Toimihenkilöt ovelasti SIIVESTÄMÄSSÄ duunarin kust

Haans_Se.vt

...annuksella !

Miksi yk-soppari sopii toimihenkilölle?

.... siksi, että hyvätuloisilla toimihenkilöillä ei sopimuksen nykymuodossa ole hävittävää. Häviäjiä ovat vientisektorin duunarit ja siis duunarit muutenkin, jotka tosiasiassa ovat aina neuvotelleet ja tarvittaessa lakkoilleet itselleen nykyisen palkkatason.
TOIMI-henkilöt ovat automaattisesti napsineet duunarin neuvottelemat rusinat pullasta itselleen nk "yleissitovuuden" nojalla. Samoin JÄRJESTÄYTYMÄTTÄMÄT alat.
Lisäksi toimihenkilöillä on ollut käytössään lisäkorotukset eli he ovat kasvattaneet palkkaansa LIUTTAMALLA, "järjestely"-varoilla !!
Tosiasiassa toimihenkilöt ovat uloshinnoitelleet itsensä maailmanmarkkinoilla ja nyt he tarvitsevat jälleen duunarin tukea - Siis Duunarin UHRAUTUMISTA !
Toimihenkilöillä ei tässä maassa ole töitä, elleivät duunarit niitä tee. Meillä ei ole mitään vietävää maailmanmarkkinoille ilman duunareita. Duunareiden tulisi tehdä työ nykyistäkin halvemmalla, että vienti vetäisi ja huomaa - toimihenkilöt voisivat jatkaa siivestystään entiseen malliin !!!
Juuri Siksi Sttk ja porrvarillinen AKAVA olivat kiireesti hyväksymässä Porravarihallituksen muilutussopimuksen. Ilman muuta, koska heidän ylisuureksi hinnoiteltu palkkataso voi näin jatkua! Laskut lähetetään kaikille duunareille Veronkorotuksina, jotka tänään on naamioitu tililapussa ELÄKEMAKSUIKSI ja TYÖTTÖMYYSVAKUUTUSMAKSUIKSI. Ei ihme, Kokoomuksen Katiaisen johdolla ja petos-timo on nyt tämän roistosakin päällystakkina !!!
Siksi, duunareiden EI missään tapauksessa pidä mennä hyväksymään tämän tason Epäoikeudenmukaisuutta, jota aiemmin hallituksesta käsin johtivat sosiaalidemokraatit. Tänään PETOS-suomalaiset Petos-Timon johdolla.
Tämäkin härski kusetus-YRITYS, voidaan siis nyt rehellisesti pistää PETOS-soinin niskaan:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14002076/timo-soinin--historialliset---vaalipetokset-

Katso myös:
"Näin demari kavalsi duunarin"
http://www.hollilla.com/reader.php?action=thread&thread=1808977

8

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokoomus.puudeli

      Demari toi kokoomuksen mamut ELI virolaiset korvaamaan suomi-duunaria ja nyt timo soini "demarin" korvikkeena ja kokoomuksen puudelina uuden mamu-täyslatauksen .

      Suomi-duunari on kohta kadonnut luonnonvara.

      • senjälkeen.förbi

        ""Suomi-duunari on kohta kadonnut luonnonvara.""

        Tsot tsot... muista että siihen loppui silloin suomen vientikin. Ja porrvareiden mukaan elämme juuri siitä.
        Duunarin pitää nyt itse suoristaa selkänsä ja sanoa Sipilän kusetussopimukselle kylmä EI ja varautua tarvittaessa puolustamaan etujaan LAKOLLA !
        Sipilä kyllä tietää, että meillä on liikaa niitä koulutettuja toimihenkilöitä, jotka elävät vain sillä että yrittävät duunaria kusettaa, pelottelemalla ja uhkailemalla mutta nyt se ei enää auta.

        Myös "demari"-eliitti on nyt ajettu puun ja kuoren väliin. Duunari tuli petettyä kerran, ja viimeisen kerran.
        http://www.hollilla.com/reader.php?action=thread&thread=1808977

        mutta toista kertaa se EI enää onnistu.
        SAK:ssa tiedetään, että JÄSENKATO on varma, jos nyt duunari myydään uudemman kerran !


      • toimihenkilötITKEEchatis

        Puhut järkeä!!!


    • valitettavasti.ei

      STTK:n ja SAK liittoutuma olisi kuin prinssi naisi torpan tyttären.

      Ei, nyt on torpan tyttären pidettävä päänsä pystyssä ja sanottava EI

    • VelkaelvisToimihenkilöt

      Juurikin samaa olen haistellut jo pidemmän aikaa. Ylempi keskiluokka on samassa verisessä ahneudessa kuin ison pamput, toki siksi koska ovat yltympäri veloissaan!!

      • eivaan.kekkosenaikaan

      • eläke.KATTO

        Huomena 7.3. punnitaan, kuinka pitkälle SAK on "toimihenkilöstöitynyt" vai onko päälliköillä kiikarissa vain jättieläke kuten petos-soinillakin. Tässä leikissä porukka voidaan pettää mutta porukan tehtävä on heivata petturit pihalle.


    • väärä.tie

      SAK:n ja Sttk:n yhdistyminen olisi VAKAVA VIRHE.

      Toimihenkilö EI nykyään enää aja duunarin etua, sen nämme mamujen määristä suomessa. Mamut hommivat, suomi-duunari koristaa kortistoja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      139
      4402
    2. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      54
      3327
    3. Kokoomus kannatti aiemmin rahoitusmarkkinaveroa - kanta nyt muuttunut

      Kokoomuksen linjanmuutos rahoitusmarkkinaveron suhteen on herättänyt kysymyksiä. Vielä aiemmin puolue antoi ymmärtää kan
      Maailman menoa
      1
      2443
    4. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      23
      1663
    5. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      228
      1594
    6. Mies pelkää mahdollista raskautta

      Millaisia ajatuksia seuraava herättää teissä? Olemme tunteneet miehen kanssa vuosikausia, seurustelleetkin jo pitkään j
      Sinkut
      224
      1176
    7. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      24
      1125
    8. Kiikkustuoli

      Sunnuntai aamun hiljaisuutta ja rauhaisaa oloa. Aloitan taas uuden alustan, jospa edellisessä asiat tulee pohdittu ja sa
      80 plus
      158
      1099
    9. Ihana M nainen

      Ihana M nainen. Nainen kuin unelma.
      Ikävä
      71
      1093
    10. Meidän välillä on jotain erityistä

      ..ja ei mikään helpoin tehtävä olla erillään..❤️‍🔥
      Ikävä
      62
      813
    Aihe