... Ja upottaisi Suomen entistäkin syvemmälle liittovaltioo, jossa jo olemme
Soini syventäisi EU-yhteistyötä
7
345
Vastaukset
Mitä läheisemmässä "yhteistyössä" ollaan Muslimeita sortavien ja tappavien porukoiden kanssa, sen todennäköisempää on että saadaan tänne ihan omat terroristigeimit.
pepep kirjoitti:
Sais Jussi Niinistökin sen toivomansa sodan?
Eiköhän tuo kusipää sen saa aikaiseksi Venäjän kanssakin, allekirjoittelee, ei juridisesti sitovia (mitä ja miksi ihmeessä pitää sitten tuollaisia kirjoitella, kuin vittuiluksi) asiakirjoja, siis meinaamispapereita. Luulisi jumalauta että olisi jotain älykkäämpääkin . . . . no, ei tuolla ja tuon tasoisella loppujen lopuksi enempää voi odottaakaan.
Perseansux kirjoitti:
Eiköhän tuo kusipää sen saa aikaiseksi Venäjän kanssakin, allekirjoittelee, ei juridisesti sitovia (mitä ja miksi ihmeessä pitää sitten tuollaisia kirjoitella, kuin vittuiluksi) asiakirjoja, siis meinaamispapereita. Luulisi jumalauta että olisi jotain älykkäämpääkin . . . . no, ei tuolla ja tuon tasoisella loppujen lopuksi enempää voi odottaakaan.
Tainnu silläki nousta kusi päähän. Aikaisemminkinhan sitä siellä on ollut, mut lähellä "ei hölskyvää" alkaa jo olla.
- satasen-akka
Kauheaa!!!
Tietysti Timo Soini kääntää takkinsa, kuinkas muuten?
Tällä kerta ajatusten täyskäännös on täysin oikein ja perusteltu. Ulkoministeri Timo Soini sanoi eilisen tekstiTV:n mukaan: "EU:ssa on paljon hyvää..."
Näin Timo Soinin kymmenkunta vuotta sitten erään pikkukaupungin torilla ja hän päästeli juttujaan. Puhe ja kehon kieli olivat kuin eri planeetoilta.
Soitin eräälle huipputoimittajalle Helsinkiin ja kysyin: "Kuinka paljon hän (Timo Soini) uskoo itse noihin juttuihinsa?" Tuli pitkä hiljaisuus ja sitten LL vastasi: " Niin, ei hän voi olla niin tyhmä mitä puhuu.."
Ei tosiaan hän kehon kielen mukaan uskonut mitään omasta esityksestään. Ei kukaan vähäkään järkeä päässään pitävä voi tosissaan uskoa, ettei Suomen talous romahtaisi EU:n ulkopuolella.
Timo Soini ja Paavo Väyrynen lietsovat vihaa, kaunaa ja kateutta yhteiskuntaa. Nyt Soini johtaa tätä peruspölhöjen, oikein pösilöiden meluaavaa sakkia, joka on uskonut Soinin valeet.
Surullista, mutta totta. Katsotaan mitä seuraavaksi...- SiittäOnKysymys
Soinin toiminnalta olisi jo aikaa sitten mennyt pohja, jos media hoitaisi tehtävänsä ilman korruption hyväksymistä. Soinihan kampanjoi Suomen EU-jäsenyyden puolesta kansanäänestyksessä, vaikka on sittemmin mölissyt "missä EU, siellä ongelma" -hokemaansa.
Nyt hän sallii puolueensa ajavan selkeästi kaksilla rattailla: yksinkertaisten enemmistölle on Tynkkysen EU-eroa ajava aloite ja muille tarjotaan hallituksen virallista linjaa Soinin edustamana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pitkään kestänyt ihastuminen
Oot niin kaunis🩷 Vaikutat tosi itsevarmalta, iloiselta ja puheliaalta. Voisi sanoa, että näen sinut jopa tietynlaisen1292068Torniolainen Tiiliä lukemaan
Torniosta kotoisin oleva Matti Heis. Kala ui nyt syvissä vesissä. Kolme vuotta tiilien lukua.31656Venäjän lennokkileikit ja provokaatiot tulee jatkumaan.
Yrittää härnätä Natoa vastaiskuun,koska sillä olisi halua ratkaista nopeasti sota käyttämällä taktista ydinasetta Ukrain2671422Kumpa kaikkeen vois palata
Askelia taaksepäin. Siihen hetkeen kun olit aitiopaikalla mielestäsi. Kaiken oli kuitenkin tarkoitus mennä näin281259- 60995
Yrittäjien ahdinko
Onko seuraava paikallinen yritys kaatumassa? Ensimmäinen protesti ja merkittäviä maksuviiveitä. Terveet firmat ei protes16906- 58900
- 252757
Koska me sitten tavattaisiin?
Kerrothan, koska me sitten tavattaisiin? Vai meneekö liian vaikeaksi?44738Huvittaa tää
Välillä mä olen aivan varma, et säkin mies oot muhun ihastunut. Välillä mä mietin, et mitäköhän mä oikein kuvittelin. 😅38730