Persut vertautuvat republikaaneihin

SuomenTeekutsuliikekö

Persut vertautuvat republikaaneihin

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015090220285107_uu.shtml

En ihmettele yhtään, ja nimenomaan siihen republikaanien tyhmempään siipeen, tähän etelän junttiosavaltioissa sijaitsevan raamattuvyöhykkeen NRA-paskaporukkaan.

Timo Soini samastuu USA:n oikeistoon: Olen Suomen harvoja republikaaneja

http://www.hs.fi/kotimaa/a1440993423873

"Ulkoministerin mielestä Suomella on varaa vain yhteen ulkopolitiikkaan, jonka oppositio nyt haastaa.

"Suomessa on kolme republikaania: minä, Matti Apunen ja Kimmo Sasi."

Näin sanoi Timo Soini (ps) ennen kuin hänestä tuli ulkoministeri".

--

Timo Soini samastuu Amerikan sionistiseen oikeistoon

http://magneettimedia.com/timo-soini-samastuu-amerikan-sionistiseen-oikeistoon/

"Suomen ulkoministeri Timo Soini vannoo jälleen kerran julkisuudessa uskollisuutta Yhdysvaltojen sionistiselle oikeistolle. Soini totesi Helsingin Sanomille http://www.hs.fi/kotimaa/a1440993423873 tänään olevansa ”republikaani”.

7

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ValehtelevaAntipersu

      Haista valehteleva homo paska.

      • SoininSuusta

        Mutta kun Timo Soini on itse kertonut tuossa olevansa Suomen republikaani, eli USA:n äärioikeiston rahavallan kannattaja. Miten tuon nyt voi kieltää?
        Matti "Pressiklubi" Alanen on muuten kokoomuslainen "omistajan ääni" ja Kimmo Sasi kokomustan entinen pitkäaikainen kansanedustaja. Kuinkahan moni perussuomalaisten työläisäänestäjä tiesi tätä viime vaaleissa?


      • Soinin johtama Perussuomalaiset on Kokoomuksen apupuolue, jolla kerätään tyhmimpien työmiesten äänet.


      • Soini on Suomen Zhirinovski, joka johtaa herrapuolueen tueksi perustettua protestipuoluetta ja ohjaa pölkkypäiden protestiäänet herrapuolueen tueksi.


      • Sisällissota
        tuntemattomatsotilaat kirjoitti:

        Soinin johtama Perussuomalaiset on Kokoomuksen apupuolue, jolla kerätään tyhmimpien työmiesten äänet.

        Tältähän se tuntuu, työväestö ja muu tavisluokka on saatu hajotettua kahtia eu/maahanmuuttokriittisiin perussuomalaisiin ja vihervasemmistoon. Tappelevat keskenään ja kokomusta porvaristo eli kokoomus, kepu, rkp EK:n, elinkeinoelämän ja pääomapiirien alaisuudessa sumuttavat massoja varastaen valtionomaisuuden ja varallisuuden sekä purkavat hyvinvointivaltiota, hyvinvointipalveluita ja työehtojärjestelmää, kuten vastaavat piirit myös muualla EU:ssa.
        Mutta onko tavispuolueissa oikein kokomustia myyriä?


    • SiksiAlle10Prosenttia

      Luulin äänestäväni työväen perussuomalaisia, en SSSuomen teekutsuliikettä.

      • Maksimissaan

        SSS-porvarihallituspuolueiden todellinen kannatus kaikkien äänioikeutettujen joukossa.

        - Kepulit max 15%

        - Kokkareet max 12%

        - Persut 6-9%


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      290
      4771
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3066
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      51
      2963
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1541
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1189
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      996
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      991
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      969
    Aihe