Onko noille raidoille taivaalla mitään selitystä?

vanattaivaalla

Kummallista kun asialle ei saada julkista tietoa?
Tänään kun oli kirkasta, otin oikein asiaksi seurata. Tosiaan, koneet lentävät ristiin rastiin niin paljon, että taivaalla on aikamoinen "hämähäkin seitti"

Mitä järkeä tuollaisella lentelyllä on? Ja mitä ja kenen koneita nuo on?
Onko ne yksityisiä? Tuskin, suomen valtion? todennäköisemmin. Kuinka noin monilla koneilla on aikaa lennellä tuolla tavalla? Edestakaisin, Eivätkä ne ole matkalla mihinkään, kaksikin konetta on ilmassa samaan aikaan ja vanat jää taivaalle pitkäksikin aikaa. Ja taas kohta kaksi uutta konetta? Ilman mitään tähdellistä selitystä, huvikseenko?Tuskin.
Paljon kysymyksiä, muttei yhtään vastausta?

Jotkut ns. salaliittoteoriat kertoo, että ne ruiskaavat nestemäistä alumiinia taivaalle? ja että muokkaavat säätä?
Pakko kai noita on alkaa uskomaan kun muuta ei tule ilmi.

28

550

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kjhjkkjjkh

      Kuunatsit hyökkää!

    • KansaKurissaJaNuhteessa

      Paavo Lipponen vapautti Suomen ilmatilan muiden maiden koneiden lennellä, eli Open sky-sopimus. Koneiden polttoaineeseen on lisätty lisäainetta joka aiheuttaa suvaitsevaisuutta ja lapsettomuutta sekä lisää homoseksuaalisia mieltymyksiä.

      • ufoyhdistys

        Kaipa joku ufo-yhteys on kyseessä. Ehkä vanat ovat Rauni-Leena Luukasen sielunvaelluksen jälkiä.
        Pitäiskö kysyä Esko Valtaojan mielipidettä?


    • dfdffdfd

      ne on lokkeja. joilla on ruikkutauti..

    • Jööteri
      • Rajoitin

        "Onko noille raidoille taivaalla mitään selitystä?"

        -

        Magneettimyrskyjen ajaksi taivas peitetään kemikaalivanoilla
        http://www.kemikaalivanat.fi/kemikaalivanat-ja-magneettimyrskyt/
        "Kun auringossa tapahtuu suurempi roihupurkaus, lähtevät chemtrails-koneet levittämään vanojaan. Magneettimyrsky nimittäin saapuu muutaman päivän viiveellä maapallolle ja tällöin on taivas jo kemikaalipilvien peitossa. Näitä levitysoperaatiota tehdään osana Solar Radiation Management (SRM) –strategiaa eli vaimentamaan auringon vaikutusta"

        Havaintoja Suomessa:

        Ennen joulua 2015 oli suuret roihupurkaukset auringossa. Perjantaina 18.12.2015 oli taivas vielä hetken lähes pilvetön, ennen kuin se alkoi kummallisesti seuraavana päivänä vanoista peittyä. Sunnuntaina 20.12.2015 ja maanantaina 21.12.2015 oli magneettimyrsky jo saavuttanut maapallon ja vanat olivat muodostaneet paksun pilvimassan".

        -

        Ruotsalainen ympäristöinsinööri: Satelliittikuvat osoittavat, että Ruotsissa on levitetty lentokoneista ympäristömyrkyiksi luokiteltavia aerosoleja
        http://www.kemikaalivanat.fi/ruotsalainen-ymparistoinsinoori-satelliittikuvat-osoittavat-ymparistomyrkyiksi-luokiteltavien-aerosolien-levittamisen-lentokoneista-ruotsissa/
        "Satelliittikuvat todistavat, että Ruotsissa levitetään laajamittaisesti ja jatkuvasti ympäristömyrkyiksi luokiteltavia aerosoleja, sekä sen kuinka kemiallisesti luodut pilvet jatkuvasti kulkevat Ruotsin yli https://youtu.be/IkQn76AV3Kc ".

        Lähde: http://www.kemikaalivanat.fi/


    • Linkki_Vinkki

      No jospa asennat älyhärpäkkeesees Flightradar nimisen softan ni ei tarttis sit enää täällä kysellä että mitä ne siellä sun pään päällä pörräävät koneet on?

    • Putian

      Putina siellä ajelee ja katselee tiluksiaan. Etsii uuden kesä huvilan paikaa.

      Laskeutuu sitten Pietariin ja ostaa viemäripojilta Ruplalla täyden hoidon ja saa munaa suuhun ja anukseen ja vitsaa pyllylle.

