Sillä kapitalimin konkurssia yritetään paikata päälukuja kasvattamalla.
Tämä kaikki tehdään kuitenkin velaksi, mutta porrrvarin juoni onkin ovela:
SINÄ olet vastuussa veloista, jotka porrrari on jo ovelasti kietaissut tililleen ja kiidättänyt Panamaan käteisenä.
Tässä vähän väliaikatietoja:
A) http://keskustelu.suomi24.fi/t/14073394/asunto-kupla--huutaa-koko-ajan-lisaa-velkaa----
Hintojen vedättämiseksi tarvitaan aina vain suurempia velkasummia/perintöjen realisointeja.
B) http://keskustelu.suomi24.fi/t/14118315/kotitalouksien-velka-jo-perati-150-mrd-euro
50% enemmän kuin valtiolla, joka sekin velkaantuu yhä kiihtyvään tahtiin, poorrrrvarin suosiollisella avituksella
A) B) = C)
C) http://keskustelu.suomi24.fi/t/10097139/suomalaiset-eivat-selvia-veloistaan--valitettavasti-
Viimeistään jättityöttömyys, joka on jo päällä, katkaisee "kamelin selän".
Kuten olen sanonut, asuntokeinottelua pelataan vielä tovin veronmaksajien alati kasvavalla tuella, "nollakorko"-kusetuksella, valtiota rajusti velkaannuttamalla sekä valta (vale-)median sumutuksella (mm. "keskipalkkajallituksella) sekä vaikenemalla työttömyyden (ja siis tulonjaon) karusta todellisuudesta.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14429351/enaa-30--suomalaisista-koko-aikatoissa-!
Kaiken kukkuraksi mainittakoon, että suomen vienti väheni heinäkuussa 13 % ja virolaisten tuonti kasvoi vastaavalla määrällä:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14456923/virolaisia-toissa-jo-ympari-suomea-!
Keskeisin suomen vientiala on viimevuosina ollut nimenomaan työpaikat !
Porrrvari-Eliittii suomen MAMUttamisen takana !
14
467
Vastaukset
- muista-lääkkeet
aamulääkkeet jäi ilmeisesti ottamatta
- lisää.virulaisia
Muistithan katso Oikeisto-YLEn lisääntymisillan.
Se kertoi karun totuuden. - suomipojalla.löysät
Meille tuotiin uuden huonekalut. Reippaat virolaispojat kantoivat ne sisään.
Ajattelin, ette eikö suomalaispojat enää jaksa ?
Kun ei tuo yleisurheilu riossakaan mitään tuota. - karman.laki.toimii
suomipojalla.löysät kirjoitti:
Meille tuotiin uuden huonekalut. Reippaat virolaispojat kantoivat ne sisään.
Ajattelin, ette eikö suomalaispojat enää jaksa ?
Kun ei tuo yleisurheilu riossakaan mitään tuota.Jaa, toivottavasti viron pojat ostavat sitten myös suomalaisia tuotteita, vai kävisikö niin, että nekin rahat valuvat pois Suomesta.
Kunhan jatkatte tuolla tiellä, voi olla että niitä ostokykyisiä asiakkaita ette Suomesta enää löydä. Pääsee moni yrittäjä ja työnantaja itsekin lopulta jonon perälle leipää kerjäämään, kun työt loppuvat asiakkaiden puutteeseen. Näin se karman laki toimii :)
Ja Virostahan ne työpaikat ovat jo kadonneet halvempiin maihin, kuten Romaniaan ja Ukrainaan. Eiköhän siellä niitä yleisurheilijoita tuon perusteella riittäne menestymisiin?
- MoraalittomuudenAika
Suomen kokomusta aikakausi alkanut
http://iitimo.puheenvuoro.uusisuomi.fi/222614-palvelukseen-halutaan-”inkvisiittori” - kutsu.kävi.jälleen
Kun MTV 3 kertoi eilen koromankanavallaan, että hotelli- ja ravintolatyöntekijöistä on "huutava" pula samaan aikaan kun pk-seudullan on 4000 alan ammattilaista työttöminä, oli tämä suora kutsu HALPA-mamuille. Virosta etelä-afrikkaan.
Koroman pojat voivat luottaa siihen, että tieto kulkee. - zyhtrrxd
HYvä aloitus.
- Räkiväjimi
36.000 ISIS TEROA PORRRRRRRRRRRRRRVARIN HOTELLIIN VERONMAKSAJAN PIIKKII.
- hvihojohgufyfuh
Suurten ikäluokkien 400 miljardin kiinteistöt ei saa olla tyhjillään, jos muita vuokralaisia ei ole, niin ISIS terot käy mainiosta, ja veronmaksajan piikkiin tottakai.
- miljardit.lentelee
ompaqhan aikamoinen tietopaketti. valtamedioittemme mukaan meillä on vain vähäpätöinen taantuma
- Anonyymi
KOKOOMUS on petteri orvon johdolla ollut yksi kiihkeimmistä suomen mamuttajista. Ja kepuloisillekin se kelpaa aina.
- Anonyymi
Kyllä Putin tietää.
- Anonyymi
Matti ja maijja on nyt villin - kako-kepuli-"demarien" luoman - riistokapitalismin armoilla.
- Anonyymi
Kun seurasin - joskus v. 2007 käynnistynyttä - valtaisaa Matutusta joka näkyi tummien tulvana hgissä mutta myös polakkien ryntäyksenä olkiluotoon, tiesin, että nyt on matin ja maijjan päivät luetut.
Porrrvari oli yhdessä "demari"-koiran kanssa keksinyt juonen, jolla halpatyövoima saatiin maahan. Juoni salattiin näihin päiviin asti.
Se kerrottiin vasta eilen, oikeisto-ylen a-studiossa:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17868526/ek-haluaa-tyovoimaa-jopa-1300-eurolla-kuukaudessa#comment-121038709
eikä takavuosina takuulla puhuttu 1300 eurosta vaan paljon pienemmistä summista. Tuo 1300 on "demari"-tyttelin viimeksi sopima summa, jolla matuja saa palkata ympäri maapalloa.
Matille ja maijjalle syöttivät päivästä toiseen "hyvää työllisyyttä" näiden määrien karttuessa kortistoissa päivä päivältä !!
Vittu että röyyhhkeää, mutta sohvaperunat saivat sitä mitä halusivat.
t. haans
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun302826Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081827Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171810- 171424
Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si731320- 241245
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431228Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?771169- 311018
UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa971007