Ei kreationismi ole ihan mitätön, se on päässyt väitöksen aiheeksi Itä-Suomen yliopistossa! Työväen ja ateistien ystävä Kansan Uutiset on julkaissut asiasta lyhyehkön uutisen:
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/3342965/vaitos-evoluution-kieltaminen-perustuu-virheargumentteihin-ja-kokemusperaiseen-ajatteluun?
Pahuksen yliopisto!
1
137
Vastaukset
Herrajjumala mikä jäbä! Lääketieteen tohtori, filosofian tohtori ja kohta teologian tohtori. Montakohan triplatohtoria Suomesta löytyy?
Tässäpä kreationisteille siis suorastaan hengästyttävä määrä erehtyväistä ihmistiedettä yhden ainoan tomumajan katolla.
Ei siinä kuitenkaan tutkinnot auta, kun Suuri Tuomari kutsuu eteensä ja vaatii Petterin tilille jumalattomista väitöksistään. Ehtii siinä miesparka katkerasti katua, että keskittyi valhetieteeseen sen sijaan että olisi pelastanut sielunsa. On kuitenkin aivan liian myöhäistä! Petterin olisi pitänyt ajoissa ymmärtää, että ne ihmiset jotka älyttömine hourejorinoineen vaikuttivat kaikkein seinähulluimmilta olivat juuri niitä, joita olisi pitänyt kuunnella ja uskoa.
Parannuksen tekoon on tutkijallamme toki yhä aikaa, tosin riippuen miltä lahkolta kysytään, sillä eräitten mukaan Jumala kutsuu sen minkä kutsuu ja sitten Jeesus ei enää suostu tulemaan päähän pörräämään vaikka Häntä sinne itkien rukoiltaisiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m724294Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1003740Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363429- 513010
- 402498
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182429Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222202- 231836
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami141625Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?331612
