Ratkaisu naisten viestitulvaongelmiin

asiallinen.mies

Nainen: laita profiilitekstiisi jokin tehtävä, jonka ratkaiseminen vaatii hiukan tekemistä mutta onnistuu kohtuullisella vaivalla normaaliälyiseltä. Mainitse, että miehen pitää yhteyttä ottaessaan laittaa oikea ratkaisu viestin otsikkoon. Tämä ei tietenkään estä roskaviestejä, mutta näet heti otsikoista ketkä ovat lukeneet profiilisi ja katsoneet sinut sen pienen vaivan arvoiseksi, että ovat tehtäväsi ratkaisseet. Voit surutta poistaa viestit, joiden otsikossa on väärä vastaus.

Voit halutessasi säätää tehtävän vaikeustasoa ja vaikkapa laatia sen liittymään johonkin itsellesi tärkeään aihepiiriin. Muista joka tapauksessa tehdä tehtävä sellaiseksi, että oikea vastaus on yksiselitteinen fakta, ja varmista että itse tiedät varmasti oikean ratkaisun. Kannattaa myös huomata, että jos tehtävä on täysin järjetön ja liian työläs, se voi karkoittaa myös hyviä miehiä.

17

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miten epätoivoisten massapostittajien ja pillunvonkaajien sitten kävisi?

      • koulitut

        He menisivät iltalukioon.


      • deletenappula

        Ansionsa mukaan. Heti poistoon.


    • HyväIdea

      Hyvä idea! Jokin sopivan vaikea matematiikkatehtävä, joka karsii turhat urpot pois.

    • hyvä-pointti

      Eihän sen tarvi olle mikään tehtäväkään. Jossain profiilitekstissä kysyttiin mainita viisi asiaa mitkä haluaa tulevana vuonna tehdä.

      • xsxsdcxscd

        Liian vaikea. En minä keksisi viittä.


      • aina.mielessä

        En minäkään. Paneminen tuli kyllä mieleen, mutta aika vaikea keksiä niitä neljää muuta. Paitsi jos panis sitten eri asennoissa.


      • Yhdellä tutulla naisella oli joskus deittiprofiili. Se kertoi, että vastausten joukossa oli jos jonkinmoista massapostittajaa, yksinäisyydessä ja itsesäälissä rypijää ja mulkkunsa esittelijää.

        Sanoi, että vastauksia tuli niin paljon, ettei niitä enää viitsinyt lukea. Sikäli jonkun pähkinän ratkaisu heti otsikossa karsisi suurimman osan moisista pois.


    • Ikis__M

      "Nainen: laita profiilitekstiisi jokin tehtävä, jonka ratkaiseminen vaatii hiukan tekemistä mutta onnistuu kohtuullisella vaivalla normaaliälyiseltä. "

      Mutta mistä löytyy normaaliälyinen nainen joka kykenee tuollaisen tehtävän laatimaan?

      • 374

        Jos normaaliälyinen osaa ratkaista, osaa varmaan laatiakin. Varsinkin kun laatija saa valita tehtävätyypin.


    • odottelevamies

      No niin naiset, joko on tehtävät laadittuna?

      • nosiinäsenytnähtiin

        Ei vissiin kiinnostakaan sen viestitulvan ratkaisu, kun pitäisi oikein itse vaivautua tekemään jotain.


      • nosiinäsenytnähtiin kirjoitti:

        Ei vissiin kiinnostakaan sen viestitulvan ratkaisu, kun pitäisi oikein itse vaivautua tekemään jotain.

        ..... =D, epäiletkö naisia laiskoiksi ja kykenettömiksi ratkaisemaan ongelmia?!


      • 11233547
        MGTOW kirjoitti:

        ..... =D, epäiletkö naisia laiskoiksi ja kykenettömiksi ratkaisemaan ongelmia?!

        Saa olla todella laiska ja tyhmä, jos ei tuohon ideaan tartu (tai sitten ei oikeasti ole sitä viestitulvaongelmaa vaan se on pelkkää palstavinkumista).

        Rohkeat naiset, näyttäkää esimerkkiä: linkatkaa tähän ketjuun profiilinne, jossa on antispam-tehtävä!


      • jooniinjoo
        nosiinäsenytnähtiin kirjoitti:

        Ei vissiin kiinnostakaan sen viestitulvan ratkaisu, kun pitäisi oikein itse vaivautua tekemään jotain.

        Mitä tästä opimme? Liian suuret viestimäärät ovat vain naisten keksimä tekosyy, ei todellinen ongelma.


      • Minäkö_muka_asperger

        Meneekö liian vaikeaksi jos vaikka kysyy, osaatko laskea neliöjuuren jostakin luvusta vain kynällä ja paperilla? Tai yksinkertainen seoslasku (jolle on olemassa pätevä oikotie)?
        Matikkaahan nämä ovat, mutta kun en nyt muuta keksinyt. Se puuttuva sosiaalinen lahjakkuus, nääs. Vaikka en ole Nääsvillen läheltäkään.
        Mutta eihän tällaisia kukaan nainen kysy eikä kukaan kysy naiselta. Mitä sitten?


    • JaKEITTÄÄelävältä

      Vai että ihan viestitulvaan.. Kivittää sellaset huorat pitäs!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      143
      5217
    2. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      87
      4578
    3. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      50
      4260
    4. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      7
      3983
    5. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      12
      3771
    6. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      40
      3653
    7. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      31
      3615
    8. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      55
      3363
    9. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2383
    10. Anna palautetta kaivatullesi.

      Sana on vapaa!
      Ikävä
      189
      2275
    Aihe