Persut vertautuvat republikaaneihin

SuomenTeekutsuliikekö

Persut vertautuvat republikaaneihin

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015090220285107_uu.shtml

En ihmettele yhtään, ja nimenomaan siihen republikaanien tyhmempään siipeen, tähän etelän junttiosavaltioissa sijaitsevan raamattuvyöhykkeen NRA-paskaporukkaan.

Timo Soini samastuu USA:n oikeistoon: Olen Suomen harvoja republikaaneja

http://www.hs.fi/kotimaa/a1440993423873

"Ulkoministerin mielestä Suomella on varaa vain yhteen ulkopolitiikkaan, jonka oppositio nyt haastaa.

"Suomessa on kolme republikaania: minä, Matti Apunen ja Kimmo Sasi."

Näin sanoi Timo Soini (ps) ennen kuin hänestä tuli ulkoministeri".

--

Timo Soini samastuu Amerikan sionistiseen oikeistoon

http://magneettimedia.com/timo-soini-samastuu-amerikan-sionistiseen-oikeistoon/

"Suomen ulkoministeri Timo Soini vannoo jälleen kerran julkisuudessa uskollisuutta Yhdysvaltojen sionistiselle oikeistolle. Soini totesi Helsingin Sanomille http://www.hs.fi/kotimaa/a1440993423873 tänään olevansa ”republikaani”.

7

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ValehtelevaAntipersu

      Haista valehteleva homo paska.

      • SoininSuusta

        Mutta kun Timo Soini on itse kertonut tuossa olevansa Suomen republikaani, eli USA:n äärioikeiston rahavallan kannattaja. Miten tuon nyt voi kieltää?
        Matti "Pressiklubi" Alanen on muuten kokoomuslainen "omistajan ääni" ja Kimmo Sasi kokomustan entinen pitkäaikainen kansanedustaja. Kuinkahan moni perussuomalaisten työläisäänestäjä tiesi tätä viime vaaleissa?


      • Soinin johtama Perussuomalaiset on Kokoomuksen apupuolue, jolla kerätään tyhmimpien työmiesten äänet.


      • Soini on Suomen Zhirinovski, joka johtaa herrapuolueen tueksi perustettua protestipuoluetta ja ohjaa pölkkypäiden protestiäänet herrapuolueen tueksi.


      • Sisällissota
        tuntemattomatsotilaat kirjoitti:

        Soinin johtama Perussuomalaiset on Kokoomuksen apupuolue, jolla kerätään tyhmimpien työmiesten äänet.

        Tältähän se tuntuu, työväestö ja muu tavisluokka on saatu hajotettua kahtia eu/maahanmuuttokriittisiin perussuomalaisiin ja vihervasemmistoon. Tappelevat keskenään ja kokomusta porvaristo eli kokoomus, kepu, rkp EK:n, elinkeinoelämän ja pääomapiirien alaisuudessa sumuttavat massoja varastaen valtionomaisuuden ja varallisuuden sekä purkavat hyvinvointivaltiota, hyvinvointipalveluita ja työehtojärjestelmää, kuten vastaavat piirit myös muualla EU:ssa.
        Mutta onko tavispuolueissa oikein kokomustia myyriä?


    • SiksiAlle10Prosenttia

      Luulin äänestäväni työväen perussuomalaisia, en SSSuomen teekutsuliikettä.

      • Maksimissaan

        SSS-porvarihallituspuolueiden todellinen kannatus kaikkien äänioikeutettujen joukossa.

        - Kepulit max 15%

        - Kokkareet max 12%

        - Persut 6-9%


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3392
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3212
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      2771
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      44
      2553
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1963
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1505
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1330
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1240
    Aihe