    • jättövanojaovat

      Katsohan huviksesi flightradar24:stä miten suuret määrät lentokoneita päivän aikana liikkuu Suomen ilmatilassa. Ihan tavallisia suihkumoottorien tiivistysvanoja ne "raidat" taivalla ovat. Useimmat ovat ulkomaisten lentoyhtiöiden koneiden jättämiä, osa on Finnairin lentojen jättämiä. Suomella on velvollisuus antaa ilmatilansa vieraiden maiden lentoyhtiöiden ja sotilaslentoliikenteen käyttöön erinäisten ilmaliikennesopimusten nojalla.

      • en_katso

        koska se paskaohjelma haluaa laittaa tonnikaupalla spywarea ja mainoksia, ilman että antaisi niille luvan ei se taas toimi jos ei maksa siitä.


    • Pilots
    • VihreätHaloo

      Mikseivät vihreät puutu noihin raitojen tekijöihin?

    • EiLentämistä

      Vihertaistolaiset saisivat puuttua tuon lentoliikenteen saastuttavuuteen !

      Suurinosa lennoista on aivan turhia ns lomalentoja, joita ei tarvita.

      Neuvottelut eri maansosien välillä hoidetaan helposti nettiyhteydellä, joten senkään takia ei tarvitse lentää

      • roskasakkia

        Taitavat itekkin käyttää lentokoneita, niin eihän sitä nyt omaan oksaan viitti puuttua.


      • hiihtäenkö

        Turhia lomalentoja?
        Millä muulla keinolla aiot päästä pariksi viikoksi lomalle kauniisiin lämpöisiin maihin Suomesta? Maitse matkaan tuhrautuisi puolet lomasta.


      • 17-5
        hiihtäenkö kirjoitti:

        Turhia lomalentoja?
        Millä muulla keinolla aiot päästä pariksi viikoksi lomalle kauniisiin lämpöisiin maihin Suomesta? Maitse matkaan tuhrautuisi puolet lomasta.

        Pidän pimeästä ja kylmästä!


      • TimoXL
        hiihtäenkö kirjoitti:

        Turhia lomalentoja?
        Millä muulla keinolla aiot päästä pariksi viikoksi lomalle kauniisiin lämpöisiin maihin Suomesta? Maitse matkaan tuhrautuisi puolet lomasta.

        Mut KUNTO KOHOIS!
        Ja eks joku viisas o sanonu et: "Ei se määränpää ole tärkeä, vaan se matka"! ;)


    • PäällemmeSataa

      Narkoosikaasua jolla kansa pysyy SSS-satujen unessa.

    • Pistorasiaremonttia
    • tietää.kuka.tietää

      Kaikki pilvikoneet eivät näy Flightradar-palvelussa. Osa on rahtikoneita, jotka ruiskuttaa ja osa on harmaita koneita eli sotilaskoneita.

      Taivaalla on hyvin usein kahdenlaisia koneita, toinen näkyy palvelussa eikä jätä pysyvää pilveä. Toinen kone jättää pilven, eikä näy palvelussa.

      Vain armeija voi seurata kaikkia lentoja myös ns. "pimeitä". Siviili-ilmailu ei voi seurata kaikkea lentoliikennettä Suomen ilmatilassa.

      Siten ainoa oikea taho vastamaan kysymyksiin on Ilmavoimat.

    • Ddffkkk

      Virallinen selitys on ilmaston muokkaaminen, vaikka tämäkin on top secret eikä sitä myönnetä tapahtuvan julkisesti. Oikea selitys on luonnon tuhoaminen ja auringon säteilyn estäminen

    • Unitila
    • ei.kiinnosta.viherpunik

      Pitää paikkansa, että luonnon suuret hävityskaudet on ajoitettavissa ilmakehässä leijuviin aerosoleihin - joko tulivuorista tai meteroin törmäyksistä peräisin.

      Siinä mielessä luulisi kiinnostavan vähän vihreitäkin - ei vaan kiinnosta. Alkavat vittuilemaan, jos asiasta kysyy niiltä.

    • NeTekiPrinsessaRuususet

      Se on unikaasua joka pitää meidät pilvessä.

      Väestöä pidetään unessa. Ruiskutukset on keskitetty kaupunkeihin ja suurempiin ihmiskeskittymiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      79
      11756
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      98
      8919
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      83
      4703
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      27
      4040
    5. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      100
      3984
    6. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      6
      3886
    7. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      9
      3670
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      22
      3482
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      42
      3285
    10. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      47
      2834
    Aihe