Tämäkin palsta on täynnä naiveja, jotka eivät

ymmärrä_

Mikä heitä odottaa. Kuvitellaan, että ei ne tulevat muutokset minua koske. Vai eivät koske. Kukaan ei ole niiltä turvassa. Ei se usko tuo sinulle mitään taloudellista turvaa, eikä se takaa työpaikan pysyvyyttä. Kaikki tulee muuttumaan nopeasti ja pikemminkin huonompaan kuin parempaan. Sipilä on antikristillinen huijari kuten on myös soini. Stubb on osa saatanaa palvovaa bilderberg eliittiä joka aikoo mikrosiruttaa ihmiset vuoden 2017 aikana. Ei pelkkää Raamattua lukemalla ajan tasalla pysy. Lukekaa netistä ja valistakaa itseänne päämedia syöttää pelkkiä valeita niitä ei kannata uskoa. Katsokaa esim. Infowars sivuston artikkeleita niin saatte hyvän kuvan siitä mitä kohti Suomikin on menossa.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OnSeKummaAsia

      Itsekin uskovana ihmettelen miten naiveja monet ovat. Ei se raamattu ole sama kuin oikean elämän uutinen. Mutta kulkekaa vaan laput silmillä. Seuratkaa ajan merkkejä sanotaan raamattussa sitä ei moni kuitenkaan tee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      108
      5541
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      95
      4821
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      139
      4762
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      368
      2215
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      117
      2051
    6. 107
      1797
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1577
    8. 371
      1318
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      59
      1151
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      221
      1123
    Aihe