Tänään to 17.3.16 on se päivä, jolloin KUSETTATAJAT hartaasti toivovat, että tytöt tulisivat järkiinsä.
Tilaisuuteen pamin hallitukseen tulee itse MILJONÄÄRI-JUSSI
kysymyshän on tästä, eli että pamin tytöt eivät jatkaisi häiriköimistä.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14087468/miljonaarien-lukumaara-38-n-kasvussa-suomessa
Eliitti-"demari" kuten myös PETOS-soini seisovat nyt miljonäärien joukoissa
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14002076/timo-soinin--historialliset---vaalipetokset-
KUSETTAJAT toivovat, että pamin TYTÖT joustavat
3
240
Vastaukset
- nolla.soppari
PAMin tytöt lupasivat porrrvarille, että he suostuvat Työajan-PIDENNYKSIIN
porrvarin heille jo järjestämillä nk. NOLLA-sopimuksilla.
Siinnä sitä on porrvariakin äänestäneellä pamilaisella nieleskelemistä.
Kusettaja-sipilä kiittelikin pamilaisia, että suostuivat jatkamaan työaikaa, vaikkakin nollasopparilla. Kusettaja sipilä totesi, että tämä oli pamilaisille vaikeaa (?) ! - eimissäännimessä
Heikosta päästä kärsii koko......
- kusettajan.huoli
Tulemme seuraamaan tilannetta mutta veikkaan jo nyt, että PAMin porukka on taputeltu eikä siinä ämmillä ole enää vastaansanomista.
Silla porrrvari keskittyy jo vähän hankalampaan tapaukseen joka on kertaluokkaa mielenkiintoisempi tässä suuressa porrrvarin kusetuksessa, johon eliittidemarikin mielellään heti taipui, kun ei itse häviä vaan rupusakki on tarkoitus panna eliitin lystien maksajaksi 100%:sti:
"Patruunoiden päreet paloivat - nyt harjataan AKT"
://www.iltalehti.fi/uutiset/2016031921292153_uu.shtml
Herrrliinin Sanomissa jo uskotaan, että nyt laitetaan ruotuun myös AKT. Silloin tämä tarkoittaa 100-varmasti, että PAMin tytöt ja pojat on jo myyty. Näyttihän postikin pamilaisille, mikä on pelin henki ja herrrliinin toimittaja jatkaa:
>>Vastoin yleistä uskomusta, metsäteollisuus pystyy siirtäämään työpaikkojaan Eurooppaan, kirjoittaa Olli Ainola. <<
Tuossahan ei sinänsä ole mitään ihmeellistä, sillä onhan ainoa "rakennemuutos" mitä teollisuus on käynyt läpi omistuksen ja tuotannon keskittäminen ja tuotannon hajauttaminen ulkomaille sikäläisiä kilpailijoita pois ostamalla. KONE oy on tämän vienyt pisimmälle. Yhtiön toiminnoista JA liikevaihdosta 96-98 % prosenttia on ulkomailla. Suomessa on enää murto-osan murto-osa. Antti Herlin nosti juuri 160 miljoonan osingot eikä maksanut niistä suomeen senttiäkään veroa. Kotimaisella SIIIPI-veikko-eliitilläkin alkaa siis olla pientä huolta, riittääkö suuryrityksiltä enää lainkaan rahaa heidänkään kestitsemiseen. Duunarihan on jo myyty ja riutuu kortistoissa.
Tässä "globaalisaatiossa".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 457412
- 324088
- 573625
- 503140
- 172826
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons512349- 532317
- 432268
- 372258
- 162246