenut yli 10 vuotta.
Mitä tekisitte? Toisaalta vaimo myöntää, että jos tilanne olisi toisinpäin niin häen olisi sitä vaikea hyväksyä.
Mitä ajattelisin?
Vaimon "EXä"
pääkopassa...
2
282
Vastaukset 2
- hoplaa vaan
Älä ajattele mitään vaan tee sinä samoin.
- nannaa saa...
Toivottavasti ruoka maistui, myös jälkkäri ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak2693739Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes1801781Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1441508- 1241203
- 751012
Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen
800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja1311008Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt398881Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?
Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero166734- 9721
- 45676