..ää, kuinka IRTISANOMISILLA rikastuu suomessa.
Viimevuotiset "vauraustumiset" ovat perustuneet nokkelaan ja rohkeaan "riskienhallintaan" joka käytännössä tarkoittaa IRTISANOMISIA.
Matti ja maijja joustaa ja se poikii porrvarille mukavia tuloja, kun hintojakin vielä nostetaan oikein kunnolla.
Huomena (Ti) julkistettavista VERO-tiedoista selvi
12
428
Vastaukset
- mitenkäs.ne
Mitenkäs, onkos matujen verotietoja saatavilla? Ei kai matut saa ylläpitoaan pimeästi?
- jatkuuko.samana
Niin, eihän nyt selviäkään kuin murto-osa, sillä kansaahan kupattu jo vuosikymmeniä ja varat on nyt ulkomailla. Silti, suomessakin rohkeasti porukkaa pihalle heittämällä ja heidät vaikka halpavirolaisilla tarvittaessa korvaamalla, voidaan tehdä mukavia tuottoja. Tässä seuraavassa vähän mallia edellisvuosilta, "finanssikriisin" mainingeissa, valtiota rajusti velkaannuttamalla mukavia tuottoja.....
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14087468/miljonaarien-lukumaara-38-n-kasvussa-suomessa - hidas.kasvu
Nyt miljonääri-joukko kasvoi enää 18 % edellisvuodesta, mutta elämmehän "HITAAN KASVUN" aikaa, kuten asiantuntijamme tietää sanoa !!!!
- meinas.unohtua
Ainoat, mitkä kasvavat reippaasti, ovat TYÖTTÖMYYS tässä oikeisto-YLEn "huutavassa työvoimapulassa" sekä valtion velka.....
www.velkakello.fi
... ja tietenkin pyramidihuijjareiden tulot.
- PiiloonPiiloon
Kuinkas hyvin EKokoomusmafia on näitä tulotietoja saanut muutettua tällä kertaa, jotta totuus ei paljastuisi. Aivan varmasti kovaa työtä tehty.
- Potpotpotkutsain
Suomi ehkä kautta aikain pahimmassa jamassa talouden kanssa mutta jotkut vaan porskuttaa ennätystuloja "onnistuneilla strategisilla" ratkaisuilla.
Voiko teoriassa menestyä sellainen maa jossa ääri esimerkkinä on 10 sikarikasta ja muut työttöminä?- eeeeeheeeii
Ei teoriassa eikä käytännössä. Nythän kansaa KUSETETAAN oikein olantakaa ja keskusta-oikeistolaiset tulevat vielä vaatimaan teiltä suomalaisilta KORVAUKSIA harjoittamastaan kusetuspolitiikasta. Nääs irtisanomisina ja LISÄveroina
www.velkakello.fi
Tuo velkakellon velka on vasta murto-osa kokonaisveloista ja vastuista suomalaisilla. - Mafiavelipeli
eeeeeheeeii kirjoitti:
Ei teoriassa eikä käytännössä. Nythän kansaa KUSETETAAN oikein olantakaa ja keskusta-oikeistolaiset tulevat vielä vaatimaan teiltä suomalaisilta KORVAUKSIA harjoittamastaan kusetuspolitiikasta. Nääs irtisanomisina ja LISÄveroina
www.velkakello.fi
Tuo velkakellon velka on vasta murto-osa kokonaisveloista ja vastuista suomalaisilla.Suomessa PersKeKo-porvarien EKokoomusmafia pyörittää veronkiertovelkataloutta eli suurta pyramidihuijausta jossa vain oikeiston rahavallan hyvävelimafian kultapossukerho voittaa.
- trump.etti
Oikeisto-YLEn mukaan meillä piti olla se "HUUTAVA" työvoimapula päällä parhaillaan, kun suuret ikäluokatkin ovat jo Erkki Liikasta lukuunottamatta eläkkeellä kaikki mutta miten onkaan:
"Ei ole mitään, mitä poliittinen järjestelmä ei tekisi, ei VALHETTA mitä eivät kertoisi, ylläpitääkseen vaikutusvaltansa teidän kustannuksellanne. Näin on koko ajan tapahtunut ja tapahtuu jatkossakin. Finanssi- ja (huomaa !) mediayhtiöt ovat olemassa vain yhtä tarkoitusta varten: rikastuttaakseen itseään ja omistajiaan."
d. trump - SuuriPuhallus
Jorma Ollila vaatii KiKy-leikkauksia, työmarkkina"uudistuksia" ja muuta työläisiä, työttömiä ja köyhiä kurjistavaa ja itsellä vuositulot 2015 45 miljoonaa euroa. Kyllä menee omistajilla huonosti Suomessa ja palkkakuluja on sosialisoitava yhteiskunnalle sekä matalapalkkoja laskettava TES-järjestelmää purkamalla ja paikallisella sopimisella lue käskyttämisellä.
- SikaNiskana
Työsopimusta ei kannata allekirjoittaa, jollei siinä ole mainintaa vähintään 2 miljoonan euron mahdollisesra irtisanomiskorvauksesta.
- vittu.ettäveivät
Kyllä kyllä . Vieläkö muistatte oikeisto-YLEn "työvoimapula"-MOKUTUSTA.
Se oli suunnitelmallista kusetusta. Luulit, että porrrvari tarvitsee Sinua. Ei, ei vaan Mamuja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain37712436Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2635457Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2163964Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö2062728Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov172015Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191854Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina167930Martina Aitolehti
Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!273895No kolahtaako kukaan
Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak74802Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa59756